5/5 - (2 امتیاز)

استایل ظاهری

به گزارش خودرونویس، خودرویی که در تصویر مشاهده می کنید، نسخه پروتوتایپ آکورا MDX بوده که ویژگی های بسیار نزدیکی به نمونه تولیدی دارد. المان هایی همچون جلوپنجره چند ضلعی بزرگ و کاپوت کشیده از خودرویی همچون RDX و TLX در MDX به ارث رسیده اند. مضاف بر آنها چراغ های LED جدید با چهار المان روشنایی در داخل موسوم به JewelEye نیز مانند دو خودروی مذکور بوده که ظاهری تهاجمی و جذاب به MDX بخشیده اند.

نمای عقب آکورا MDX

آکورا MDX پروتوتایپ نسبت به مدل پیشین کشیده تر، عریض تر و پایین تر است و فاصله بین دو محور آن نیز ۷.۵ سانتی متر نسبت به گذشته افزایش یافته است. آکورا برای این خودرو رینگ هایی ۲۱ اینچی نصب کرده است. جزییاتی مانند گلگیرهای حجم پردازی شده و کابینی بزرگتر و شیب سقف در قسمت عقب چهره تهاجمی تری به آکورا MDX جدید بخشیده اند. این آکورا MDX موجود در تصویر به رنگ Liquid Carbon و تم پرفورمانته قرمز مزین شده که جذابیت ظاهری آن را دو چندان کرده است.

چراغ جلو آکورا MDX

کابین

همانند طراحی بیرون، کابین آکورا MDX نیز با الگوبرداری از RDX و TLX طراحی شده و کاملا نسبت به گذشته دگرگون شده است. این خودرو به جدیدترین نسخه آکورا دیجیتال Cockpit مجهز شده که متشکل از یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی در پشت فرمان و یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی درمیان داشبورد بوده که دارای رابط کاربری True Toucpad آکورا است. همچنین آکورا برای مدرن سازی کابین، از قطعات بسیار با کیفیت مانند سطوح فلزی، تریم آلومینیومی برس خورده و سطوح تودوزی شده با چرم میلانو استفاده کرده است.

کابین آکورا MDX

آکورا همچنین اشاره کرده که به لطف افزایش ابعاد، فضای سر سرنشین در ردیف جلو و ردیف سوم افزایش یافته است. همچنین یک سانروف پانورامیک بسیار عریض بالای سر سرنشینان وجود دارد که از جلو تا انتهای کابین امتداد یافته که فضای دلنشین و جذابی را به ارمغان آورده است. صندلی های جلو نیز به صورت الکترونیکی در ۱۶ جهت قابل تنظیم هستند و دارای ۹ برنامه کاربردی ماساژ هستند.

صندلی آکورا MDX

مشخصات فنی

نسخه پایه آکورا MDX به یک پیشرانه ۳.۵ لیتری شش سیلندر و یک گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک مجهز شده که در این لحظه اطلاعاتی در خصوص قدرت و گشتاور آن نداریم. نسخه فعلی آکورا MDX قادر به تولید بیشینه قدرت ۲۹۰ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۳۶۲ نیوتن متر از یک پیشرانه شش سیلندر است. نسخه قدرتمندتر تایپ S آکورا MDX هم به یک پیشرانه توربوشارژ ۳ لیتری شش سیلندر مجهز شده که قادر به تولید بیشینه قدرت ۳۵۵ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۴۸۰ نیوتن متر است و نیروی تولیدی آن توسط جدیدترین نسل سیستم انتقال قدرت SH AWD آکورا به هر چهار چرخ MDX منتقل می شود. برای متوقف کردن این کراس اوور لاکچری هم سیستم ترمز برمبو برای هر چهار چرخ درنظر گرفته شده است.

منبع motor1
5/5 - (2 امتیاز)