رفع ابهامات گواهی سلامت خودروهای دوگانه سوز

سه شنبه - ۳۱ تیر ۱۳۹۹
خواندن 6 دقیقه
سی ان جی

برای مالکان خودروهای دوگانه‌سوز که در مراکز غیرمجاز دوگانه سوزی می‌شوند گواهی سلامت صادر نمیشود و تنها برای مالکان خودرو‌هایی که در مراکز مجاز دوگانه سوزی می‌شوند گواهی سلامت تبدیل صادر و اطلاعات خودرو به وزارت کشور و سامانه سیمفا ارسال می‌شود.

به گزارش خودرونویس، مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور گفت: فقط گواهی سلامت خودروهای دوگانه‌سوز ثبت شده در سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور) اعتبار دارد و دیگر گواهی‌های صادر شده توسط برخی افراد سودجو فاقد اعتبار است.

سعیدقیصر افزود: افرادی سودجو و متخلف از طرق مختلف اقدام به صدور ارائه گواهی سلامت خودروهای دوگانه‌سوز به مالکان این نوع خودروها می‌کنند که به هیچ عنوان این نوع گواهی‌ها اعتبار ندارد.

وی به مردم و مالکان خودروهای دوگانه‌سوز توصیه کرد: به هیچ‌عنوان تحت تاثیر تبلیغات و درخواست‌های این افراد سودجو و متخلف قرار نگیرند، چون هزینه‌ای که بابت صدور این گواهی به این افراد می‌دهند بی نتیجه است و دادن این نوع گواهی‌ها بازی با جان مردم و از دست دادن مال آنهاست و منجر می‌شود صدمات جبران‌ناپذیری برای مالکان خودروها ایجاد کند.

وی تاکید کرد: مالکان خودروها تست سلامت و گواهی سلامت را از مراکز معاینه فنی معتبر تهیه کنند و آگاه باشند که این نوع تست و آزمایش‌های سلامت به نفع خود و جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: همه مراکز معاینه فنی در حال حاضر باز و آماده پذیرش متقاضیان دریافت معاینه فنی هستند و ساعت کار آنها از ساعت ۸ تا ۱۶ و ۳۰ دقیقه به صورت اجباری است و چنانچه با استقبال مراجعه‌کنندگان مواجه باشند، تا زمان استقبال فعال خواهند بود و هر خط از مراکز معاینه فنی در حال حاضر ۱۵۰ خودرو را حداکثر در هشت ساعت پذیرش می‌کند.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور گفت: اکنون در همه مراکز معاینه فنی خودرو پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا رعایت می‌شود و این مراکز به تب سنجی مجهز شده‌اند و رانندگان خودرو مجبور نیستند برای انجام امور اخذ معاینه فنی از خودروی خود خارج شوند.

نحوه دریافت گواهی سلامت خودروی گازسوز

 

مدیر طرح CNG گفت: فرآیند ثبت نام از میانه اسفند ماه شروع شده و همه دارندگان خودروهای دوگانه سوز می‌توانند با ثبت نام در سامانه اطلاعات جامع خودروهای گازسوز کشور به نشانی https://irngv.mimt.gov.ir/نسبت به دریافت گواهی سلامت خودروی گازسوز خود اقدام کنند.

 

دوگانه سوز کردن خودرو های عمومی

 

سرپرست مدیریت طرح CNG شرکت ملی درباره دوگانه اتمام کار سوز کردن یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودروی عمومی افزود: کار دوگانه سوز کردن خودرو‌های عمومی بستگی به استقبال رانندگان و تامین مخزن سوخت دارد و ما با پیمانکاران قرارداد ۱۴ ماهه بسته ایم. برای دوگانه سوز کردن خودرو‌های عمومی قرارداد‌هایی با ۶ پیمانکار بسته ایم و مقرر شد خودرو‌ها به صورت کارگاهی و کارخانه‌ای دوگانه شوز شوند.

 

وی گفت: در تبدیل کارخانه‌ای مقرر شد شرکت‌ها خودروساز اگر تولید خودروی دوگانه سوز داشته باشند هزینه تبدیل را وزارت نفت تقبل می‌کند و در بخش کارگاهی، خودرو‌های درحال تردد دوگانه سوز می‌شوند که برای این کار لازم است رانندگان خودرو‌های عمومی از طرق سایت gcr.niopdc.ir ثبت نام کنند.

 

سرپرست مدیریت طرح CNG شرکت ملی گفت: از طریق این سایت با وارد کردن کد ملی و شماره موبایل برای رانندگان تاییده مالکیت صادر می‌شود و با ارتباطی که با پلیس راهنمایی و رانندگی برقرار شده است به رانندگان در نزدیک‌ترین کارگاه نوبت داده می‌شود.

5 از 2 رای

دیدگاه شما چیست؟