به گزارش خودرونویس، میباخ قصد دارد که تنها 15 دستگاه از سوپر سدان S650 نایت ادیشن را به تولید برساند. بدین ترتیب این سدان میباخ به مراتب از همزاد AMG خود یعنی S65 فاینال ادیشن خاص تر است؛ چراکه مرسدس 130 نمونه از این سدان را تولید کرده است.

نمای عقب مرسدس میباخ S650

مشخصات فنی

این سدان فوق لاکچری میباخ از پیشرانه 12 سیلندر V شکل 6 لیتری معروف S65 و تجهیزات رفاهی و لاکچری فوق جذاب میباخ بهره می برد. به همین دلیل از هر زاویه که به آن بنگرید، شما را وسوسه می کند. پیشرانه 6 لیتری حجیم S650 نایت ادیشن قادر به تولید بیشینه قدرت 621 اسب بخار و بیشینه گشتاور 1000 نیوتن متر است.

لازم به ذکر است که این سدان فوق لاکچری سنگین وزن به لطف بهره بردن از چنین پیشرانه قدرتمندی قادر است طی 4.6 ثانیه از حالت سکون به مرز 96 کیلومتر بر ساعت دست یابد. بیشینه سرعت این قصر لوکس متحرک نیز به صورت الکترونیکی روی 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

 

عملکردی شگفت انگیز، اما نه در حد S65 AMG

با وجود اینکه عملکرد میباخ S650 نایت ادیشن در حد S65 AMG نیست، اما همین اعداد و ارقام اعلامی هم برای خودرویی با چنین ابعاد و وزنی بسیار حیرت آور است. هر 15 دستگاه تولید شده این خودرو قرار است که به رنگ مشکی Obsidian مزین شوند و تقریبا تمامی تجهیزات رفاهی که در سایر سدان های میباخ تعبیه شده، در این خودرو نیز دیده می شوند.

برخی از تجهیزات بارز این خودرو شامل صندلی های گرمکن و سردکن دار در ردیف جلو و عقب هستند که برای راحتی بیشتر به ماساژور بدن هم مجهز شده اند. البته این تجهیزات امروزه لازمه یک سدان لاکچری بوده و موضوع چندان عجیبی نیست. میباخ این خودرو را به سیستم تعلیق بادی نیز مجهز کرده تا سواری بسیار راحتی برای سرنشینان این خودرو در همه شرایط به ارمغان آید. به عبارت دیگر تجهیزات رفاهی میباخ S650 نایت ادیشن به حدی زیاد است که شما به بسیاری از آن ها هیچگاه نیازی هم پیدا نخواهید کرد!

 

جادوی میباخ درون کابین

رانندگی با یک خودروی عقب محرک مجهز به پیشرانه 12 سیلندر یقینا بسیار هیجان انگیز است. ولی جادوی اصلی میباخ در صندلی های ردیف عقب این خودرو مخفی شده اند؛ پشتی این صندلی ها تا 43 درجه قابلیت خم شدن دارد و برای راحتی بیشتر یک استراحتگاه برای ساق پا به صورت الکترونیکی از صندلی باز می شود.

تریم داخلی مرسدس میباخ S650

اگر هم قصد رانندگی با این سدان سوپر لوکس را داشته باشید، فرمان چرمی با تریم چوبی تیره رنگ منتظر شا هستند. باید اظهار کرد که تقریبا تمام قسمت های کابنی این خودرو شامل دستگیره درها و حتی کف پایی ها از جنس چرم هستند.

کابین مرسدس میباخ S650

قیمت

اگر نسبت به محصولات میباخ شناخت داشته باشید، یقینا می دانید که قیمت ارزانی ندارند. این سدان جدید هم در حال حاضر در نمایندگی های این کمپانی با قیمتی معادل 242 هزار و 950 دلار به فروش می رسد که حدود 7 هزار دلار برچسب قیمتی بیشتر نسبت به AMG S65 فاینال ادیشن دارد.

منبع موتور 1