ظاهر و کابین ون برقی خورشیدی سونو سیون Sono Sion

به گزارش خودرونویس، ون برقی سونو سیون Sono Sion در مدل تولیدی نسبت به مدل پروتوتایپ بازطراحی شده و سطوح ساده تر و پروفیل جلو جعبه ای شکل تر و چراغ هایی جدید در جلو و عقب دارد. ضمن اینکه پورت شارژ در کنار دستگیره درب ها و یک دیفیوزر در قسمت عقب این خودرو اضافه شده است.

Sono-Sion-ون برقی سولار خورشیدی سنو سیون کیت اتوبوس شهری (1)

کابین نسخه تولیدی ون برقی سونو سیون Sono Sion هم در مدل تولیدی نسبت به مدل قبلی تغییر کرده است. سونو موتورز اظهار کرده که فضای بیشتری برای سرنشینان این خودرو در دسترس بوده و فضای بار آن نیز افزایش یافته است. همچنین صندلی های جدیدی درون کابین این خودرو نصب شده است. همچنین غربیلک فرمان با طراحی جدیدی برای این خودرو نصب شده است. اما داشبورد با دو نمایشگر دیجیتالی و همچنین طراحی کلی داشبورد در مدل تولیدی نسبت به مدل پروتوتایپ تغییری نکرده است.

Sono-Sion-ون برقی سولار خورشیدی سنو سیون کیت اتوبوس شهری (1)

مشخصات فنی ون برقی سونو سیون Sono Sion

روی بدنه ون برقی سونو سیون 456 سلول خورشیدی به صورت یکپارچه با بدنه نصب شده است. نسخه استاندارد ون برقی سولار سونو سیون Sono Sion به یک باتری 54 کیلووات ساعتی مجهز بوده که این خودرو را قادر به پیمایش 305 کیلومتر ساخته است. اما به لطف انرژی جذب شده توسط سلول های خورشیدی مسافت قابل پیمایش این خودرو چیزی بین 112 تا 245 کیلومتر به صورت هفتگی می تواند افزایش پیدا کند.

Sono-Sion-ون برقی سولار خورشیدی سنو سیون کیت اتوبوس شهری (1)

باتری ون برقی سونو سیون Sono Sion قابلیت شارژ 75 کیلوواتی DC و همچنین 11 کیلواتی AC را دارست. همچنین این ون به لطف دارابودن قابلیت شارژ برعکس می تواند نقش یک منبع تغذیه را برای تامین انرژی سایر وسایل برقی حتی انرژی یک خانه را ایفا کند و بیشینه خروجی آن 11 کیلووات است.

این برند آلمانی هیچ مطلبی را در خصوص تغییر مشخصات فنی این ون برقی در مدل تولیدی نسبت به مدل پروتوتایپ اظهار نکرد و اظهار داشت که یک موتور برقی برای ون سونو سیون Sono Sion نصب شده که قادر به تولید 163 اسب بخار قدرت و 270 نیوتن متر گشتاور است.

Sono-Sion-ون برقی سولار خورشیدی سنو سیون کیت اتوبوس شهری (1)

قرار است که طی 7 سال چیزی در حدود 257 هزار دستگاه از این ون برقی سولار تولید شود و قیمت پایه آن چیزی در حدود 25 هزار و 500 دلار بوده که یک ون برقی خورشیدی بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه محسوب می شود.

Sono-Sion-ون برقی سولار خورشیدی سنو سیون کیت اتوبوس شهری (1)

کیت سولار شرکت سونو برای اتوبوس های شهری

کیت سولار (خورشیدی) اتوبوس شهری شرکت سونو برای اتوبوس های اروپایی 12 متری برای سیستم حمل و نقل عمودی توسعه یافته که از جمله این اتوبوس ها می توان به مرسدس بنز سیتارو و MAN Lion City اشاره کرد. به موجب کیت سولار شرکت سونو یک پنل خورشیدی به مساحت 8 متر مربع روی سقف این اتوبوس های شهری نصب می شود که ظرفیت آن 1.4 کیلووات است. این سیستم می توان برق لازم برای فعالیت سیستم گرمایش یا سیستم تهویه مطبوع این اتوبوسها را تامین کند و به موجب آن مقداری از مصرف سوخت و آلایندگی اتوبوسهای شهری کاسته می شود. سونو موتورز اظهار کرده که این تکنولوژی می تواند سالانه در مصرف 1500 لیتر گازوییل برای هر اتوبوس به صورت سالانه صرفه جویی کند و جلوی انتشار 4 تن گاز کربن دی اکسید را به صورت سالانه می گیرد.

منبع Carscoops