مشخصات فنی شورولت کوروت C8 استینگری

به گزارش خودرونویس، شورولت کوروت C8 اولین نسخه موتور وسط این سوپراسپرت آمریکاییست. نسخه حاضر در این درگ ریس مدل استینگری بوده که ضعیف ترین مدل است. کوروت C8 از یک پیشرانه 6.2 لیتری هشت سیلندر تنفس طبیعی بهره برده که قادر به تولید 482 اسب بخار قدرت و 613 نیوتن متر گشتاور است. نیروی تولیدی این موتور توسط یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ های عقب منتقل می شود.

 

مشخصات فنی فراری 458

اتفاقا فراری 458 هم از یک موتور هشت سیلندر تنفس طبیعی بهره می برد. اما حجم آن نسبت به کوروت C8 به مراتب کمتر است. فراری 458 Speciale یک موتور 4.5 لیتری هشت سیلندر تنفس طبیعی دارد که قادر به تولید 605 اسب بخار قدرت و 540 نیوتن متر گشتاور است. نیروی تولیدی این موتور نیز توسط یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دوکلاچه به چرخ های عقب منتقل می شود. باید اظهار کنیم که فراری 458 مقداری سبکتر از کوروت بوده که یک مزیت برای این خودرو محسوب می شود.

 

ویدیو درگ ریس فراری 458 با شورولت کوروت C8

 

سه درگ ریس میان این دو ابرخودرو برگزار شد. در اولین درگ، شورولت کوروت C8 فاصله بسیار زیادی را در همان ابتدای حرکت با فراری 458 ایجاد کرد و فراری تا پایان 400 متر نتوانست فاصله خود را با کوروت کمتر کند و شکست خورد. در دومین درگ ریس هر دو خودرو نزدیک به هم از خط شروع جدا شدند و فراری با فاصله کمی کوروت را پشت سر گذاشت. در درگ ریس آخر و سوم فراری درست در خط پایان موفق شد از کوروت پیشی بگیرد و در تایم 11.7 ثانیه مسیر 400 متر را پشت سر گذاشت. شورولت کوروت هم طی 11.8 ثانیه موفق شد مسیر درگ 400 متر را طی کند.

دو رولینگ ریس هم بین کوروت C8 و فراری 458 برگزار شد. در اولین رولینگ ریس هر دو خودرو روی تنظیمات معمولی قرار داشتند که فراری با فاصله کمی پیروز شد. در حالت دوم هر دو ابرخودرو روی اسپرت ترین تنظیمات خود قرار دارند که فراری 458 با فاصله بیشتری پیروز شد. در تست ترمز نیز به فراری به دلیل بهره بردن از دیسک های ترمز کربن سرامیکی در مقابل دیسک های ترمز استیل کوروت به سادگی پیروز میدان شد.

در حالیکه فراری 458 موفق شد شورولت کوروت C8 را شکست دهد، ولی یک اختلاف قیمت بسیار زیادی بین این دو خودرو وجود دارد و کوروت با قیمتی در حد یک سدان لوکس آلمانی عملکردی مشابه با ابرخودروهای چند صد هزار دلاری را به شما ارائه می دهد. البته به زودی نسخه های قدرتمندتر و گران قیمت تری از شورولت کوروت C8 مانند مدل هیبریدی و تمام الکتریکی نیز رونمایی خواهند شد.