5/5 - (1 امتیاز)
به گزارش خودرونویس، این برنامه توسط دبیرخانه دائمی رالی گردشگری خزر تا خلیج‌ فارس زیر نظر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران توسط شرکت مدیریت رویداد آریانا و با حمایت شرکت‌های مکث موتور، لاستیک بارز و روغن‌موتور موتوسل برگزار می‌شود.
رالی گردشگری خزر تا خلیج فارس
در این رالی، 60 خودرو دو دیفرانسیل از برندهای مختلفی همچون مکث موتور کلوت، کی‌ ام‌ سی تی8، یواز پاتریوت، نیسان رونیز، لندکروزر اتاق 100، رنج روور، دیفندر، شورولت بلیزر، تویوتا هایلوکس، تویوتا اف‌جی‌کروزر و …حضور دارند. هر خودرو با دو نفر سرنشین(یک نفر راننده و یک نفر نقشه‌خوان) از روز نهم اردیبهشت‌ماه از ساحل چمخاله واقع در استان گیلان مسیر خود را آغاز کرده‌اند. شرکت‌کنندگان در این رالی باید بر اساس نقشه‌ ای که قبل از حرکت در اختیارشان قرارگرفته، در طول این مسیر با عبور از استان‌های گیلان، قزوین، البرز، قم، اصفهان، فارس به استان هرمزگان برسند و ازآنجا به‌ وسیله لندیگراف به جزیره کیش بروند. این رالی 2300 کیلومتری باهدف شناختن بیشتر و بهتر طبیعت ایران و با رعایت اصول رانندگی، مراقبت از طبیعت، معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران و همچنین با رویکرد هوش، نقشه‌خوانی و مسیریابی درست و به‌دوراز توجه به‌سرعت همانند رالی‌های قهرمانی برگزار می‌ شود.
رالی گردشگری خزر تا خلیج فارس
با توجه به این‌که تمامی خودروهای حاضر در این رالی دو دیفرانسیل هستند، مسیرهای انتخاب‌ شده برای این برنامه صرفاً از اتوبان و جاده‌ های شهری نخواهد بود و بخشی از مسیر، خارج از جاده و بیراهه نوردی است. بخشی از مسیر از چمخاله به قزوین، بخشی از مسیرهای کویر متین آباد و چند قسمت دیگر از این رالی در مسیرهای صعب‌العبور خواهد بود.
رالی گردشگری خزر تا خلیج فارس
با توجه به اینکه رویکرد اصلی برای برگزاری این رالی گردشگری خزر تا خلیج فارس، ایران‌ شناسی، طبیعت‌ گردی و معرفی مراکز میراث فرهنگی ایران است، در تمام‌ مسیر حفظ سرعت و رانندگی ایمن، توجه به علائم و هشدارها، رعایت تمامی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، مسیریابی اصولی از روی نقشه و توجه به حفظ جان شهروندان و مسافران باید مورد توجه تمامی شرکت‌ کنندگان باشد. اختتامیه این رالی با همکاری مکث موتور، گروه صنعتی بارز و شرکت موتوسل روز پنجشنبه 14 اردیبهشت‌ ماه برگزار خواهد شد.
5/5 - (1 امتیاز)