اخبار خودرو ایران

۵۰ هزار تاکسی برقی در صف ورود به خیابان‌های تهران

یکشنبه - ۱۹ فروردین ۱۴۰۳
خواندن 3 دقیقه

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: بیش از ۵۰ هزار تاکسی برقی امسال وارد ناوگان تاکسیرانی شهر تهران می‌شود.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: بیش از ۵۰ هزار تاکسی برقی امسال وارد ناوگان تاکسیرانی شهر تهران می‌شود.

به گزارش خودرونویس،سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: بیش از ۵۰ هزار تاکسی برقی امسال از محل توافق شهرداری با وزارت صمت و قرارداد با چین وارد ناوگان تاکسیرانی شهر تهران می‌شود.

شادی مالکی افزود: قرار است ۲۷۵۰۰ دستگاه تاکسی برقی از محل قرارداد شهرداری با شرکت‌های چینی وارد تهران شود و ۲۷۰۰۰ تاکسی دیگر هم از طریق وزارت صمت به شهرداری تهران تحویل داده شود.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: ۴ شرکت خودروساز، خودرو‌های برقی خود را معرفی کرده‌اند، توافق‌نامه‌ها امضا شده و تعدادی تاکسی نیز رونمایی شده است، اما همه آنها در انتظار پلاک‌گذاری هستند؛ بعد از نصب پلاک «ت»، فعالیت این خودرو‌ها در خطوط تعیین شده آغاز خواهد شد.

شادی مالکی افزود: بخشی از این تاکسی‌ها در قالب شرکت مالکی راهبری می‌شوند و بر تعداد کنونی تاکسی‌های شهر تهران افزوده خواهند شد، اما بخش دیگر این تاکسی‌ها جایگزین تاکسی‌های فرسوده کنونی خواهند شد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: مدل‌های مالی نحوه بهره‌برداری از تاکسی‌ها در کمیته‌های تخصصی در دست بررسی است و به محض نصب پلاک «ت»، مدل‌های مشارکتی آنها نیز اعلام می‌شود. به گفته شادی مالکی، این تاکسی‌های برقی حدود یک میلیارد تومان قیمت دارند.

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟