به گزارش خودرونویس، ابتدا به خود برند دنزا می پردازیم. دنزا برندیست که ابتدا در سال 2012 به صورت جوینت ونچر 50/50 میان بی وای دی و دایملر تاسیس شد. ولی اصلا موفق عمل نکرد. بدین ترتیب در سال 2021 دایملر سهم خود را به 10 درصد کاهش داد. در این شرایط بی وای دی 90 درصد سهامدار این شرکت است. پس از این بی وای دی BYD تصمیم گرفت که خط تولید محصولات دنزا را بروزرسانی کند. نخستین محصول حاصل سیاست جدید بی وای دی، خودرو دنزا D9 بوده که یک MPV لوکس و جذاب است. حال هم دومین محصول جدید این برند یعنی دنزا Denza N7 معرفی شده است.

بی وای دی دنزا byd denza n7 (1)

طراحی ظاهری بی وای دی دنزا BYD Denza N7

همانطور که در استایل ظاهری این خودرو مشخص است، بی وای دی دنزا N7 از نظر طراحی بسیار نزدیک به خودروی کانسپت اینسپشن طراحی شده که البته بی وای دی و دنزا پیشتر هم اظهار کرده بودند که نسخه تولیدی مشابه مدل کانسپت خواهد بود. اما با این حال تفاوت هایی در نسخه تولیدی بی وای دی دنزا N7 با مدل کانسپت دیده می شود. دنزا N7 دارای سپر جلو با دیزاین اسپرت بوده و چراغ عقب آن هم طراحی متفاوتی دارد. پیشتر کارشناسان اظهار داشتند که دنزا اینسپشن کانسپت از نظر طراحی به فورد ماستنگ مک E شباهت دارد که حال این موضوع هم برطرف شده است.

بی وای دی دنزا byd denza n7 (1)

بی وای دی دنزا N7 طراحی اسپرتی دارد و از اسپویلر سقفی، ستون D با شیب ملایم، دستگیره پاپ آپ برای درب ها، پروفیل جلو کاملا بسته و آینه های جانبی به جای دوربین دید جانبی بهره می برد. کاملا در نمای بیرونی این خودرو مشخص است که از رادار لیدار هم بهره می برد. بی وای دی دنزا N7 در داخل کابین هم یک نمایشگر بزرگ دارد و از Face ID روی ستون جلو هم بهره می برد. بی وای دی دنزا N7 کابین بسیار زیبایی دارد که طراحی آن تا حد زیادی مشابه با نسخه کانسپت اجرا شده است.

بی وای دی سالهاست که از تولید خودروهای اقتصادی و ارزان قیمت عبور کرده و این سیاست را در خصوص زیربرند دنزا Denza نیز رعایت می کند. طراحی بیرونی بی وای دی دنزا N7 بی شباهت به پورشه کاین کوپه نیست و خودرویی زیبا و لوکس به نظر می رسد. هنوز ابعاد دقیق این خودرو اعلام نشده، اما نسخه کانسپت اینسپشن طولی معادل 4.9 متر و فاصله بین دو محوری معادل 2.9 متر داشت. به نظر می رسد که دنزا N7 نیز ابعادی مشابه با نسخه کانسپت داشته باشد.

بی وای دی دنزا N7 در مدل های تمام برقی و پلاگین هیبریدی عرضه می شود. شتاب صفر تا 100 این خودرو حدود 3 ثانیه اعلام شده است. بی وای دی دنزا N7 قرار است که سال جاری به بازار عرضه شود و رقبای اصلی این خودرو هواوی آیتو M5 و نیو EC7 خواهند بود.

 

منبع carnewschina