مشخصات پیکاپ رم 1500 برقی کانسپت

به گزارش خودرونویس، با توجه به اینکه رم 1500 روولوشن برقی یک خودرو کانسپت بوده، اطلاعاتی در خصوص مشخصات فنی و عملکرد این خودرو منتشر نشده است. اما این پیکاپ برقی از دو موتور الکتریکی بهره گرفته که یکی روی هر اکسل داخل یک ماژول نصب شده است. این ماژول ها برای نصب طیف متنوعی از موتورهای برقی طراحی شده اند و رم در بیانیه خودرو درخصوص آینده از گنجاندن موتورهای برقی عملکرد بالایی در این ماژول ها خبر داده است.

ram 1500 revolution rev truck رم 1500 روولوشن برقی الکتریکی پیکاپ (1)

پیکاپ رم 1500 روولوشن برقی دارای قابلیت فرمان پذیری چهار چرخ تا 15 درجه بوده و ساختار الکتریکی 800 ولتی DC دارد و از قابلیت شارژ سریع با توان 350 کیلوواتی پشتیبانی می کند. در شرایط بهینه باتری پیکاپ رم 1500 برقی قادر است طی تنها 10 دقیقه شارژ انرژی لازم برای پیمایش 161 کیلومتر مسافت را ذخیره کند.

ram 1500 revolution rev truck رم 1500 روولوشن برقی الکتریکی پیکاپ (1)

پیکاپ رم 1500 برقی کانسپت روی پلتفرم بادی آن فریم STLA کمپانی استلانتیس توسعه پیدا کرده است. این پیکاپ برقی به رینگ های 24 اینچی مجهز بوده و کاپ میانی رینگ دارای لوگوی نور پردازی شده RAM است. گلگیرهای این پیکاپ برقی به حدی حجم پردازی شده اند که فضای کافی برای نصب تایرهای آفرودی و بزرگ 35 اینچی هم دارند. رم بسیار مشتاق است و تاکید دارد که به ساختار شاسی مستقل پیکاپ رم 1500 روولوشن برقی اشاره شود. چراکه رقیب اصلی این پیکاپ یعنی شورولت سیلورادو برقی دارای پلتفرم یونی بادی و شاسی یکپارچه است.

ram 1500 revolution rev truck رم 1500 روولوشن برقی الکتریکی پیکاپ (1)

ظاهر و کابین پیکاپ رم 1500 الکتریکی کانسپت

هرچند رد پای طراحی شورولت سیلورادو برقی را تا حدودی می توان در دیزاین رم 1500 برقی مشاهده کرد. البته دماغه پیکاپ رم برقی مقداری کوچکتر بوده و کابین مقداری به سمت عقب و حوض بار در زمان اتصال به این قسمت زاویه پیدا کرده است. رم 1500 روولوشن برقی کانسپت نیز دارای درب الکترونیکی پشت صندلی های ردیف دوم بوده که با باز کردن آن می توان فضای بار بسیار بزرگتری فراهم کرد. همچنین یک گذرگاه به محفظه بار جلو هم وجود دارد که به موجب آن امکان حمل بارهایی با طول نزدیک به 6 متر در مسیرهای طولانی فراهم شده است.

ram 1500 revolution rev truck رم 1500 روولوشن برقی الکتریکی پیکاپ (1)

رم اظهار کرده که فضای داخل کابین این پیکاپ برقی بدون ایجاد تغییر در حوض بار و کاهش فضا در این قسمت بیشتر شده و سرنشینان تقریبا 10 سانتی متر فضای پا بیشتری نسبت به پیکاپ های رم با موتور بنزینی و دیزلی دارند. همچنین در پشت صندلی های ردیف دوم فضایی برای نصب صندلی ردیف سوم تعبیه شده که این صندلی قابلیت اتصال به همان درب انتهای کابین را دارند. رم سیستم ماژولاری به نام رم ترک را برای این پیکاپ بکار برده که به موجب آن صندلی ها و کنسولها به سادگی قابلیت تغییر موقعیت را دارند تا بتوان کابینی با کف صاف را برای کار فراهم کرد یا اینکه تعداد صندلی ها را افزایش داد. پیکاپ رم 1500 روولوشن برقی دارای شیشه الکترو کرومیک در سقف بوده که می توان میزان نور عبوری از آن را به دلخواه تنظیم کرد.

ram 1500 revolution rev truck رم 1500 روولوشن برقی الکتریکی پیکاپ (1)

تکنولوژی بالا نقطه قوت پیکاپ رم 1500 روولوشن برقیست. در قسمت میانی داشبورد یک نمایشگر بسیار بزرگ قابل تنظیم نصب شده که خود از دو نمایشگر تشکیل شده که روی هم رفته قطری معادل 28 اینچ دارند. فرمان قابلیت جمع شدن دارد و روی آن کلیدهای کنترلی تعبیه شده است. این پیکاپ دارای هد آپ دیسپلی با تکنولوژی واقعیت افزوده و هوش مصنوعی بوده و قابلیت فرمان پذیری صوتی با دستیار مجازی، برنامه ریزی هوشمند سفر و یک ویژگی جالب به نام حالت ویژه کابین بوده که به صورت خودکار موقعیت صندلی ها، نورپردازی داخل کابین، صدا و … را تنها با فشردن یک دکمه تغییر می دهد.

ram 1500 revolution rev truck رم 1500 روولوشن برقی الکتریکی پیکاپ (1)

در نمای جانبی به جای آینه، دوربین تعبیه شده و در زمان حرکت به دنده عقب رم 1500 برقی قادر است تصویری پانوراما به لطف چندین دوربین که اطراف این پیکاپ نصب شده به شما نشان دهد. یک حالت Shadow مد هم برای این پیکاپ تعریف شده که می توانند راننده را در زمانی که در حال قدم زدن در جلوی خودرو بوده به آرامی دنبال کند! پیکاپ رم 1500 روولوشن برقی دارای سیستم رانندگی خودران سطح 3 است.  زمانی که این پیکاپ نیاز به شارژ داشته باشد، یک ربات در منزل شما به نام رم شارژر می تواند به صورت اتوماتیک این پیکاپ را به برق متصل کند!

ram 1500 revolution rev truck رم 1500 روولوشن برقی الکتریکی پیکاپ (1)

هنوز مشخص نیست که رم 1500 روولوشن یک کانسپت نزدیک به نسخه تولیدی بوده یا یک کانسپت فانتزیست. البته رم وعده داده که اطلاعات بیشتری از روند توسعه خودروهای برقی خود اطلاعات بیشتری را منتشر کند. این شرکت همچنین اظهار کرده که نسخه تولیدی پیکاپ رم برقی را در سال 2024 عرضه می کند.

 

منبع Motor1