به گزارش خودرونویس، این پیشرانه هشت سیلندر V شکل 7 لیتری بیشینه قدرتی معادل 570 اسب بخار داشته و شما قادرید آن را روی خودروی شخصی یا هیولای مسابقه ای خود نصب کنید. ولی به لطف به روزرسانی های صورت گرفته، پیشرانه LS427/570 شورولت به مراتب نسبت به پیشرانه های نامبرده بهتر است.

 

رویای ماشین بازها

پیشرانه های قدرتمند Crate شورولت و جنرال موتورز، رویای بسیاری از ماشین بازها و علاقمندان به دنیای تیونینگ هستند؛ چراکه سفارش و نصب چنین پیشرانه ای قدم اولیه در بسیاری از پروژه های تیونینگ و تولید خودرویی دست ساز محسوب می شود. تولید یک خودروی منحصر به فرد و دست ساز، یکی از جذابترین کارها در بین ماشین بازهاست.

به همین دلیل داشتن یک پیشرانه قابل اعتماد قدرتمند، یکی از مراحل کلیدی در تولید خودروی دست ساز و منحصر به فرد محسوب می شود. نصب یک پیشرانه LS هشت سیلندر مانند این نمونه LS427/570 روی یک خودروی تیون شده، به سرعت می تواند کارهای تولید را پیش ببرد و به هر پروژه تیونینگی روح و جذابیت خاصی می بخشد. مضاف بر آن صدای تولیدی پیشرانه های خانواده LS شورولت نیز زبانزد خاص و عام است.

 

تغییرات اعمال شده نسبت به نمونه های پیشین

شورولت برای اینکه این پیشرانه جدید را نسبت به LS7 ارتقا داده باشد، برای آن میل سوپاپ، فنر سوپاپ، میل لنگ فورج، اتصالات تیتانیومی و منیفولی با پروفیل ورودی کوتاه نصب کرده است. به لطف اعمال این تغییرات مهندسی شده روی این پیشرانه، بیشینه قدرت تولیدی آن از 505 اسب بخار در کوروت C6 Z06 به 570 اسب بخار رسیده است. به موجب این طراحی جدید و تغییرات اعمال شده، این پیشرانه Crate 7 لیتری LS427/570 بهترین عملکرد را نسبت به سایر پیشرانه های شورولت برای خودروی منحصر به فرد شما رقم می زند.

پیشرانه LS427/570، قدرتمندترین پیشرانه تنفس طبیعی جنرال موتورز در بین خانواده پیشرانه های Crate است. اما خبر بد برای افرادی که قصد دارند از این پیشرانه در خیابان بهره ببرند این است که طبق قوانین آمریکا نصب پیشرانه Crate LS427/570 شورولت روی خودروهای خیابانی ممنوع است. جنرال موتورز در این راستا اظهار کرده که این پیشرانه صرفا برای نصب روی خودروهای مسابقه ای و برای استفاده در مسابقه مناسب است؛ بدین ترتیب پیشرانه LS427/570 را روی خودروی مسابقه ای خود نصب کنید و از نصب آن روی خودروی خیابانی صرف کنید.

 

سخن آخر

این پیشرانه LS427/570، تقریبا آخرین شانس شما برای لذت بردن از یک پیشرانه هشت سیلندر تنفس طبیعی فوق قدرتمند است. با توجه به حذف آهسته آهسته پیشرانه های هشت سیلندر از روی خودروهای تولیدی و جایگزینی آنها با پیشرانه هایی با حجم و تعداد سیلندر کمتر، این پیشرانه هشت سیلندر Crate گزینه ای مناسب برای تجربه هیجان با یک پیشرانه قدرتمند هشت سیلندر است.

 

منظور از پیشرانه Crate چیست؟

واژه انگلیسی Crate به معنای جعبه یا پالت است. جنرال موتور و شورولت علاوه بر تولید انواع خودرو، به تولید پیشرانه هم مشغول هستند و پیشرانه با کدهای مختلفی از جمله LS را به صورت آزاد راهی بازار می کنند. از آنجایی که این پیشرانه ها درون یک جعبه چوبی یا همان crate به مشتری تحویل داده می شود، به آنها لقب Crate Engine یا پیشرانه جعبه ای را نیز داده اند.

منبع موتور 1