5/5 - (1 امتیاز)

مشخصات فنی

به گزارش خودرونویس، این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۶۱ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۳۶۱ نیوتن متر است و وظیفه انتقال قدرت آن بر عهده یک جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک بوده که نیروی تولیدی را به محور عقب منتقل می کند. این مشخصات فنی برای افرادی که به دنبال خرید یک ون باری با فضای بار بسیار جادار هستند، بسیار مناسب و وسوسه برانگیز است. مرسدس بنز اسپرینتر با پیشرانه سیلندر دیزلی قادر است تا باری با حداکثر وزن ۳۰۱۰ کیلوگرم را حمل کند.

 

تمام مدل های مرسدس بنز اسپرینتر

تجهیزات ایمنی و رفاهی

مرسدس بنز اسپرینتر با پیشرانه دیزلی به صورت استاندارد به سیستم هایی مانند کنترل پایداری الکترونیکی سازگار با بار، پکیج سیستم های یدک کشی تریلر، استارت بدون کلید و ترمز خودکار است. همچنین سیستم های ایمنی دیگری مانند مانیتورینگ نقاط کور، کمکی پارک، تابوخوان ترافیکی، کمکی در مقابل باد شدید از رو به رو، مانیتورینگ توجه راننده، تثبیت کننده خطوط حرکت و کروز کنترل تطبیقی است.

البته لیست آپشن های این ون پرطرفدار به اینجا ختم نشده و مشتریان قادر هستند تجهیزاتی مانند صندلی های برقی جلو، در کشویی جانبی الکترونیکی، گرمکن شیشه جلو و سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک را برای این خودرو سفارش دهند. همچنین این امکان وجود دارد که فضای داخل کابین این خودرو را قفسه، میز کار یا کفی مقاوم در برابر بارهای سنگین شخصی سازی کرد تا این خودرو برای کارهای سخت تر نیز آماده و مقاوم باشد.

فضای بار مرسدس بنز اسپرینتر

این پیشرانه دیزلی جدید در رده پیشرانه های قابل نصب روی اسپرینتر جایگاه متعادلی دارد. در حال حاضر اسپرینتر با یک پیشرانه دو لیتری بنزینی توربو شارژ راهی بازارهای جهانی می شود که قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۸۸ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر است. البته یک پیشرانه شش سیلندر توربو دیزل V شکل نیز به عنوان پیشرانه پرچمدار برای این خودرو قابل سفارش است که بیشینه قدرت و گشتاور آن به ترتیب ۱۸۸ اسب بخار و ۴۴۱ نیوتن متر گزارش شده است.

 

نسخه های قابل عرضه با پیشرانه دیزلی

این نیروگاه دیزلی چهار سیلندر جدید ظاهر تنها برای نسخه های باری ون اسپرینتر در دسترس است که همین نسخه باری هم سه مدل مختلف دارد. نسخه پایه آن فاصله محوری معادل ۳۶۵۷ میلی متر داشته که قیمت آن ۳۸ هزار و ۷۷۰ دلار اعلام شده است. نسخه دیگر آن فاصله محوری معادل ۴۳۱۸ میلی متر داشته که قیمتی معادل ۴۴ هزار و ۱۰۰ دلار دارد و در آخر نسخه سقف بلند این خودرو با فاصله بین دو محور ۴۳۱۸ میلی متر با همین پیشرانه قابل سفارش است که قیمتی معادل ۴۶ هزار دلار دارد. البته مبلغ ۱۵۰۰ دلار را باید به قیمت های یاد شده بایت هزینه تحویل اضافه کرد.

جهت مقایسه بیان می کنیم که ارزان ترین نسخه اسپرینتر باری مجهز به پیشرانه بنزینی قیمتی معادل ۳۴ هزار و ۵۰۰ دلار دارد. از طرفی ارزان ترین نسخه باری اسپرینتر مجهز به پیشرانه دیزلی شش سیلندر هم قیمتی معادل ۴۰ هزار و ۶۰۰ دلار دارد.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)