کادیلاک CT5 2024 فیس لیفت در نمایشگاه خودرو آمریکای شمالی دیترویت رونمایی شده است. هنوز قیمت این سدان اسپرت و لوکس اعلام نشده، ولی قرار است که از بهار سال 2024 وارد بازار جهانی شود. در حال حاضر کادیلاک تنها مشخصات مربوط به نسخه استاندارد را منتشر کرده و در آینده نسخه قدرتمندتر یعنی CT5-V و CT5-V بلکوینگ را معرفی خواهد کرد.

2025-cadillac-ct5 کادیلاک CT5 فیس لیفت 2024

طراحی ظاهری

به گزارش خودرونویس، کادیلاک CT5 فیس لیفت 2024 دستخوش تغییرات ظاهری ساده ای شده است. در نمای جلو شاهد جلوپنجره ای بزرگتر و مش بندی مشکی براق هستیم و چراغ ها نیز از دو طرف این گریل جذاب را احاطه کرده اند. گرافیم چراغ ها و دیلایت ها به نسبت نسخه پیشین تغییر کرده اند و اکنون تمام ادوات روشنایی پروفیل جلو به یکدیگر متصل بوده و دیلایت و چراغ جدا از هم طراحی نشده است. بخش پایین دماغه این خودرو هم مقداری بروزرسانی شده که نتیجه همه این تغییرات چهره به مراتب خشنتر و تهاجمی تر آن نسبت به نسخه قبل فیس لیفت کادیلاک CT5 شده است.

2025-cadillac-ct5 کادیلاک CT5 فیس لیفت 2024

نسخه اسپرت کادیلاک CT5 فیس لیفت 2024 دارای جلوپنجره ای با تریم مشکی بوده و هیچ المان کرومی در آن دیده نمی شود. همچنین مش بندی ورودی هوای قسمت پایینی سپر آن نیز تغییر کرده و در این مدل مش بندی قسمت پایینی با ورودی هوای بالایی هماهنگ است. اطراف شیشه ها نیز به جای تریم کرومی شاهد تریم مشکی هستیم. در قسمت عقب هیچ تغییری اجرا نشده، اما کادیلاک رنگهای جدیدی را برای بدنه شامل Deep Space متالیک و تایفون متالیک و … اجرا کرده است.

2025-cadillac-ct5 کادیلاک CT5 فیس لیفت 2024

داخل کابین کادیلاک CT5 فیس لیفت 2024

داخل کابین این خودرو نسبت به نسخه قبلی بروزرسانی سنگینی داشته و اکنون روی داشبورد یک نمایشگر دیجیتالی 33 اینچی منحنی شکل LED به صورت استاندارد نصب شده است. این نمایشگر نقش نشانگرهای پشت فرمان و همچنین نمایشگر لمسی میان داشبورد را ایفا می کند و دارای رزولوشن 9K است. این نمایشگر دارای سرویس گوگل شامل دستیار صوتی، گوگل مپ و گوگل پلی بوده و از اپل کار پلی و اندروید اتو نیز پشتیبانی می کند. به صورت آپشنال درگاه وای فای 5G هم به این خودرو اضافه می شود. نمایشگر 33 اینچی روی داشبورد کادیلاک CT5 فیس لیفت 2024 قابلیت شخصی سازی داشته و نرم افزارها و گرافیک آن قابلیت تغییر را دارد.

کادیلاک CT5 2024 دارای کلید تنظیم مد رانندگی بوده و برای این خودرو مدهای رانندگی شامل اسپرت، Tour، برف و یخ و یک مد قابل شخصی سازی به نام My Mode تعریف شده است. با تغییر هر یک از این مدها، پاسخ فرمان، صدای پیشرانه و قدرت ترمزگیری تغییر می کند.

2025-cadillac-ct5 کادیلاک CT5 فیس لیفت 2024

کادیلاک CT5 فیس لیفت 2024 در بخش تجهیزات ایمنی به صورت آپشنال به سیستم سوپرکروز هم مجهز می شود. این سدان آمریکایی به صورت استاندارد دارای کمکی فرمان برای جلوگیری از برخورد در نقاط کور، ترمز اضطراری خودکار، تابلو خوان مسیر و کروز کنترل تطبیقی هوشمند و هشدار خروج از خط و … است.

2025-cadillac-ct5 کادیلاک CT5 فیس لیفت 2024

مشخصات فنی کادیلاک CT5

در بخش پیشرانه و قوای محرکه هیچ تغییری دیده نمی شود. این خودرو به صورت استاندارد از موتور 2 لیتری چهار سیلندر توربو استفاده می کند که قادر به تولید 237 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور است. البته مشتریان می توانند پیشرانه قدرتمندتر 3 لیتری شش سیلندر V شکل دو توربوشارژ را برای این خودرو سفارش دهند که این موتور قادر به تولید 335 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن متر گشتاور است. هر دو پیشرانه برای انتقال قدرت به گیربکس 10 سرعته اتوماتیک محهز شده است. کادیلاک CT5 به صورت استاندارد دارای سیستم انتقال قدرت عقب محرک بوده و به صورت آپشنال به سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک مجهز می شود.

 

منبع motor1
5 از 1 رای