بستیون T77 بهمن موتور در نمایشگاه خودرو مشهد 1402 رونمایی شد. بهمن موتور به واسطه شرکت فرسام قصد واردات خودروهای مختلفی از برندهای مختلف را دارد که یکی از آنها همین بستیون T77 بوده که با برند BM Cars عرضه خواهد شد.

به گزارش خودرونویس، بستیون T77 یک کراس اوور کامپکت و به نسبت لوکس بوده که محصول بستیون یا همان بسترن سابق محسوب می شود که خود زیر برند کمپانی FAW چین است. بهمن موتور ضمن حضور گسترده با تمام محصولات خود در نمایشگاه خودرو مشهد 1402، برای نخستین بار یکی از خودروهای وارداتی خود یعنی همین Bestune T77 را در این رویداد مهم و بزرگ خودرویی به نمایش گذاشت.

بستیون T77 پرو بهمن موتور رونمایی در نمایشگاه خودرو مشهد 1402

در خصوص نام بستیون باید ذکر کنیم که سابقه این برند به سال 2006 و همکاری با مزدا مربوط می شود. تولید محصولات این شرکت با نام بسترن از سال 2006 تا سال 2019 ادامه داشت. اما FAW با هدف عرضه محصولاتی لوکستر تصمیم گرفت که تغییراتی اساسی از جمله ریبرندینگ در این شرکت اعمال کند و نام آن را به بستیون (Bestune) تغییر داد.

بستیون T77 پرو بهمن موتور رونمایی در نمایشگاه خودرو مشهد 1402

طراحی ظاهری

بستیون T77 همچنان خط طراحی ساده، مینیمال و جذاب محصولات FAW و بسترن را حفظ کرده است. این شرکت به جای اینکه به سراغ طراحی های شلوغ و فضایی مانند دیگر خودروسازان چینی برود، ترجیح داده محافظه کارانه تر عمل کند. در نمای جلو گریل با تریم کرومی عمودی را شاهد هستیم که قوس زیبایی در قسمت میانی دارد. در مرکز این جلوپنجره هم لوگوی جدید بستیون نصب شده است. چراغ ها نیز دارای گرافیک داخلی جذابی بوده و از نوع LED هستند.

بستیون T77 پرو بهمن موتور رونمایی در نمایشگاه خودرو مشهد 1402

بستیون T77 در نمای جانبی طراحی ساده ای داشته و به جز ستون A که همرنگ با بدنه اجرا شده، باقی ستون ها به رنگ مشکی هستند که زیبایی این خودرو را بیشتر کرده اند. در بخش عقب یک اسپویلر سقفی برای این خودرو نصب شده و چراغ ها نیز به وسیله یک تریم شیشه ای به هم متصل هستند. اما خبری از نوار LED سرتاسری نیست و چراغ ها به صورت جدا از هم طراحی شده اند. داخل سپر نیز چراغ مه شکل و دنده عقب قرار دارد. به طور کلی طراحی بستیون T77 وارداتی بهمن موتور نمره قابل قبولی دریافت می کند.

بستیون T77 پرو بهمن موتور رونمایی در نمایشگاه خودرو مشهد 1402

مشخصات فنی بستیون T77 پرو وارداتی بهمن موتور

بستیون T77 پرو بهمن موتور قرار است که با موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ عرضه شود که قادر به تولید 168 اسب بخار قدرت و 258 نیوتن متر گشتاور است. این خودرو به گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه WET مجهز شده که نیروی تولیدی موتور را به چرخ های جلو منتقل می کند. به گفته شرکت سازنده، این کراس اوور قادر است در شرایط ایده آل طی 9.1 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد.

بستیون T77 پرو بهمن موتور رونمایی در نمایشگاه خودرو مشهد 1402

داخل کابین Bestune T77

بستیون T77 کابین لوکس با طراحی جذابی دارد. رویه داشبورد دارای پوشش چرم مصنوعی بوده که حس خودروهای لوکستر را منتقل می کند. البته امیدواریم که دوام و ماندگاری خوبی هم داشته باشد. صندلی ها از نوع یکپارچه بوده و پشتی و پشت سری آنها با هم ادغام شده است. روی داشبورد دو نمایشگر دیجیتالی 12.3 اینچی در کنار هم قرار گرفته و در کنسول میانی نیز شیفتر دنده الکترونیکی به همراه کلیدهای کنترلی جانمایی شده اند. این نسخه دارای صندلی های برقی برای هر دو سرنشین جلو بود. اما ظاهرا نسخه وارداتی نهایی تنها صندلی راننده آن تنظیم به صورت برقی را داراست و صندلی سرنشین آن به صورت دستی تنظیم می شود.

بستیون T77 پرو بهمن موتور رونمایی در نمایشگاه خودرو مشهد 1402

امکانات ایمنی و رفاهی بستیون T77 پرو

هنوز به صورت قطعی مشخص نیست که آیا بهمن موتور همین نسخه رونمایی شده بستیون T77 پرو را با این سطح امکانات ایمنی و رفاهی را وارد می کند یا تغییراتی در بخش آپشن در نسخه نهایی وجود دارد. نسخه رونمایی شده دارای تجهیزاتی از جمله شش کیسه ایمنی هوا، دوربین دیده 360 درجه، سیستم ترمز ضد قفل، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، کنترل کشش، کمکی شروع حرکت در سربالایی، کنترل خودرو در سرازیری، هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، رادار نقطه کور، هشدار خستگی راننده، کروز کنترل هوشمند، نمایشگر دیجیتالی 12.3 اینچی پشت فرمان، نمایشگر لمسی 12.3 اینچی سیستم مالتی مدیا، فرمان برقی با کلیدهای کنترلی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، سنسور نور و باران، سانروف پانورامیک، صندلی های برقی جلو و … بود.

همانطور که اظهار کردیم ممکن است هر یک از این موارد در نسخه نهایی که قرار است توسط بهمن موتور با برند BM Cars وارد شود تغییر کنند.

 

4.8 از 6 رای