5/5 - (1 امتیاز)

درگذشته کارشناسی رنگ و بدنه خودرو توسط افرادی که در حوضه‌ خدمات فنی خودرو فعالیت داشتند به‌صورت چشمی صورت می‌گرفت و صرفا تایید شخص مورد نظر برای تائید سلامت بدنه و رنگ خودرو دلالت می‌کرد که با ظهور دستگاه‌های تشخیص این جریان به چالش کشیده شد و با توزیع دستگاه‌های مختلف در بازار به‌گونه‌ای شد که هر فرد صرفا با استفاده از دستگاه، خود دست به تشخیص و کارشناسی بدنه خودرو می‌زد.

اما امروزه این مبحث کاملا شناخته‌شده و در یک حوضه‌ بسیار اختصاصی تعریف‌شده هست و نیاز به سال‌ها تجربه و دانش فنی تخصصی علاوه بر دستگاه‌های مجهز دارد. و تمامی افرادی که قصد خریدوفروش خودرو رادارند می‌توانند با دریافت خدمات کارشناسی رنگ خودرو یک معامله مطمئن را انجام دهند.

 

صدور گواهی بدنه خودروهای کارکرده در تعمیرگاه مرکزی سایپایدک

سازمان خدمات پس از فروش سایپا در راستای برآورده کردن نیازهای مشتریان خود در زمینه خرید و فروش خودروهای کارکرده، اقدام به راه‌اندازی مرکز کارشناسی رنگ و بدنه خودرو کرده است.

 در مرحله نخست راه‌اندازی این مرکز، خریداران و فروشندگان خودروهای کارکرده گروه سایپا می‌توانند با مراجعه به تعمیرگاه مرکزی شماره ۳ واقع در میدان آزادی و یا تماس با شماره ۶۴۰۶۹۳۶۷ ضمن بهره‌مندی از امکانات به روز و پیشرفته این مرکز، از سلامت بدنه و رنگ خودروی مورد نظر اطمینان حاصل کرده و گواهی سلامت بدنه خودرو از سایپایدک دریافت کنند.

مرکز کارشناسی رنگ و بدنه تعمیرگاه مرکزی شماره ۳ سایپا در تمام روزهای هفته حتی جمعه‌ها به ارائه خدمات به مشتریان می‌پردازد.

لازم به ذکر است مراکز ارائه خدمات پس از فروش سایپا، به ویژه تعمیرگاه های مرکزی سایپایدک، ضمن رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در جهت رفع نگرانی‌های احتمالی مشتریان، خدمات کارشناسی رنگ و بدنه را با تاکید بر عدم تجمع افراد و استفاده از فضاهای مناسب با شرایط عدم شیوع بیماری کرونا ارائه خواهند کرد.

چه چیزهایی در زمان کارشناسی رنگ خودرو مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

در کارشناسی رنگ خودرو، بدنه خودرو از لحاظ تصادف، قطعات استوک، قطعات تعویضی، آسیب دیدگی‌های شاسی، دستکوب بودن شماره سریال خودرو و صافکاری‌های بدنه و برش‌های اتاق خودرو، بررسی می‌شوند. همچنین در تشخیص رنگ خودرو، اصالت خودرو که یکی از ویژگی‌های مهم ماشین است نیز مورد بررسی قرار میگیرد. هر قطعه از خودرو که رنگ می‌شود در تعیین قیمت خودرو و وضعیت خودرو ارتباط مستقیم دارد.

5/5 - (1 امتیاز)