ونوسیا وی آنلاین (Venucia V-Online) DD-i قرار است که به عنوان یکی از دو خودروی پاک مکث موتور به زودی به بازار ایران عرضه شود. ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی موسوم به DD-i در راستای اهداف وزارت صمت و دولت مبنی بر عرضه خودروهای پاک و کم آلاینده به عنوان گزینه وارداتی مکث موتور مطرح شده است.

به گزارش خودرونویس، مکث موتور پیشتر هم اعلام کرده بود که قصد واردات محصولات ونوسیا را به ایران دارد که اتفاقا مدل بنزینی وی آنلاین نیز جزو آن سه خودرو بود. حال مکث موتور یک گام فراتر رفته و در راستای سیاست های دولت و وزارت صمت مبنی بر عرضه خودروهای پاک و کم آلاینده، قصد واردات ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی موسوم به DD-i را دارد. (Venucia V-Online DD-i)

ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی Venucia V-Online DD-i مکث موتور

ونوسیا یک زیربرند حال جوینت ونچر دانگ فنگ – نیسان در چین است. لازم به ذکر است که جوینت ونچر دانگ فنگ نیسان تا به محصول محصولات مختلفی از این خودروساز ژاپنی را برای عرضه به بازار چین تولید کرده است. در این لحظه اطلاع دقیقی در خصوص تریم وارد شده از ونوسیا وی آنلاین DD-i پلاگین هیبریدی نداریم، اما این خودرو در بازار چین دارای چهار نسخه مختلف بوده که بسته به امکانات و ویژگی های قیمتی بین 16 هزار و 400 تا 20 هزار و 700 دلار دارد.

ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی Venucia V-Online DD-i مکث موتور

طراحی ظاهری

ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی تفاوتی در ابعاد با نسخه معمولی ندارد. این خودرو یک کراس اوور کامپکت بوده و طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 4607، 1917 و 1629 میلی متر دارد و فاصله بین دو محور آن 2700 میلی متر است. از جمله ویژگی های خاص طراحی این خودرو می توان به سبک طراحی ستون D و حالت شناور سقف اشاره کرد. این خودرو در تمامی نسخه ها به رینگ 19 اینچی آلیاژی مجهز است.

ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی Venucia V-Online DD-i مکث موتور

در دماغه خودرو یک جلوپنجره بزرگ نصب شده که تم مش بندی آن V شکل مشابه با لوگوی این برند بوده است. در بخش عقب هم چراغ های طراحی خاصی دارند. این چراغ ها نه تنها دیزاینی به هم متصل دارند، بلکه به صورت عمودی رو به پایین هم امتداد یافته اند. در قسمت بالایی شیشه عقب نیز یک اسپویلر سقفی به همراه چراغ استاپ ترمز V شکل قرار گرفته است. لوگوی PHEV هم در گوشه درب صندوق عقب نصب شده است.

ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی Venucia V-Online DD-i مکث موتور

داخل کابین ونوسیا V-Online DD-i پلاگین هیبرید

داخل کابین ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی مکث موتور تریم سبز روشن داشته که در کمتر خودرویی مشابه آن دیده شده و این به پلاگین هیبریدی بودن و پاک بودن این خودرو اشاره دارد. روی داشبورد دو نمایشگر دیجیتالی 12.3 اینچی قرار گرفته که یکی برای نشانگرهای پشت فرمان و دیگری برای نمایشگر سیستم مالتی مدیاست. فرمان دیزاینی سه شاخه داشته و بالا و پایین آن صاف طراحی شده و روی آن کلیدهای کنترلی مختلفی دیده می شود.

ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی Venucia V-Online DD-i مکث موتور

از جمله تجهیزات ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی می توان به چهار کیسه ایمنی هوا، سانروف پانورامیک، سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه ای، ریموت استارت، پد شارژ بدون سیم تلفن همراه و سیستم صوتی با 8 بلندگو اشاره کرد. حداکثر ظرفیت صندوق عقب ونوسیا V-Online DD-i در صورت خواباندن صندلی های ردیف دوم 1520 لیتر اعلام شده است.

ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی Venucia V-Online DD-i مکث موتور

مشخصات فنی ونوسیا وی آنلاین DD-i

ونوسیا وی آنلاین پلاگین هیبریدی، نخستین محصول نیو انرژی جوینت ونچر دانگ فنگ نیسان و همچنین نخستین محصول ونوسیا با استفاده از تکنولوژی DD-i سوپر هیبرید است. این خودرو دارای یک موتور پلاگین هیبریدی بوده که متشکل از یک موتور 1.5 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر و یک موتور برقیست. موتور بنزینی به تنهایی قادر به تولید 163 اسب بخار قدرت و 230 نیوتن متر گشتاور است. اما پیشرانه پلاگین هیبریدی این خودرو جمعا این سیستم هیبریدی جمعا قادر به تولید 204 اسب بخار قدرت و 320 نیوتن متر گشتاور است.

 

ونوسیا V-Online پلاگین هیبریدی بسته به تریم انتخابی به دو پک باتری لیتیومی با ظرفیت 10.3 و 18.4 کیلووات ساعت مجهز می شود. در حالت فول شارژ این باتری ها به ترتیب انرژی لازم برای پیمایش 60 و 110 کیلومتر مسافت را در خود ذخیره می کنند. این خودرو در حالت فول شارژ و با باک بنزین پر قادر است مسافتی معادل 1132 کیلومتر را طی کند. شتاب صفر تا 100 آن نیز 7.8 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

 

4.8 از 10 رای