اخبار خودرو جهان
مجهز به پیشرانه قدرتمندتر نسبت به نسخه پیشین

نسخه 2021 تویوتا هایلوکس با تغییراتی هوشمندانه معرفی شد

دوشنبه - ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
خواندن 3 دقیقه
تویوتا هایلوکس 2021

در ماه های گذشته تویوتا چندین بار تیزرهای مختلفی را از پیکاپ پرطرفدار هایلوکس منتشر کرده بود. همچنین برخی از تصاویر نسخه فیس لیفت هایلوکس نیز در اینترنت لو رفته بود. اما سرانجام انتظار برای پی بردن به جزییات نسخه فیس لیفت هایلوکس به پایان رسیده است. تویوتا به تازگی جزییات و تصاویر مربوط به جدیدترین نسخه این پیکاپ با سابقه قدیمی و پرطرفدار را منتشر کرده است.

به گزارش خودرونویس، هایلوکس فیس لیفت در حال حاضر در شعبه تایلند تویوتا تولید می شود. هایلوکس تولید شده در تایلند صرفا قرار است که به کشورهای آسیایی و همچنین بازار استرالیا صادر شود. تویوتا هایلوکس نیز همانند همزاد اسیووی خود یعنی فورچونر نیاز شدیدی به فیس لیفت و تغییر گریم داشت و این اقدام تویوتا سبب شد تا این پیکاپ پرطرفدار بار دیگر با قدرت تمام به میدان رقابت باز گردد.

نمای عقب هایلوکس 2021

تغییرات اعمال شده در هایلوکس فیس لیفت

در حالی که ممکن است تصور کنید تغییرات هایلوکس جدید نسبت به نسخه پیشین تنها به تغییر دیزاین چراغ و تغییرات ظاهری محدود می شود، باید بدانید که تغییرات به مراتب فراتر از این چیزها بوده و یکی از مهم ترین آنها تغییر پیشرانه این پیکاپ محبوب است.

فضای بار هایلوکس 2021

همانطور که قبلا توسط تیزرهای منتشر شده حدس زده بودیم، تویوتا یک پیشرانه قدرتمندتر برای هایلوکس 2021 تدارک دیده است. نسخه 2021 این پیکاپ توانمند حال از یک پیشرانه 2.8 لیتری چهار سیلندر توربودیزل بهره می برد که قادر به تولید بیشینه قدرت 201 اسب بخار و بیشینه گشتاور 500 نیوتن متر است.

همانند سایر پیشرانه های دیزلی، این نیروگاه 2.8 لیتری نیز قادر به تولید بیشینه گشتاور در دور پایین 1600 بر دقیقه بوده که به موجب آن قابلیت بیراهه نوردی و یدک کشی هایلوکس 2021 نسبت به مدل پیشین بهبود چشمگیری یافته است. هایلوکس 2021 به واسطه بهره بردن از این پیشرانه دیزلی قدرتمندتر، به رقیبی جدی تر برای رقبایی همچون فورد رنجر و شورولت تریل بلیزر تبدیل شده است.

البته باید یادآور شویم که پیشرانه 2.4 لیتری دیزلی قدیمی نیز روی نسخه پایه هایلوکس فیس لیفت همچنان بدون تغییر در قدرت و گشتاور قایل نصب است.

 

بهینه تر از گذشته

تویوتا جدا از نصب پیشرانه ای قدرتمندتر برای هایلوکس 2021، سعی کرده به وسیله پایین آوردن مصرف سوخت آن را نسبت به قبل بهینه تر کند. تویوتا برای کاهش مصرف سوخت پیشرانه هایلوکس، دور آرام یا همان دور درجای پیشرانه این خودرو را از 850 به 680 دور بر دقیقه کاهش داده که به موجب آن استهلاک و مصرف سوخت این خودرو نیز کاهش می یابد.

تویوتا سیستم تعلیق هایلوکس را نیز از ارتقا و تغییر بی نصیب نگذاشته و ضربه گیرها و فنرهای آن را نسبت به نمونه پیشین ارتقا داده است.

 

تغییرات اعمال شده درون کابین

تویوتا درون کابین هایلوکس 2021 تغییرات خارق العاده ای اعمال نکرده است و همچنان شاهد نصب یک نمایشگر 8 اینچی برای سیستم سرگرمی و اطلاع رسانی در میان داشبورد هستیم. ولی سیستم های ایمنی این پیکاپ سایز متوسط نسبت به گذشته تغییر داشته است.

داشبورد تویوتا هایلوکس 2021

جدا از نصب سنسورهای مجاورتی که روی سایر خودروهای نیز دیده شده، مجهزترین نسخه هایلوکس به پکیج ایمنی Toyota Safety Sense تجهیز شده است. این پکیج ایمنی شامل سیستم های پیشگیری کننده از برخورد، رادار کروز کنترل داینامیک و هشدار تغییر خطوط هستند.

 

زمان عرضه

در این لحظه زمان عرضه هایلوکس 2021 به سایر بازارهای جهانی مشخص نیست، اما تویوتا قصد دارد نسخه فیس لیفت این خودرو را از ماه جاری به بازار تایلند عرضه کند. همچنین تویوتا در حال توسعه نسخه اسپرت تر هایلوکس با پسوند GR بوده که به زودی از آن هم پرده برداری خواهد شد.

 

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟