به گزارش خودرونویس، منصوری در اقدامی عجیب تصمیم گرفت که لامبورگینی اوروس را به یک اسیووی دو درب تبدیل کند. این تصمیم به دلیل دریافت چندین درخواست مبنی بر اجرای چنین پروژه ای بوده است. یک سال و نیم زمان برد تا منصوری بتواند این ایده را به واقعیت تبدیل کند و محصول نهایی وناتوس کوپه اوو C نام دارد که در واقع همان لامبورگینی اوروس تیونینگ شده توسط منصوری بوده که کاملا دگرگون شده است.

mansory-venatus-coupe-evo-c لامبورگینی اوروس کوپه دو درب تیونینگ منصوری (1)

منصوری ستون B لامبورگینی اوروس را 20 سانتی متر جا به جا کرده است. طول درب های جلو نیز به همین میزان بیشتر شده است و این در حالیست که استاندارد آنها حفظ شده و حالت Y شکل درب ها نیز رعایت شده است. منصوری همچنین گلگیرهای عقب را نیز مقداری عریض تر کرده و کانال های عبوری هوای بزرگی را داخل آنها تعبیه کرده است. منصوری یک کیت بدنه بسیار خشن و تهاجمی را برای این خودرو نصب کرده که استایل لامبورگینی اوروس به موجب آن چندین برابر جذابتر شده است. در نمای عقب این کیت بدنه دیزاین بسیار جذابی داشته و شامل یک بال عقب بزرگ، دیفیوزر شلوغ و خروجی اگزوز در قسمت میانیست که کلا در این قسمت شاهد دیزاین شلوغی هستیم.

mansory-venatus-coupe-evo-c لامبورگینی اوروس کوپه دو درب تیونینگ منصوری (1)

مشخصات فنی منصوری وناتوس Evo C (لامبورگینی اوروس دو درب منصوری)

منصوری وناتوس کوپه Evo C بر پایه وناتوس Evo S توسعه یافته و پیشرانه آن تغییری نکرده است. این خودروی دو درب به پیشرانه 4 لیتری هشت سیلندر دو توربوشارژ مجهز بوده که قادر به تولید 900 اسب بخار قدرت و 1100 نیوتن متر گشتاور است. منصوری تخمین زده که این اسیووی قادر است طی 2.9 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد و نهایت سرعت قابل پیمایش آن نیز 323 کیلومتر بر ساعت اعلام شده که 16 کیلومتر بیشتر از نسخه استاندارد لامبورگینی اوروس است.

mansory-venatus-coupe-evo-c لامبورگینی اوروس کوپه دو درب تیونینگ منصوری (1)

داخل کابین لامبورگینی اوروس تیونینگ شده توسط منصوری (وناتوس Evo C)

منصوری برای داخل کابین وناتوس Evo C گزینه های شخصی سازی متعددی را در نظر گرفته است. این نمونه دارای کابین فیروزه ای رنگ، دوخت سفید و تریم مشکی برای کابین است. منصوری همچنین قابلیت تا شدن را برای صندلی جلو در نظر گرفته تا سرنشین ساده تر بتواند به ردیف عقب دسترسی داشته باشد.

mansory-venatus-coupe-evo-c لامبورگینی اوروس کوپه دو درب تیونینگ منصوری (1)

هرچند تبدیل لامبورگینی اوروس از یک اسیووی چهار درب به دو درب ایده اشتباهی بوده و قابلیت استفاده این خودرو را کاهش می دهد. ولی قطعا درخواستی بوده که منصوری چنین اقدامی را انجام داده است. ضمنا منصوری قصد ندارد تنها یک دستگاه از وناتوس اوو C را تولید کند. بلکه این تیونر ایرانی قصد تولید هشت دستگاه از لامبورگینی اوروس دو درب را دارد که قطعا برای مشتری گران تمام می شود!

منبع Motor1