اخبار خودرو جهان
قابلیت حمل بار تا 3 تن

تجهیز مرسدس بنز اسپرینتر به یک پیشرانه دیزلی جدید

سه شنبه - ۱۰ تیر ۱۳۹۹
خواندن 3 دقیقه
مرسدس بنز اسپرینتر

با توجه به کارایی و دوام پیشرانه های دیزلی و اهمیت نصب آن ها روی خودروهای تجاری، کمپانی مرسدس بنز به تازگی یک پیشرانه دو لیتری چهار سیلندر توربودیزل جدید را برای ون اسپرینتر معرفی کرده است.

مشخصات فنی

به گزارش خودرونویس، این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت 161 اسب بخار و بیشینه گشتاور 361 نیوتن متر است و وظیفه انتقال قدرت آن بر عهده یک جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک بوده که نیروی تولیدی را به محور عقب منتقل می کند. این مشخصات فنی برای افرادی که به دنبال خرید یک ون باری با فضای بار بسیار جادار هستند، بسیار مناسب و وسوسه برانگیز است. مرسدس بنز اسپرینتر با پیشرانه سیلندر دیزلی قادر است تا باری با حداکثر وزن 3010 کیلوگرم را حمل کند.

 

تمام مدل های مرسدس بنز اسپرینتر

تجهیزات ایمنی و رفاهی

مرسدس بنز اسپرینتر با پیشرانه دیزلی به صورت استاندارد به سیستم هایی مانند کنترل پایداری الکترونیکی سازگار با بار، پکیج سیستم های یدک کشی تریلر، استارت بدون کلید و ترمز خودکار است. همچنین سیستم های ایمنی دیگری مانند مانیتورینگ نقاط کور، کمکی پارک، تابوخوان ترافیکی، کمکی در مقابل باد شدید از رو به رو، مانیتورینگ توجه راننده، تثبیت کننده خطوط حرکت و کروز کنترل تطبیقی است.

البته لیست آپشن های این ون پرطرفدار به اینجا ختم نشده و مشتریان قادر هستند تجهیزاتی مانند صندلی های برقی جلو، در کشویی جانبی الکترونیکی، گرمکن شیشه جلو و سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک را برای این خودرو سفارش دهند. همچنین این امکان وجود دارد که فضای داخل کابین این خودرو را قفسه، میز کار یا کفی مقاوم در برابر بارهای سنگین شخصی سازی کرد تا این خودرو برای کارهای سخت تر نیز آماده و مقاوم باشد.

فضای بار مرسدس بنز اسپرینتر

این پیشرانه دیزلی جدید در رده پیشرانه های قابل نصب روی اسپرینتر جایگاه متعادلی دارد. در حال حاضر اسپرینتر با یک پیشرانه دو لیتری بنزینی توربو شارژ راهی بازارهای جهانی می شود که قادر به تولید بیشینه قدرت 188 اسب بخار و بیشینه گشتاور 350 نیوتن متر است. البته یک پیشرانه شش سیلندر توربو دیزل V شکل نیز به عنوان پیشرانه پرچمدار برای این خودرو قابل سفارش است که بیشینه قدرت و گشتاور آن به ترتیب 188 اسب بخار و 441 نیوتن متر گزارش شده است.

 

نسخه های قابل عرضه با پیشرانه دیزلی

این نیروگاه دیزلی چهار سیلندر جدید ظاهر تنها برای نسخه های باری ون اسپرینتر در دسترس است که همین نسخه باری هم سه مدل مختلف دارد. نسخه پایه آن فاصله محوری معادل 3657 میلی متر داشته که قیمت آن 38 هزار و 770 دلار اعلام شده است. نسخه دیگر آن فاصله محوری معادل 4318 میلی متر داشته که قیمتی معادل 44 هزار و 100 دلار دارد و در آخر نسخه سقف بلند این خودرو با فاصله بین دو محور 4318 میلی متر با همین پیشرانه قابل سفارش است که قیمتی معادل 46 هزار دلار دارد. البته مبلغ 1500 دلار را باید به قیمت های یاد شده بایت هزینه تحویل اضافه کرد.

جهت مقایسه بیان می کنیم که ارزان ترین نسخه اسپرینتر باری مجهز به پیشرانه بنزینی قیمتی معادل 34 هزار و 500 دلار دارد. از طرفی ارزان ترین نسخه باری اسپرینتر مجهز به پیشرانه دیزلی شش سیلندر هم قیمتی معادل 40 هزار و 600 دلار دارد.

 

 

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟