5/5 - (3 امتیاز)

پس از اینکه تویوتا نسخه اسیووی کراون را معرفی کرد، حال به سراغ رونمایی یک مدل به مراتب خاصتر رفته است. این خودرو که سنچوری Century نام دارد، لوکسترین محصول تویوتاست که پیشتر تنها نسخه سدان داشت. اما حال تویوتا سنچوری اسیووی هم رونمایی شده که در واقع رولزرویس کالینان ژاپنی محسوب می شود.

2024-toyota-century-suv تویوتا سنچوری اسیووی

به گزارش خودرونویس، خاص بودن تویوتا سنچوری اسیووی به دلیل لوکس بودن آن نیست. بلکه در هر ماه تنها 30 دستگاه از آن تولید می شود. این خودرو از هر تویوتا و لکسوسی که تا به امروز مشاهده کرده بودید لوکستر بوده و البته گران قیمت تر هم است. قیمت اسیووی تویوتا Century در بازار ژاپن در مدل پایه 170 هزار دلار است.

2024-toyota-century-suv تویوتا سنچوری اسیووی

مشخصات فنی تویوتا سنچوری اسیووی (Toyota Century SUV Specs)

تویوتا سنچوری اسیووی یک شاسی بلند جعبه ای شکل بوده که دارای چراغ های موازی دوتایی در جلو و عقب بوده که دیزاین آن را می توان کپی برداری مستقیم تویوتا از جنسیس دانست. این خودرو طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 5205، 1990 و 1805 میلی متر دارد. این خودرو نسبت به تویوتا سنچوری سدان طول کمتر و عرض بیشتری دارد و کابین آن تنها برای 4 نفر طراحی شده است. فاصله بین دو محور این اسیووی نیز 2950 میلی متر اعلام شده و وزن خالص آن 2570 کیلوگرم است.

2024-toyota-century-suv تویوتا سنچوری اسیووی

تویوتا سنچوری اسیووی دارای یک پیشرانه پلاگین هیبریدی بوده که متشکل از یک موتور 305 لیتری شش سیلندر V شکل و یک موتور برقی روی محور عقب است که نیروی آنها توسط گیربکس اتوماتیک CVT به هر چهار چرخ منتقل می شود. این پیشرانه روی هم رفته قادر به تولید 406 اسب بخار قدرت بوده که خروجی آن با لکسوس TX 550h+ برابر است. البته ممکن است در آینده پیشرانه 5 لیتری هشت سیلندر تنفس طبیعی تویوتا هم روی آن نصب شود. اما خبری از نصب موتور 12 سیلندری که تویوتا روی نسل دوم سنچوری سدان نصب کرده بود نیست.

2024-toyota-century-suv تویوتا سنچوری اسیووی

تویوتا سنچوری اسیووی روی پلتفرم TNGA این شرکت توسعه یافته. البته این پلتفرم ارتقاهایی برای افزایش مقاومت پیچشی و افزایش سطح راحتی سرنشینان برای استفاده در این خودرو دیده است.

2024-toyota-century-suv تویوتا سنچوری اسیووی

داخل کابین اسیووی تویوتا سنچوری

به نظر می رسد که سوار و پیاده شدن از صندلی های لوکس عقب تویوتا سنچوری اسیووی به دلیل دستگیره های تعبیه شده روی ستون C و همچنین پله تاشو الکترونیکی و درب های عقب با قابلیت باز شدن تا زاویه 75 درجه بسیار ساده باشد. البته مشتریان می توانند به جای سفارش درب های خلاف جهت هم باز شونده، از درب های کشویی مشابه با مینی ون ها استفاده کنند که در طول رونمایی روی نسخه GR این خودرو هم نصب شده بود.

2024-toyota-century-suv تویوتا سنچوری اسیووی

تویوتا سنچوری اسیووی درست مانند نسخه سدان فاقد لوگوی تویوتا بوده و این شرکت لوگوی لوکستر و شکیل تر Phoenix را در جلو و عقب و همچنین رینگ های چند پره این خودرو نصب کرده است. تویوتا همچنین شیشه لمینت چند لایه شفاف را در سمت کابین فضای بار نصب کرده تا افرادی که روی صندلی های تخت خواب شو عقب در حال استراحت هستند، صدایی از سمت فضای بار آرامش آنها را مخدوش نکند. همچننی یک مد به نام Rear Comfort هم برای این خودرو تعبیه شده که با فعالسازی آن نیروی موتور و ترمز به نوعی پخش می شود که آسایش سرنشینان عقب به هم نریزد!

 

منبع motor1
5/5 - (3 امتیاز)