به گزارش خودرونویس، وی اظهار کرد این کدها برای خودروسازان دیگر نیز قابل استفاده خواهند بود تا این کدها را در خودروهای خود به کار گیرند.ماسک زمان دسترسی به این کدها را اعلام نکرد. ممکن است انتشار این کدها سال‌ها طول بکشد. اگر شرکت‌های رقیب رویکرد تسلا را در خودروهای خود اتخاذ کنند، می‌توانند استانداردی غیر رسمی را برای خودروهای “متصل”(خودروهایی که به اینترنت دسترسی دارند) به کار گیرند.

این کدها می‌توانند امنیت خودروهای متصل را افزایش دهند و برای شرکت‌های خودروسازی دیگر، سطحی پایه از امنیت را فراهم آورند.

 

خودروهای تسلا و صحبت با عابران پیاده

این کدها از ان جهت حائز اهمیت است که ایلان ماسک مدیرعامل تسلا پیشتر اعلام کرده بود:  که خودروهای سازنده این شرکت از این پس می‌توانند با استفاده از بلندگوهای خارجی با عابرین پیاده صحبت کنند.

صاحبان خودروهای تسلا با استفاده از این امکان جدید برای این که با رهگذران و عابرین پیاده ارتباط برقرار کنند دیگر نیازی به پایین دادن شیشه ماشین نخواهند داشت.

با این حال این امکان در ورژن‌های قدیمی‌تر خودروهای این شرکت غیرقابل دسترس است و هنوز روشن نیست که آیا رانندگان با استفاده از این قابلیت می‌توانند به طور مستقیم با افراد صحبت کنند یا این که فقط قادر به ارسال گفتار خودکار خواهند بود.

چنین امکانی می‌تواند به امنیت عابرین پیاده کمک کند. رانندگان می‌توانند بدون این که شیشه ماشین را پایین بکشند یا بوق بزنند به یک عابر پیاده سربه هوا یا یک راننده خاطی هشدار دهند.

از آن‌جایی که خودروهای برقی صدای چندانی ندارند، ممکن است عابرین پیاده متوجه نزدیک شدن آن‌ها نشوند و این امر می‌تواند جان آن‌ها را به خطر بیاندازد. از همین رو ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا برای جلوگیری از تصادفات احتمالی تمامی سازندگان اتومبیل‌های الکتریکی را ملزم کرده‌اند تا محصولات جدید خود را به وسیله تولید صدا مجهز کنند. این ابتکار تسلا می‌تواند دستاورد قابل توجهی در راستای از بین بردن این خطر باشد.

 

باتری خودروهای تسلا

تسلا در عین حال پیشتر اعلام کرده بود که قصد دارد باتری‌های جدیدی برای استفاده در خودروهای برقی تولید کند که با یک بار شارژ آنها طی کردن مسافتی برابر با یک میلیون مایل ممکن خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف خودروهای برقی شارژ پایین باتری‌های آنهاست. تسلا برای حل این مشکل امیدوار به تولید باتری است که با یک بار شارژ برای پیمودن مسافت یک میلیون و ششصد هزار کیلومتری قابل استفاده باشد.

قرار است این باتری‌های قدرتمند اولین بار در مدل‌های جدید خودروی مدل ۳ نصب شوند که در اواخر سال ۲۰۲۱ در چین عرضه می‌شوند. باتری‌های مذکور در سال‌های بعد بر روی تولیدات تسلا در آمریکای شمالی نیز نصب می‌شوند.

برای کاهش هزینه تمام شده این باتری‌ها در آنها از مقدار کمی فلز کبالت استفاده می‌شود. افزودن مواد شیمیایی تازه و پوششی خاص به منظور افزایش ظرفیت ذخیره سازی انرژی از جمله دیگر ویژگی‌های این باتری تازه است.

در حال حاضر خودروی مدل اس تسلا به قیمت ۳۹۹۹۰ دلار عرضه می‌شود و ارزان‌ترین خودروی تولیدی این شرکت است که با عرضه باتری جدید قیمت آن باز هم کاهش می‌یابد.

 

باتری جدید تسلا

در همین راستا شرکت خودروسازی “تسلا” در راستای بهینه سازی مستمر باتری‌ها برای خودروهای برقی خود، یک اختراع جدید در مورد شیمی جدید باتری‌ها را به ثبت رساند.

به گفته پایگاه “Electrek”، شرکت خودروسازی تسلا(Tesla) ثبت اختراع جدیدی را برای بهبود شیمی باتری ارائه داده است. این حق ثبت اختراع جدید بین المللی به نام “دیوکسازولون‌ها و سولفیت‌های نیتریل به عنوان مواد افزودنی الکترولیتی برای باتری‌های لیتیوم-یونی” از طریق یکی از شرکت‌های تابعه تسلا در کانادا ثبت شده است.

این فناوری جدید برای وسایل نقلیه الکتریکی و شبکه ذخیره انرژی الکتریکی توسط باتری‌ها طراحی شده است و هدف از این کار، بهبود سیستم‌های باتری قابل شارژ تسلا با تنظیم شیمی سلول‌های آنها است.

در خلاصه این ثبت اختراع آمده است: سیستم‌های باتری بهبود یافته برای باتری‌های مبتنی بر لیتیوم-یون ساخته شده‌اند. این سیستم‌های بهبود یافته شامل یک الکترولیت غیر آبی متشکل از یک یا چند نمک لیتیوم، یک یا چند حلال غیرآبی و یک افزودنی یا مخلوط افزودنی شامل یک یا چند ماده افزودنی عملیاتی هستند که از یک گروه انتخاب می‌شوند.

تسلا موفقیت خود را تا حد زیادی به باتری‌های فوق‌العاده خود مدیون است. این شیمی بی‌نظیر سلول‌های بی‌بدیل باتری‌های تسلا است که به این شرکت اجازه می‌دهد بسته‌های باتری وسایل نقلیه خود را به حداکثر ظرفیت برساند.

به خاطر وجود همین باتری‌ها است که خودروی مدل S تسلا با باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی خود می‌تواند ۶۰۰ کیلومتر را با یک بار شارژ بپیماید. بنابراین عاقلانه و از نظر اقتصادی به صرفه است که تسلا کار خود روی توسعه باتری‌ها را ادامه دهد.

تسلا در پایان ثبت اختراع خود نوشت: این کار، ویژگی‌های ذخیره سازی در دمای بالا و عملکرد چرخه‌ای طولانی مدت سلول‌های لیتیوم-یون NMC/گرافیت تهیه شده با یک افزودنی الکترولیتی جدید موسوم به “MDO” و دو ماده افزودنی جدید موسوم به “PDO” و “BS” را نشان می‌دهد. ظرفیت دارای ضریب متغیر در مقابل ولتاژ نشان می‌دهد که هم “MDO” و هم “PDO” لایه‌های SEI منفعل را بر روی سطح الکترود گرافیت در هنگام تشکیل سلول تشکیل می‌دهند، در حالی که “BS” چنین نیست. ویژگی‌های کاهشی نیز به طور کلی با مقادیر پیش‌بینی شده “DFT” سازگار است. سلول‌های حاوی “PDO” به عنوان افزودنی‌های جداگانه، بهترین عملکرد را نشان می‌دهند.

این ثبت اختراع در اصل نشان می‌دهد که مخلوط‌های دو ماده افزودنی جدید در حلال الکترولیت را می‌توان با شیمی باتری “NMC” استفاده کرد که شیمی مورد استفاده در باتری خودروهای برقی توسط بسیاری از خودروسازان به جز تسلا است.

 

تسلا و جایزه به هکرها

تسلا پیشتر اما اعلام کرده بود که  قصد دارد به هکرهایی که بتوانند خودروهای این شرکت را هک کنند، جایزه بدهد. این جایزه یک خودروی تسلا مدل ۳ و وجه نقدی تا سقف ۵۰۰ هزار دلار است.

خودروهایی که مانند تسلا به اینترنت متصل هستند، می توانند از مزایای زیادی استفاده کنند. آنها قابلیت استفاده از آپدیت های اینترنتی را دارند که دسترسی به ویژگی های جدید را فراهم می کند.  اما این امر جنبه های منفی نیز دارد و وسیله نقلیه را در معرض خطر حملات دیجیتالی قرار می دهد.

پیش از این  گزارش هایی درباره هکرهایی منتشر شده بود که از راه دور خودروها را کنترل می کنند یا با کپی کردن کلید هایfob، خودرو را سرقت می کنند.

درهمین راستا و برای ارتقای امنیت خودروها تسلا با همکاری Trend Micro در رویداد سالانه Pwn۲۰wn  به هکرهایی که بتوانند سیستم خودروی مدل۳  را هک کنند،جوایز نقدی می دهد . Pwn۲۰wn  یک مسابقه هک رایانه است که هرسال برگزار می شود.  این دو شرکت در ماه مارس جایزه نقدی و خودرو به هکرهایی می دهند که بتوانند به لایه اصلی امنیتی وسیله نقلیه نفوذ کنند. به برندگان یک خودروی مدل ۳ و همچنین جایزه نقدی تا سقف ۵۰۰ هزار دلار پرداخت می شود.

در Pwn۲۰wn  ۲۰۱۹  که در ونکور کانادا برگزار شد، دو محقق امنیتی برای نفوذ به سیستم خودروی تسلا، برنده دو خودروی مدل۳ این شرکت شدند.

 

هک خودروهای تسلا

با این همه محققان با فریب حالت رانندگی خودکار تسلا، توانستند دو دستگاه از خودروهای تولیدی این شرکت را با سرعتی بیش از مقدار مجاز تعیین شده و با سرعت دلخواه خود به حرکت درآورند.

گروهی از پژوهشگران مؤسسه امنیتی مک آفی حالت رانندگی خودکار یا اتوپایلوت مدل‌های ایکس و اس اتومبیل‌های تسلا را فریب دادند و محدودیت سرعت تنظیم شده در جاده‌ها را نقض کردند.

خودروهای تسلا مجهز به دوربین‌های EyeQ۳ است که با خواندن تابلوهای مشخص کننده محدودیت سرعت، اطلاعات لازم برای تنظیم سرعت را به خودرو منتقل می‌کنند. اما این دوربین‌ها نقاط ضعفی دارند که می‌توان آنها را فریب داد.

دو محقق مک آفی برای فریب دوربین‌های یادشده یک تکه نوار چسب برق را بر روی تابلویی که محدودیت سرعت را ۳۵ مایل در ساعت نشان می‌داد نصب و کاری کردند تا عدد ۳ شبیه به ۸ به نظر برسد. اگر چه این دستکاری به راحتی توسط افراد عادی قابل درک است، اما دوربین‌های دو خودروی تسلا نتوانستند آن را تشخیص دهند و لذا سرعت خودروها به شدت افزایش یافت.

در جریان این دستکاری تنها دندانه وسطی عدد ۳ به انگلیسی مقداری طولانی‌تر شد و از تبدیل کامل ۳ به ۸ خودداری شد. اما خودروهای تسلا باز هم فریب خوردند. با توجه به استفاده ۴۰ میلیون خودروی تسلا از این سیستم رانندگی خودکار به نظر می‌رسد شرکت سازنده باید برای ارتقای دوربین‌های خود تلاش کند. تسلا هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.