4.8/5 - (5 امتیاز)

به گزارش خودرونویس، لوتوس امیرا Emira چهار سیلندر با موتور مرسدس AMG یکی از چهار خودرویی از این برند بوده که قرار است در پیست فستیوال گودوود خودنمایی کند. تحویل این خودرو به مشتریان از پایان سال جاری آغاز می شود.

لوتوس امیرا Lotus Emira چهار سیلندر مرسدس AMG

مشخصات فنی لوتوس امیرا

لوتوس امیرا Emira در واقع دو سال پیش با دو پیشرانه مختلف رونمایی شده بود. یک نسخه از پیشرانه شش سیلندر سوپرشارژ تویوتا بهره گرفته بود و نسخه دیگر از پیشرانه چهار سیلندر مرسدس AMG استفاده می کند که اکنون این نسخه دوم رونمایی شده است. نسخه اول که از پیشرانه تویوتا بهره گرفته قادر به تولید 400 اسب بخار قدرت بوده و نسخه دوم که به تازگی رونمایی شده قادر به تولید 360 اسب بخار قدرت است.

لوتوس امیرا Lotus Emira چهار سیلندر مرسدس AMG

لوتوس امیرا Emira آخرین محصول این کمپانی بوده که با پیشرانه درونسوز تولید شده و به تنهایی تمام محصولات قدیمی این برند یعنی الیزه، Exige و Evora را بازنشست کرد. نسخه مجهز به پیشرانه چهار سیلندر مرسدس AMG این خودرو قادر است طی 4.4 ثانیه از حالت سکون به مرز 96 کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن نیز 290 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

لوتوس امیرا Lotus Emira چهار سیلندر مرسدس AMG

لوتوس Emira با موتور شش سیلندر هم قرار است در سه ماه سوم سال 2023 به بازار جهانی عرضه شود. این نسخه با دو گیربکس دنده ای و اتوماتیک راهی بازار می شود. نسخه مجهز به گیربکس اتوماتیک قادر است طی 4.6 ثانیه از حالت سکون به مرز 96 کیلومتر بر ساعت دست یابد و نهایت سرعت آن 272 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. نسخه مجهز به گیربکس دنده ای همین موتور هم قادر است طی 4.2 ثانیه از حالت سکون به مرز 96 کیلومتر بر ساعت برسد و نهایت سرعت آن نیز 290 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. این خودرو در مدل شش سیلندر و تریم First Edition قیمتی معادل 105 هزار و 400 دلار دارد.

لوتوس امیرا Lotus Emira چهار سیلندر مرسدس AMG

دیگر خودروهای لوتوس در فستیوال سرعت گودوود 2023

لوتوس التره و اویجا از دیگر محصولات این برند هستند که در فستیوال سرعت گودوود 2023 حضور دارند. این دو خودرو در کنار دو مدل چهار و شش سیلندر Emira ارتش لوتوس در این رویداد هستند. لوتوس به سرعت در حال گسترش تنوع محصولات خود بوده و فستیوال گودوود فرصت مناسبی را فراهم آورده تا این شرکت قدرت خود را نشان دهد. لوتوس به سرعت در حال تنوع بخشیدن به محصولات تمام برقی خود بوده و در حال آماده سازی سدان برقی تایپ 133 بوده که تصاویر جاسوسی آن در حال تست منتشر شده است. این خودرو قادر به تولید 905 اسب بخار قدرت درست مشابه با لوتوس التره R است.

 

منبع motor1
4.8/5 - (5 امتیاز)