به گزارش خودرونویس، روی کاغذ تفاوت زیادی بین خودروهای شرکت کننده در این درگ ریس وجود دارد و تنها وجه مشترک آنها عقب محرک بودن و همچنین موتور وسط بودن هر سه خودروست. شاید اعداد و ارقام مربوط به موتور برای پیروزی در خط مستقیم موثر به نظر برسد، ولی بیایید این تفاوت ها را فراموش کنیم و به اشتراکات میان شورولت کوروت C8، آئودی R8 عقب محرک و پورشه 911 کررا توجه کنید.

 

مشخصات فنی شورولت کوروت C8 استینگری

شورولت کوروت C8 به یک پیشرانه 6.2 لیتری هشت سیلندر تنفس طبیعی مجهز شده که قادر به تولید 475 اسب بخار قدرت و 613 نیوتن متر گشتاور است. این سوپراسپرت موتور وسط آمریکایی وزنی معادل 1655 کیلوگرم دارد.

 

مشخصات فنی آئودی R8 عقب محرک

آئودی R8 پرفورمنس عقب محرک دارای یک موتور 5.2 لیتری 10 سیلندر V شکل تنفس طبیعی بوده که قادر به تولید 570 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن متر گشتاور است. وزن خالص این ابرخودروی آلمانی 1609 کیلوگرم است.

 

مشخصات فنی پورشه 911 کررا

پورشه 911 کررا حاضر در این درگ ریس مدل پایه بوده که به یک پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر دو توربوشارژ تخت مجهز شده است. این موتور قادر به تولید 385 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور است. این خودرو وزن خالصی معادل 1509 کیلوگرم دارد و سبکترین شرکت کننده در این درگ ریس است.

 

ویدیو درگ ریس آئودی R8 عقب محرک با شورولت کوروت C8 و پورشه 911 کررا

 

یقینا آئودی R8 به دلیل بهره بردن از قدرتمندترین پیشرانه بین این سه خودرو شانس زیادی برای پیروزی در این درگ ریس را دارد. ضمن اینکه از نظر وزن نیز آئودی R8 در جایگاه دوم بعد از کوروت قرار دارد. از طرف دیگر شورولت کوروت C8 از نظر گشتاور میان این سه خودرو برتر بوده و به مراتب نسبت به پورشه 911 کررا قدرتمندتر است. البته باید در نظر بگیرید که شورولت کوروت از همه رقبای حاضر در این درگ ریس سنگین تر است. زمانی هم که صحبت از وزن در میان باشد، پورشه 911 کررا از هر دو رقیب خود سبک تر است.

شاید تصور کنید که آئودی پیروز این درگ ریس که اگر چنین حدسی زده باشید، کاملا درست است. اما بین شورولت کوروت C8 استینگری و پورشه 911 کررا کدام یک در درگ ریس و رولینگ ریس برتر است؟ برای یافتن پاسخ این سوال ویدیو درگ ریس را از دست ندهید.