مشخصات فورد رنجر رپتور 2023

به گزارش خودرونویس، هرچند پیشرانه فورد رنجر رپتور 2023 قادر به تولید 400 اسب بخار مانند اسیووی اکسپلورر ST نیست، ولی همین سطح قدرت برای سگمنت پیکاپ های سایز متوسط کاملا کافیست. پیشرانه دو توربوشارژ 3 لیتری فورد رنجر رپتور 2022 نسبت به اکسپلورر مقداری ضعیف سازی شده و قادر به تولید 288 اسب بخار قدرت است. بیشینه گشتاور تولیدی موتور فورد رنجر رپتور با 72 نیوتن متر کاهش نسبت به فورد اکسپلورر ST،حدود 492 نیوتن متر اعلام شده است. البته این مشخصات نسخه قابل عرضه در بازار اروپا بوده و مدل قابل عرضه در بازار آمریکا و سایر بازارهای جهانی به همان پیشرانه 400 اسب بخاری با 560 نیوتن متر گشتاور مجهز خواهد شد.

فورد رنجر رپتور 2023

شاید این اعداد و ارقام برای شما چندان چشمگیر نباشند، ولی بهتر است بدانید که نسل جدید فورد رنجر رپتور 2022 به مراتب نسبت به نسل قبل که از پیشرانه اکوبلو دیزلی 210 اسب بخاری با 500 نیوتن متر گشتاور بهره گرفته بود، قدرتمندتر است. نیروی تولیدی این پیشرانه توسط یک گیربکس 10 سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل می شود.

فورد رنجر رپتور 2023

اگر عاشق پیشرانه های دیزلی با گشتاور زیادشان در دور پایین هستید، فورد به شما پشت نکرده. این شرکت پیکاپ رنجر رپتور را با پیشرانه دیزلی هم عرضه می کند. در خصوص پیشرانه بنزینی فورد رنجر رپتور 2022 باید اظهار کنیم که این پیشرانه دارای سیستم ضد لگ مشابه نمونه نصب شده روی ابرخودرو فورد GT و فورد فوکوس ST است. این سیستم در شرایطی که فشار زیادی به این پیکاپ قدرتمند وارد کرده اید، هر دو توربوشارژ را تا سه ثانیه در حالت چرخش حتی پس از برداشتن پا از روی پدال گاز می چرخاند.

فورد رنجر رپتور 2023

همانطور که انتظار می رفت، فورد رنجر رپتور 2022 از سیستم تعلیق سخت تری نسبت به نسخه استاندارد بهره گرفته تا قابلیت های بیراهه نوردی و آفرودی فورد رنجر رپتور چند پله ای بالاتر از مدل های معمولی باشد. این پیکاپ آفرودی قدرتمند دارای بازوهای بالایی و پایین کنترلی از جنس آلومینیومیست. همچنین کمک فنرهای فاکس 2.5 اینچی برای فورد رنجر رپتور نصب شده که در آفرود و پرش ها عملکرد به مراتب بهتری دارند.

فورد رنجر رپتور در مقایسه با مدل استاندارد حرکت سیستم تعلیق به مراتب بیشتری دارد و 25 درصد هم میرایی سیستم تعلیق برای جذب هرچه بهتر ضربه های وارده در مسیرهای ناهموار بیشتر شده است. صرفا برای فورد رنجر رپتور مقاوم سازی هایی در قسمت ستون C، ساختار حوض بار و زاپاس بند این خودرو اعمال شده است.

فورد رنجر رپتور 2023

ویژگی های فورد رنجر رپتور 2023

فورد رنجر رپتور 2023 دارای سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک دائمی بوده که علاوه بر آن دارای سیستم انتقال قدرت چهار چرخ سنگین بوده که به صورت الکترونیکی فعال می شود. این خودرو دارای قفل دیفرانسیل در جلو و عقب بوده و هفت مد رانندگی نرمال، اسپرت، لغزنده، سنگ نوردی، ماسه، گل و لای و باجا برای آن تعبیه شده است.

فورد رنجر رپتور 2023

فورد رنجر رپتور دارای سیستم تریل کنترل بوده که یک نوع کروز کنترل آفرودیست. این سیستم در سرعت های کمتر از 32 کیلومتر بر ساعت فعالیت می کند. در زیر گلگیرهای عضلانی و حجم پردازی شده فورد رنجر رپتور 2023، رینگ های 17 اینچی با تایرهای All-Terrain نصب شده اند. این پیکاپ دارای سیستم اگزوز اسپرت قابل کنترل بوده که می توان صدای تولیدی آن را تنظیم کرد. رنجر رپتور 2023 به صورت استاندارد دارای چراغ های LED ماتریکس در جلو، پله جانبی آلومینیومی و ورودی های هوایی کاربردیست.

فورد رنجر رپتور 2023

کابین فورد رنجر رپتور 2023

فورد اظهار کرده که در طراحی کابین رنجر رپتور از جت های نظامی الگوبرداری کرده. البته تریم نارنجی رنگ داشبورد هم جذابیت کابین این خودرو را دوچندان کرده است. پدال های تعویض دنده منیزیومی در پشت فرمان تنها برای فورد رنجر رپتور قابل سفارش هستند. رنجر رپتور دارای سیستم صوتی B&O با 10 بلندگوست. از جمله دیگر ویژگی های این خودرو می توان به نمایشگر دیجیتالی 12.4 اینچی در پشت فرمان و همچنین نمایشگر 12 اینچی لمسی ایستاده میان داشبورد اشاره کرد که دارای درگاه بدون سیم اندروید اتو و اپل کار پلی است.

منبع Motor1