مشخصات فنی پورشه Mission R کانسپت

پورشه Mission R از نسل جدید موتورهای الکتریمی پورشه بهره گرفته که روی هم رفته بیشینه قدرتی معادل 1073 اسب بخار را تولید می کنند. این ابرخودروی الکتریکی مسابقه ای دارای سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک بوده و طی تنها 2.5 ثانیه قادر است از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن نیز 300 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. به طور کلی جهت مقایسه پورشه اظهار کرده که عملکرد Mission R در پیست با پورشه 911 GT3 Cup و قابلیت های آن برابری می کند.

نمای عقب پورشه Mission R

این میزان قدرت ذکر شده، بیشینه توان تولیدی موتورهای الکتریکی پورشه Mission R بوده که به صورت لحظه ای و موقتی تولید می شود. این ابرخودروی الکتریکی به صورت دائمی قادر به تولید 680 اسب بخار قدرت است. پک باتری این خودرو دارای تکنولوژی پیشرفته 900 ولتی بوده و به کمک روغن خنک می شود، این باتری پیشرفته طی 15 دقیقه شارژ تا 75 درصد ظرفیت آن پر می شود. در کنار استایل ظاهری خشن و مسابقه ای پورشه Mission R، کیت بدنه آیرودینامیکی فعالی نصب شده که شامل سه دریچه در قسمت پایینی دو ورودی هوای کناری در پروفیل جلو و همچنین یک بال عقب بزرگ دو قسمتی تطبیق پذیر است.

لوگو پورشه Mission R

پورشه در خصوص بدنه این ابرخودروی الکتریکی مسابقه ای اظهار کرده که تماما از الیاف طبیعی فیبر کربنی مقاوم NFRP ساخته شده که همین مواد در تولید قسمت هایی از کابین نیز استفاده شده است. اسکلت کلی کلی از فیبر کربن کامپوزیت ساخته شده تا ایمنی راننده در این خودروی مسابقه ای تامین شود. نکته جالب در خصوص کابین این بوده که می توان از ماژول راننده به عنوان شبیه ساز آموزش مسابقه نیز استفاده کرد. پورشه Mission R مقداری نیست به کیمن 718 کوتاه تر بوده و این خودرو طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب معادل 4326، 1990 و 1190 میلی متر دارد.

پورشه Mission R

سخن پایانی

در این لحظه پورشه هیچ برنامه ای برای تولید این مدل مفهومی ندارد. انتظار می رود که در آینده نزدیک یک خودروی مشابه Mission R با همین تکنولوژی ها در قالب یک مدل مسابقه ای تولید شود. خودروهای مسابقه ای پورشه به راننده های شخصی و اختصاصی فروخته می شوند و طی سه دهه اخیر این کمپانی آلمانی موفق شده بیش از 4400 خودروی مسابقه Cup را به فروش برساند.

منبع motor1