ظاهر سوزوکی جیمنی سیرا 4Sport آفرود

به گزارش خودرونویس، سوزوکی جیمنی سیرا 4Sport به صورت استاندارد دارای اسنورکل، روف راک برای حمل بار اضافی در آفرود، فندرهایی عریض هم رنگ با سپرهای رنگ نشده و جلوپنجره و رکاب های آفرودیست. رنگ بدنه سوزوکی جیمنی سیرا 4Sport خاکساری بوده و استیکرهای 4Sport و 4×4 روی بدنه این خودرو نصب شده اند. سوزوکی جیمنی سیرا 4Sport به صورت استاندارد دارای رینگ های 15 اینچی با تایرهای پیرلی M/T به منظور چسبندگی بهتر در مسیرهای بیراهه است.

Suzuki-Jimny-Sierra-4Sport-سوزوکی جیمنی سیرا 4اسپرت (1)

داخل کابین سوزوکی جیمنی سیرا 4Sport ادیشن

سوزوکی جیمنی سیرا 4Sport ادیشن دارای تریمی آبی در اطراف دریچه های سیستم تهویه، شیفتر دنده بوده و تودوزی چرمی این خودرو دقیقا با رنگ بدنه هماهنگ اجرا شده است. همچینن واژه 4Sport روی پشتی صندلی ها و داشبورد این شاسی بلند کوچک ژاپنی دیده می شود. صندلی های جلوی این خودرو امکان خوابیدن به صورت صاف را دارند تا دو سرنشین بتوانند در طبیعت درون کابین این خودرو استراحت کنند.

Suzuki-Jimny-Sierra-4Sport-سوزوکی جیمنی سیرا 4اسپرت (1)

مشخصات فنی سوزوکی جیمنی Sierra 4Sport

سوزوکی جیمنی قابلیت های بالای خود در بیراهه نوردی را در مدل استاندارد هم اثبات کرده. اما این نسخه 4Sport مقداری توانمندتر هم شده است. درحالی که تغییری در شاسی نردبانی سوزوکی جیمنی یا تعلیق این نسخه نسبت به مدل معمولی اعمال نشده، اما نصب تایرهای چسبنده M/T کمک زیادی به بهبود عملکرد این خودرو کرده است. همچنین به لطف اسنورکل نصب شده به صورت استاندارد، سوزوکی جیمنی 4اسپرت قادر است تا عمق 60 سانتی متر را در آب حرکت کند. اما در کمال تعجب زاویه حمله این نسخه سوزوکی جیمنی از 37 در مدل استاندارد به 30 درجه و زاویه فرار آن از 49 به 40 درجه کاهش یافته است. البته این اعداد هنوز هم بسیار خوب و چشمگیر هستند.

Suzuki-Jimny-Sierra-4Sport-سوزوکی جیمنی سیرا 4اسپرت (1)

سوزوکی جیمنی 4اسپرت از یک پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی بهره می برد که قادر به تولید 107 اسب بخارقدرت و 138 نیوتن متر گشتاور است. این مدل نسبت به مدل معمولی حدود 6 اسب بخارقدرت و 8 نیوتن متر گشتاور بیشتری تولید می کند. نیروی تولیدی این پیشرانه توسط یک گیربکس 4 دنده اتوماتیک و سیستم تمام چرخ محرک AllGrip سوزوکی به چرخ ها منتقل می شود.

Suzuki-Jimny-Sierra-4Sport-سوزوکی جیمنی سیرا 4اسپرت (1)

سوزوکی جیمنی 4اسپرت برچسب قیمتی معادل 35 هزار دلار دارد که 5 هزار دلاری نسبت به مدل استاندارد این خودرو گرانتر است. فعلا این نسخه قرار است در تیراژ محدود 100 دستگاهی برای بازار برزیل تولید شود و مشخص نیست که آیا این خودرو به دیگر بازارهای جهانی نیز راه پیدا می کند یا خیر.

منبع Carscoops