اخبار خودرو ایران
مدیرعامل این شرکت مطرح کرد:

نفت سپاهان برای تسخیر بیشتر بازارهای صادراتی خیز برداشت

سه شنبه - ۱۴ آذر ۱۴۰۲
خواندن 3 دقیقه

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان اعلام کرد: با برنامه‌ریزی های صورت گرفته در تلاش هستیم تا با تولید و عرضه متناسب با بازارهای بین‌المللی به ویژه منطقه اوراسیا سهم ۷۰ درصدی خود از صادرات کنونی روان کارها را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان اعلام کرد: با برنامه‌ریزی های صورت گرفته در تلاش هستیم تا با تولید و عرضه متناسب با بازارهای بین‌المللی به ویژه منطقه اوراسیا سهم ۷۰ درصدی خود از صادرات کنونی روان کارها را افزایش دهیم.

به گزارش خودرونویس، فرهاد امین دهقان با بیان اینکه توسعه صادرات شرکت نفت سپاهان یک گام مهم در جهت افزایش درآمدهای ارزی کشور محسوب می‌شود افزود: طی سال‌های اخیر با توجه به توسعه تکنولوژیکی شرکت نفت سپاهان و تولید انواع روان‌ کارها در کلاس بین المللی، حجم تقاضای بازارهای خارجی برای خرید محصولات این شرکت با رشد چشمگیری مواجه بوده است.

وی که در حاشیه دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا درجمع خبرنگاران سخن می‌گفت تصریح کرد: شرکت نفت سپاهان در ادامه فعالیت های خود تولید دو گرید روغن پایه و انواع روغن موتور را در دستور کار قرار داده و توانسته است علاوه بر سهم ۷۰ درصدی صادرات روانکارهای صنعتی کشور، در بازار داخلی نیز سهم۲۵ درصدی را به خود اختصاص دهد.

وی با اشاره به تولید محصولات این شرکت در بالاترین سطح از استانداردها، خاطرنشان کرد: شرکت نفت سپاهان معادل ۴ همت برای توزیع روغن موتور در کشور، سرمایه‌گذاری کرده است و هم‌اکنون محصولات این شرکت شامل برندهای اسپیدی، مگلوب و آتا از طریق شبکه مویرگی شرکت کیمیا اسپیدی به‌طور مستقیم در سراسر کشور توزیع می‌شود.

امین دهقان تصریح کرد: آتا برند جدید محصولات روغن موتور شرکت نفت سپاهان است که برای عرضه در کشورهای شمال ارس و استان‌های شمال غربی کشور وارد بازار شده است.

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان افزود: این شرکت علاوه بر موارد فوق، پروژه تولید روغن سبز را در دستور کار قرار داده که این طرح با پیشرفت ۳۰ درصدی در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود این طرح تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با تاکید بر اهمیت بازار منطقه اوراسیا، از برنامه این شرکت برای ورود و توسعه بازار فروش محصولات خود در کشورهای این منطقه خبر داد.

وی، با اشاره به افزایش سودآوری در عملکرد مالی این شرکت، یادآور شد: حجم صادرات شرکت نفت سپاهان در شش‌ماه نخست امسال، سبب شد تا سود مالی شرکت، ۷ درصد بیشتر از پیش‌بینی اعلام شده در این بازه محقق شود.

امین دهقان، به تامین ارز مورد نیاز خود برای واردات با نرخ نیمایی ۳۶ هزار تومانی اشاره کرد و افزود: خوراک شرکت، از بورس کالا و با نرخ مشخص خریداری می‌شود.

5 از 2 رای

دیدگاه شما چیست؟