به گزارش خودرونویس، کمپانی تیونر Klassen به تبدیل خودروهای لوکس مرسدس و میباخ به محصولاتی فوق لوکس و خاص شهرت دارد. برخی از پروژه‌های این کمپانی تبدیل ون V کلاس مرسدس به مینی ونی با تجهیزات اس کلاس و همچنین تبدیل ون اسپرینتر به یک دفتر متحرک فوق لاکچری هستند که نشان از توان کلاسن در اعمال تغییر در کابین و طراحی هر خودرویی دارد.

 

افزایش چشمگیر طول نسبت به مدل استاندارد

کمپانی کلاسن برای تبدیل این رنج روور اتوبیوگرافی به لیموزین طول آن را نسبت به حالت استاندارد به مراتب بیشتر کرده تا فضای بیشتری برای اعمال تغییرات درون کابین در اختیار داشته باشد. با افزایش 1016 میلی‌متری طول این رنج روور توسط کلاسن، طول کلی آن حال به 6215 میلی‌متر رسیده است! به موجب این افزایش طول، حال فاصله بین دو محور عقب و جلو این خودرو نیز به 4136 میلی‌متر رسانده شده است.

نمای جانبی رنج وور اتوبیوگفرافی ضد گلوله

به لطف این افزایش طول، کابین عقب این خودرو امکان نصب چهار صندلی راحتی که دو به دو رو در روی یکدیگر نصب شده‌اند را دارد؛ اگر این چیدمان متناسب با سلیقه شما نیست، کلاسن در قسمت عقب تنها دو صندلی بسیار راحت نصب می‌کند که به موجب آن فضای پایی بسیار زیاد برای سرنشینان عقب در دسترس است. همچنین به جای نصب دو صندلی دیگر در رو به رو، یک نمایشگر بزرگ نیز در رو به روی آن‌ها نصب می‌شود.

نمای عقب رنج روور زرهی

بدنه مقاوم در برابر گلوله با کالیبر 7.62

اما مهم‌ترین ویژگی این رنج روور لیموزین شده توسط کلاسن، بدنه کشیده شده آن نیست، بلکه ویژگی اصلی در خصوص آن استاندارد زرهی VR8 بوده که توسط کلاسن حاصل شده است. به موجب تغییراتی که کلاسن در راستای زرهی کردن این خودرو انجام داده، حال بدنه این رنج روور در برابر گلوله‌هایی با کالیبر 7.62 میلی‌متر از فاصله 10 متری کاملا مقاوم است.

رنج روور اتوبیوگرافی ضد گلوله

نکته جالب دیگر اینجاست که کلاسن این رنج روور را به تایرهایی ضد گلوله که توسط خود این کمپانی توسعه یافته مجهز کرده است. این تایرها در صورت اصابت گلوله قادر هستند مسافتی معادل 80 کیلومتر را با بیشینه سرعتی معادل 80 کیلومتر بر ساعت طی کند. یقینا تمام محصولات توسعه یافته توسط کلاسن برچسب قیمتی فضایی دارند و این رنج روور زرهی لیموزین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

درهای رنج روور ضد گلوله

کلاسن اظهار کرده که نسخه فول آپشن این رنج روور لیموزین زرهی برچسب قیمتی معادل 811 هزار دلار دارد. این قیمت شاید برای افراد عادی گران به نظر برسد، اما فردی که به دنبال ایمنی و راحتی به صورت یکجا در یک خودرو است، قطعا تن به پرداخت چنین مبلغی برای خرید خودرو می‌دهد.

 

پروژه های مشابه کلاسن

تصویری که در حال مشاهده آن هستید، یک رندر منتشر شده از رولزرویس کالینان نیست که هیچ ایده‌ و طرحی پشت آن نباشد، اگر به خاطر داشته باشید رولزرویس به هنگام رونمایی کالینان بیان کرده بود که قصد دارد تریم‌های متنوع آن را با استایل‌های گوناگون مانند پیکاپ، کانورتیبل و کوپه به بازار عرضه کند.

رولزرویس کالینان ضد گلوله

خودرویی که در تصویر مشاهده می‌کنید، تصاویر رسمی منتشر شده از شرکت تیونر آلمانی Klassen است که به تازگی یک دستگاه کالینان را به لیموزین تبدیل کرده و فاصله محور آن را افزایش داده و کابین لوکس آن را فوق لوکس کرده است.

 

رزومه کاری کلاسن

با نگاهی به روزمه کاری این شرکت متوجه می‌شویم که Klassen خودروهای لوکس دیگری مانند مرسدس میباخ اس کلاس، رنج روور Autobiography و بنتلی بنتایگا و حتی مرسدس G کلاس را به لیموزین تبدیل کرده است. حال نوبت به عرضه نسخه لیموزین یا همان LWB رولزرویس کالینان رسید و طول کلی این خودرو را 1016 میلی‌متر افزایش داد. با این افزایش طول، فاصله بین دو محور عقب و جلوی کالینان به مرز 3295 میلی‌متر رسید و طول کلی آن 6357 میلی‌متر است.

نمای عقب رولزرویس کالینان

قیمت رولزرویس کالینان لیموزین

این تیونر آلمانی اولین نسخه کالینان لیموزین را با برچسب قیمت 2 میلیون و 100 هزار دلار برای فروش گذاشته است. نسخه استاندارد کالینان دارای برچسب قیمت 325 هزار دلار است که با اضافه شدن تجهیزات سفارشی به آن، این برچسب قیمت به مراتب افزایش می‌یابد.

 

تغییرات اعمال شده در کالینان لیموزین

این تیونر تنها به افزایش طول این خودرو بسنده نکرده، بلکه کالینان لیموزین را به صورت زرهی به بازار عرضه می‌کند. حال این خودرو دارای استاندارد ضد گلوله بالستیک 7 بوده و قابلیت ارتقا تا سطح 9 را دارد. در میان کابین، یک دیوار شیشه‌های پارتیشن مانند به منظور جداسازی فضا تعبیه شده است.

همچنین این لیموزین لوکس قطعا یک سیستم صوتی قدرتمند هم نیاز دارد، از این رو درون کابین آن یک سیستم صوتی حرفه‌ای برند Bang & Olufsen نصب شده است. نورپردازی درون کابین هم به زیبایی فضای داخلی این اسیووی فوق لوکس افزوده است. این تیونر آلمانی بیان کرده که تبدیل هر کالینان به لیموزین، حدود شش ماه زمان نیاز دارد و این پروسه، پس از دریافت سفارش انجام خواهد شد.