به گزارش خودرونویس،محمدرضا خشنودی، اظهار کرد: رانندگی در فصل زمستان معمولا با بارش برف و باران شرایط خاص خود را دارد که نیاز به رعایت موارد ایمنی از سوی رانندگان را دارد.

وی ادامه داد: رانندگان ضمن اطمینان از سلامت و ایمنی وسیله نقلیه خود، از کارکرد مناسب برف‌پاکن‌ها و منبع آب شیشه‌شور و همچنین سیستم ترمز به هنگام سفر‌های درون‌شهری و برون‌شهری مطمئن باشد.

رئیس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان کرمانشاه همراه داشتن زنجیرچرخ برای سفر‌های برون استانی را الزامی دانست و گفت: رعایت سرعت مطمئنه مورد توجه رانندگان باشد و رعایت فاصله طولی بسیار مهم است تا در صورت توقف ناگهانی خودورها برخوردی پیش نیایید.

لاستیک‌های خودرو جزو ضروری برای افزایش امنیت رانندگان در جاده‌ها به خصوص در برف و یخبندان زمستان هستند و رانندگان باید لاستیک‌های خود را طبق سه مؤلفه فشار، عمق آج و آسیب خارجی بررسی کنند.

با این احتمال که در فصل زمستان برف و باران زیادی را شاهد هستیم، مهم است که قبل از حرکت در جاده‌ها باید ترمز‌ها به خوبی بررسی شوند تا از درست کار کردن آن‌ها مطمئن شویم.

خرابی باطری در زمستان بنا به دلایلی بیشتر دیده می‌شود.

چون رانندگان به احتمال زیاد در زمستان از اجزای الکتریکی مانند وسایل گرمایشی یا چراغ استفاده می‌کنند که میزان بیشتری از شارژ باطری را مصرف می‌کنند، پس اگر نمی‌خواهید در فصل زمستان به مشکل زیادی بر بخورید، در اولین روز‌های زمستان از سلامت باطری خودرو اطمینان حاصل کنید.

از آنجا که درجه حرارت هوا در طول زمستان به زیر صفر می‌رسد، مهم است که اطمینان حاصل کنید سطح مایعات داخل رادیاتور اتومبیل شما بالا رفته و دارای میزان مناسبی ضد یخ است.

با وجود شب‌های طولانی و روز‌های کوتاه در زمستان جای تعجب ندارد که ما در این فصل بیشتر از چراغ‌ها استفاده می‌کنیم. چراغ‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند، چراکه امنیت شما و سایر افرادی را که در جاده هستند تأمین می‌کند.

روز‌های کوتاه‌تر و همچنین آب و هوای بد باعث می‌شوند که دید انسان در زمستان در بدترین حالت خود قرار گیرد و علاوه بر این، گل و لایی که با عبور ماشین‌های دیگر روی شیشه ماشین شما می‌پرند، می‌تواند که میدان دید شما را کمتر کند.

بنابراین، حتی بیشتر از همیشه مهم است که مطمئن شوید تیغه‌های بر‌ف پاک‌کن و سیستم شست‌وشوی جلوی خودرو خوب کار می‌کند و در نهایت، می‌توانید منظره خوب و روشنی از جاده پیش رو داشته باشید.

اولین نفر امتیاز دهید