اخبار خودرو جهان
لوکس تر و راحتتر از مدل پیشین

نسخه فیس لیفت لکسوس LS رونمایی شد

سه شنبه - ۱۷ تیر ۱۳۹۹
خواندن 5 دقیقه
لکسوس LS 2021

حدود سه سال و نیم از معرفی نسل جدید لکسوس LS می گذرد. با معرفی نسل جدید آئودی A8 و همچنین در حال توسعه بودن نسل جدید مرسدس بنز اس کلاس، لکسوس برای اینکه سدان پرچمدارش توان رقابت با آلمان های با سابقه را داشته باشد به تازگی دست به فیس لیفت این خودرو زده و استایل LS را برای سال 2021 به روزرسانی کرده است. البته این تغییرات ظاهری اعمال شده به سختی قابل تشخیص هستند، چراکه لکسوس در فیس لیفت این خودرو تا حد زیادی محافظه کارانه عمل کرده است.

ویژگی های ظاهری

به گزارش خودرونویس، یکی از ویژگی های جدید لکسوس LS 2021، اضافه شدن یک رنگ خاص به نام Ginei Luster بوده که یک نقره ای خاص است که صافی رنگ آن به آینه شباهت دارد. طراحی چراغ های جلو نسبت به مدل پیش از فیس لیفت مقداری تغییر کرده و این چراغ ها از تکنولوژی نور بالای تطبیق پذیر که برای اولین بار در لکسوس RX مدل 2019 معرفی شد، بهره می برند. لکسوس همچنین در طراحی سپر جلوی LS 2021 نیز دست برده و یک خط شخصیت عمودی در گوشه آن طراحی کرده است. همچنین ماژول بزرگ رادار این خودرو در جلوپنجره به خوبی خودنمایی می کند.

نمای عقب لکسوس LS 2021

تصاویر منتشر شده از LS فیس لیفت مربوط به نسخه LS 500 با کیت F اسپرت و همچنین نسخه LS 500h هستند که هر دو دارای چراغ های عقب با گرافیکی به روزرسانی شده و همچنین تریمی مشکی رنگ به جای تم کرومی پیشین هستند. همچنین لکسوس دو رینگ با دیزاینی جدید برای این خودرو توسعه داده که سایز آنها در نسخه F اسپرت 20 اینچ اعلام شده است.

نمای عقب لکسوس LS500 2021

کابین

کابین لکسوس LS 2021 فیس لیفت تا حد زیادی مشابه نسخه پیشین است. ولی نسخه 2021 این خودرو دارای یک نمایشگر با رزولوشن بالا برای آینه دیجیتالی دید عقب است. همچنین کلیدهای کنترلیروی فرمان و کنسول میانی نیز تمی مشکی رنگ دارند. در کنسول میانی یک سوییچ تعبیه شده که نفش کلید میانبر را برای نمایشگر 12.3 اینچی سیستم سرگرمی و اطلاع رسانی و همچنین گرمکن صندلی و فرمان این خودرو ایفا می کند. سیستم لمسی نمایشگر سیستم سرگرمی این خودرو نیز تغییر کرده و حال به صورت استاندارد دارای اپل کار پلی و اندروید اتو است.

کابین لکسوس LS 2021

افزایش راحتی

شاید این تغییرات اعمال شده برای نسخه فیس لیفت لکسوس LS 2021، ناچیز به نظر آید. چراکه تمرکز اصلی لکسوس در این خودرو افزایش راحتی بوده است. لکسوس برای LS 2021 سیستم تعلیق تطبیق پذیر نصب کرده تا سواری بسیار نرم و راحتی به ارمغان آید. البته که نصب استرس بارهای جدید و دسته موتورهای متفاوت در ارتقا نرمی و راحتی این نسخه جدید LS بی تاثیر نبوده است.

صندلی عقب لکسوس LS 2021

تودوزی صندلی های این خودرو دارای دوختی عمیق تر نسبت به گذشته است و در آن ها از فوم یورتان با حالت ارتجاعی کمی استفاده شده تا سرنشین به هنگام نشستن روی آنها راحتتر باشد. همچنین لکسوس ادعا کرده که صندلی ها نرم تر از پیش هستند و قابلیت آن ها در جذب تکان ها بهبود یافته است.

 

ارتقا فنی

لکسوس اظهار کرده که نسخه درونسوز LS 500 قادر است تا گشتاور را در دور پایین تری نسبت به گذشته تولید کند و عملکرد گیربکس آن نیز سریع تر شده است. عملکرد سیستم هیبریدی نسخه الکتریکی سازی شده LS 500h هم بهبود یافته که همین موضوع موجب بهبود شتابگیری شده است. همچنین این مدل به لطف بهره بردن از سیستم به روزرسانی شده کنترل نویز و همچنین کنترل صدای پیشرانه، کابینی آرامتر نسبت به مدل پیشین دارد.

رادار لکسوس LS 2021

تجهیزات ایمنی

لکسوس برای LS فیس لیفت شده لیست بلند بالایی از سیستم ایمنی را در قالب پکیجی به نام Teammate لحاظ کرده که دارای سیستم های متعدیی مانند کمکی پارک با قابلیت کنترل خودکار فرمان، شتابگیری، ترمز خودکار و همچنین تعویض دنده را لحاظ کرده است. هنگامی که با این خودرو در حالت حرکت هستید، سنسورهای اولترا سونیک به راننده کمک می کنند که این خودرو را در بین خطوط حفظ کند و یا اینکه خطوط را با حفظ ایمنی و حفظ فاصله از خودروی جلویی تغییر دهد. این سنسورها به هنگام سبقت گرفتن نیز به کمک راننده می آیند تا سبقتی مطمئن داشته باشد.

سنسور لکسوس LS 2021

لکسوس اظهار کرده که پکیج ایمنی Teammate در گذر زمان بهبود خواه داشت و قابلیت های مختلفی به آن اضافه می شود. لکسوس قصد دارد که فروش LS فیس را از اواخر سال جاری در ژاپن و از اوایل سال 2021 در سایر بازارهای جهانی آغاز کند.

دیگر موارد پیشنهادی:
5 از 2 رای

دیدگاه شما چیست؟