به گزارش خودرونویس، در بازار روسیه، جایی که چری 17 سال است حضور دارد، این برند همیشه به عنوان خودرو مردمی شناخته شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط AEB (انجمن کسب و کار اروپایی)، فروش چری در ژانویه 2022 نسبت به مدت مشابه سال قبل 47 درصد افزایش یافت و در بین تمام برندهای خودرو در رتبه دهم قرار گرفت و خودرو تیگو 7 پرو پرفروش ‌ترین مدل چری در روسیه در ماه ژانویه شد.

در شیلی، طبق داده‌های منتشر شده توسط ANAC (Asociación Nacional Autoriz de Chile AG)، چری در ژانویه با فروش 2969 دستگاه در بین تمام برندهای خودرو در رتبه دوم قرار گرفت که نسبت به سال گذشته 188 درصد افزایش داشت و از تویوتا، نیسان، فولکس واگن و سایر برندها پیشی گرفت و سهم 8 درصدی از بازار را تصاحب کرد. در سگمنت کراس اوورها، چری در ماه ژانویه با سهم 20.5 درصدی در جایگاه اول بازار باقی ماند و تیگو 2 پرفروش ترین مدل شاسی بلند چری در شیلی شد.

بر اساس داده های منتشر شده توسط Fenabrave (فدراسیون ملی توزیع وسایل نقلیه موتوری برزیل)، چری به طور پیوسته در بین ده برند برتر خودروهای سواری در فروش در برزیل با حجم فروش 3131 دستگاه در ژانویه قرار گرفت و از نیسان و فورد جلو افتاد و به سهم 3.4 درصدی و رشد سالانه 36.6 درصدی در بازار رسید. در کلاس کراس اوورها، تیگو 3 ایکس، تیگو 8، تیگو 5 ایکس و سایر مدل ها به فروش خوب خود ادامه دادند. علاوه بر این، آریزو 6 پرو، عضو جدید خانواده پرو چری هم با سهم بازار 6.47 درصد، به رتبه چهارم در سگمنت خود دست یافت.

رکرورد فروش چری در ژانویه 2022

در مصر، چری با فروش 1658 دستگاهی در ماه ژانویه، 87.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ثابت داشت. پیش از آن، یعنی دسامبر 2021، فروش چری در بازار به اوج تاریخی رسید و به رتبه سوم در کل فروش خودرو در مصر نایل آمد. تیگو 7 پرو هم پرفروش ‌ترین مدل چری در این کشور شد. علاوه بر این، بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط Contactecars، یک رسانه معتبر مصری، فروش 2186 دستگاه خودرو چری در ماه ژانویه در مصر به ثبت رسیده و از هیوندای پیشی گرفته و رتبه نخست را به دست آورده است. تاکنون، چری بیش از 10 میلیون کاربر در سراسر جهان جمع آوری کرده است که 1.95 میلیون از آنها در خارج از چین هستند.

در سال 2022، با راه اندازی رسمی کارخانه خودروهای هوشمند آینده نگرانه چری، بهبود کلی فناوری محصولات و برند، عرضه محصولات جدید از جمله اومودا 5 OMODA 5 و همچنین ارتقای بیشتر توسعه تطبیقی ​​محصولات و تلاش های جهانی سازی چری، حجم فروش گروه چری وارد مرحله جدیدی خواهد شد.