ظاهر فورد E ترانزیت کاستوم 2023

به گزارش خودرونویس، فورد E ترانزیت کاستوم الکتریکی در مقایسه با ترانزیت کاستوم که موتور درونسوز دارد، تغییرات ظاهری مختلفی به خود دیده. البته بیشترین تغییر در پروفیل جلو دیده می شود که ون برقی E ترانزیت کاستوم به جلوپنجره ای براق با چراغ های LED بازطراحی شده مجهز است. سمت راست سپر جلو محلیست که فورد پورت شارژ این ون برقی را جانمایی کرده و در سمت چپ جلوپنجره نیز حرف انگلیسی E نصب شده که نشان دهنده الکتریکی بودن این فورد ترانزیت کاستوم است.

فورد E ترانزیت کاستوم 2023 برقی

چراغ های LED عقب نیز گرافیک جدیدی دارند و روی درب های عقب عبارت E ترانزیت و کاستوم با تم رنگ تیره نصب شده اند.

فورد E ترانزیت کاستوم 2023 برقی

مشخصات فنی فورد E ترانزیت کاستوم

فورد در حال حاضر به مشخصات فنی ون الکتریکی E ترانزیت کاستوم اشاره نکرده و تنها گفته که E ترانزیت کاستوم در حالت شارژ کامل تحت سیکل تست WLTP می تواند 380 کیلومتر را طی کند. در نظر داشته باشید که این آمار و ارقام نهایی نشده و در حد حدس و تخمین بوده و باید در دنیای واقعی و سیکل واقع بینانه EPA این ون برقی را تست کرد تا مشخص شود با باتری فول شارژ چه مسافتی را طی می کند. ون E ترانزیت که نسخه به مدل کاستوم ابعاد بزرگتری دارد، به یک پک باتری 68 کیلووات ساعتی مجهز شده. باید صبر کرد و دید که آیا فورد همین پک باتری را روی ون کوچکتر E ترانزیت کاستوم هم نصب می کند یا خیر؟ هر دو نسخه ون E ترانزیت و E ترانزیت کاستوم دارای قابلیت شارژ سریع DC هستند که امکان اتصال به شارژر سریع 115 کیلوواتی را دارند.

فورد E ترانزیت کاستوم 2023 برقی

جزییات بیشتر در خصوص فورد E ترانزیت کاستوم در ماه سپتامبر منتشر می شود. البته منابع نزدیک به فورد اظهار کرده اند که فورد پرو قصد دارد E ترانزیت کاستوم را با همان موتورهای الکتریکی E ترانزیت که 181 و 265 اسب بخار قدرت دارند به بازار عرضه کند. هر دو نسخه 181 و 265 اسب بخاری فورد E ترانزیت کاستوم روی اکسل عقب نصب هستند و قادر به تولید 431 نیوتن متر گشتاور آنی هستند. فورد E ترانزیت کاستوم قادر است طی کمتر از 7 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن تقریبا 140 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

فورد E ترانزیت کاستوم 2023 برقی

رسانه های اروپایی و آمریکای اظهار کرده اند که فورد E ترانزیت کاستوم دارای سیستم اطلاع رسانی و سرگرمی SYNC 4 بوده که متشکل از یک نمایشگر لمسی 12 اینچی زیبا در میان داشبورد مانند E ترانزیت است. پک باتری فورد E ترانزیت کاستوم ضمن تامین برق مورد نیاز موتورهای الکتریکی، امکان تامین برق وسایل الکتریکی دیگر را دارد به عنوان یک منبع انرژی ایفای نقش می کند و می تواند تا 2.3 کیلووات خروجی دهد.

 

منبع Motor1