به گزارش خودرونویس، اگر نمی دانید بدانید که این آخرین سالیست که دوج چارجر و چلنجر تولید می شود. توقف تولید نسل فعلی داج چارجر و چلنجر پایان تلخ یک رویاست و دوج به منظور کنار گذاشتن چارجر از خط تولید قصد دارد هفت نسخه ویژه از این سدان عضلانی آمریکایی را عرضه کند که نسخه کینگ دیتونا King Daytona جذابترین مدل رونمایی شده تا به امروز بوده که ادای دینی هم به گذشته دوج چارجر کرده است.

2023-Dodge-Charger-King-Daytona-داج دوج چارجر کینگ دیتونا (1)

ظاهر و کابین داج چارجر کینگ دیتونا King Daytona 2022

نام داج چارجر کینگ دیتونا از ویلیام رابینسون معروف به بیگ ویلی گرفته شده که در درگ های آمریکا با داج چارجر مدل 1969 خود که به کینگ دیتونا معروف بود حریف نداشت. این اسم مستعار روی گلگیر عقب تمام 300 نسخه داج چارجر کینگ دیتونا King Daytona که قرار است توسط این خودروساز آمریکایی تولید شوند نصب می شود. دوج چارجر کینگ دیتونا King Daytona دارای رنگ نارنجی Go Mango برای بدنه و دوخت نارنجی رنگ برای کابین، تریم نارنجی در اطراف نمایشگر پشت فرمان و تریم نارنجی در فرمان، کنسول میانی، داشبورد و رودری هاست. همچنین این خودرو به رینگ های 20 اینچی با تم کرومی مات مجهز شده است.

2023-Dodge-Charger-King-Daytona-داج دوج چارجر کینگ دیتونا (1)

داخل کابین داج چارجر کینگ دیتونا King Daytona 2022 از مواد اولیه پریمیوم شامل صندلی های دیتونا با پوشش چرم ناپا و جیر آلکانتارا، تودوزی سقف بسیار با کیفیت، غربیلک فرمان با پوشش جیر آلکانتارا ساخته شده و سیستم صوتی قدرتمند و پریمیوم هارمن کاردن به هرماه سانروف و رهیاب نیز برای این سوپرسدان آمریکایی لحاظ شده است.

2023-Dodge-Charger-King-Daytona-داج دوج چارجر کینگ دیتونا (1)

مشخصات فنی دوج چارجر کینگ دیتونا 2022

دوج چارجر کینگ دیتونا King Daytona 2022 دارای یک موتور 6.2 لیتری هشت سیلندر سوپرشارژ هلکت بوده که در این نسخه قادر به تولید 807 اسب بخار قدرت است. به عبارت دیگر این نسخه ویژه 10 اسب بخار قدرت بیشتری نسبت به موتور نصب شده روی نسخه معمولی چارجر هلکت رد آی وایدبادی تولید می کند.

2023-Dodge-Charger-King-Daytona-داج دوج چارجر کینگ دیتونا (1)

داج برای متوقف کردن این سوپرسدان قدرتمند ترمزهای برمبو با نارنجی رنگ با کالیپرهای ترمز شش پیستونه را نصب کرده است.

منبع Carscoops