به گزارش خودرونویس، تیونرهای زیادی هستند که تا به امروز کیت های تقویتی متعددی برای لامبورگینی اوروس عرضه کرده اند. جدیدترین این تیونرها شرکت G پاور بوده که بیشتر به تیونینگ محصولات ب ام و پرداخته، اما به تازگی یک کیت تقویتی بسیار حرفه ای برای لامبورگینی اوروس عرضه کرده که به موجب آن اوروس به مرز دست نیافتنی از قدرت و گشتاور و عملکرد برای رقبا رسیده است.

لامبورگینی اوروس تیونینگ جی G پاور

مشخصات فنی لامبورگینی اوروس تیونینگ G پاور

لامبورگینی اوروس به یک موتور 4 لیتری هشت سیلندر با دو توربوشارژ مجهز بوده که قادر به تولید 640 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور در نسخه استاندارد است. اما جی پاور موفق شده توان تولیدی این پیشرانه را به 740 اسب بخار و بیشینه گشتاور آن را به 950 نیوتن متر رسانده که ارتقا بسیار چشمگیری نسبت به نسخه استاندارد است. البته اگر این سطح از افزایش توان چندان چشمگیر نیست، جی پاور یک کیت تقویتی قدرتمندتر هم برای لامبورگینی اوروس تدارک دیده است.

لامبورگینی اوروس تیونینگ جی G پاور

به لطف نصب کاتالیست کانورتر اسپرت تر و هدرز و داون پایپ جی پاور برای لامبورگینی اوروس، بیشینه توان تولیدی این گاو خشمگین ایتالیایی به 780 اسب بخار و بیشینه گشتاور آن به 1000 نیوتن متر می رسد. اگر باز هم این توان جوابگوی نیاز شما نبود، با نصب اینترکولرهای بزرگتر می توان ماکزیمم توان تولیدی موتور لامبورگینی اوروس را به 830 اسب بخار رساند.

جهت یادآوری بیان می کنیم که قدرتمندترین اسیووی تولیدی جهان همچنان داج دورانگو هلکت SRT با 710 اسب بخار قدرت و 875 نیوتن متر گشتاور است. اما این لامبورگینی اوروس تیونینگ شده توسط G پاور ضمن دارابودن موتور قدرتمندتر، به مراتب عملکرد بهتری نسبت به داج دورانگو هم از خود نشان داده و استایل ظاهری جذاب تری هم دارد.

لامبورگینی اوروس تیونینگ جی G پاور

یقینا جی پاور تمامی این تغییرات را با هدف بهبود عملکرد اجرا کرده، اما متاسفانه هیچ اطلاعاتی در خصوص آمار و ارقام عملکرد لامبورگینی اوروس تیونینگ شده منتشر نکرده. اما می توان حدس زده که لامبورگینی اوروس 830 اسب بخاری تیونینگ شده به مراتب نسبت به نسخه استاندراد سریع تر خواهد بود.

البته لامبورگینی اوروس در نسخه استاندارد هم بسیار سریع است. این خودرو قادر است طی 3.6 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد. نسخه اوروس پرفورمانته هم می تواند طی 3.3 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت برسد. بدین ترتیب این نسخه تیونینگ شده باید در محدوده 3 ثانیه به سرعتی مشابه برسد.

لامبورگینی اوروس تیونینگ جی G پاور

ظاهر لامبورگینی اوروس تیونینگ جی پاور

معمولا تیونرها مطرح علاوه بر ارتقا مشخصات فنی، استایل ظاهری خودرو را نیز تا حد زیادی دستکاری می کنند تا امضای خود را بر نمای ظاهری یک خودرو بزنند. اما این لامبورگینی اوروس تیونینگ G پاور از این قاعده جداست و تغییرات ساده ای را نسبت به مدل استاندارد تجربه کرده است. این تغییرات شامل رنگ مشکی مات بدنه و همچنین نصب برخی از قطعات اضافی بوده که مقداری استایل ظاهری آن را خاص تر و جذاب تر از نسخه استاندارد اوروس جلوه می دهند.

لامبورگینی اوروس تیونینگ جی G پاور

جدا از نصب هود اسکوپ، این تیونر آلمانی یک دیفیوزر بزرگ در سپر عقب، فنرهای واید در لبه آرک چرخ ها و یک اسپویلر مسابقه ای در راستای سقف نصب کرده است. کنار همه این موارد ترکیب رنگ مشکی مات بدنه با تریم نارنجی رنگی که در سپر جلو، رینگ های 24 اینچی و برخی دیگر از قسمت های بدنه لامبورگینی اوروس اجرا شده، زیبایی این شاسی بلند قدرتمند ایتالیایی را چندین برابر کرده است.

کابین لامبورگینی اوروس تیونینگ جی پاور تغییر زیادی را نسبت به نسخه استاندارد نکرده، اما همچنان زیباست. کابین اوروس در نسخه استاندارد هم به حدی زیبا و جذاب طراحی کرده که به چاشنی تجمل گرایی و اسپرت بودن را به حد اعلا به مالکین خود به ارمغان می آورد. تنها تغییر در دیزاین کابین لامبورگینی اوروس تیونینگ جی پاور را می توان به اضافه شدن تریم نارنجی در قسمت های مختلف کابین محدود دانست.

 

 

 

منبع CarBuzz