طراحی ظاهری مرسدس میباخ EQS کانسپت

به گزارش خودرونویس، با توجه به اینکه این اسیووی خودرویی الکتریکی است، مرسدس میباخ EQS نیازی به جلوپنجره بزرگ ندارد. در پروفیل جلو این خودرو یک پنل بزرگ و براق نصب شده که خطوطی عمودی کرومی در پس زمینه مشکی آن خودنمایی می کنند. قسمت پایینی پروفیل جلو شاهد یک قسمت باز هستیم که دارای تزییناتی کرومی است. گلگیرهای برآمده با خطوط منحنی، استایل مینیمال و شیکی را به مرسدس میباخ EQS بخشیده اند.

نمای عقب مرسدس میباخ eqs

برای درب های دستیگرهایی پاپ آپ طراحی شده که زمانی کسی به خودرو نزدیک شود، بیرون می آیند. برای راننده، درب خودرو به صورت اتوماتیک باز می شود. زمانی که راننده به خودرو وارد شود، می تواند تصمیم بگیرد که درب عقب هم باز شود.

لوگو مرسدس میباخ eqs

مرسدس میباخ EQS دارای بدنه با تم دو رنگ بوده که متشکل از رنگ مشکی متالیک Obsidian در قسمت بالایی و قرمز متالیک Zircon در قسمت پایینی است. همچنین یک تریم کرومی ستون های این خودرو را احاطه کرده و روی ستون B نیز نشان M اول کلمه میباخ نصب شده است. این اسیووی الکتریکی سوپرلوکس مفهومی به رینگ های 24 اینچی با دیزاین کالسکه ای مزین شده است.

مرسدس میباخ eqs

فیلیپ شیمر مدیر بخش طراحی خودروهای فوق لوکس و پرچمدار در مرسدس بنز AG در خصوص این خودرو می گوید: این خودروی مفهومی نزدیک به نمونه تولیدی نشان دهنده پیشرفته ترین و لذتبخش ترین تکنولوژی رانندگی خودروهای الکنریکی و همچنین پیشرفته ترین سیستم مالتی مدیا بوده که ترکیبی از سیستم MBUX هایپراسکرین با چاشنی میباخ بوده بوده که در کنار کابینی فوق لوکس، فضایی دلنشین و جذاب را به راننده و سرنشین ارائه می دهند.

کابین مرسدس میباخ eqs

مرسدس در طراحی کابین میباخ EQS مفهومی از قایق های تفریحی لوکس الگوبرداری کرده است. یک کنسول میانی در ردیف عقب طراحی شده که دارای یک تم سفید براق با تریم رز گلد است. در برخی از قسمت ها نیز تم آبی پررنگ دریایی نیز استفاده شده است. دو صندلی راحتی فوق لوکس در ردیف عقب نصب شده که میباخ اظهار کرده نحوه طراحی تکیه گاه های آرنج آن از بوفه های تزیینی بسیار باکیفیت الهام گرفته شده است. کف کابین نیز با خز مصنوعی پوشش داده شده است.

چراغ عقب مرسدس میباخ eqs

سرنشینان در ردیف جلو می توانند از نمایشگرهایی که تقریبا در سراسر عرض داشبورد امتداد یافته اند، استفاده کنند. سه نمایشگر در زیر یک کاور شیشه ای نصب شده اند که همین موضوع سبب شده این سه نمایشگر یکپارچه به نظر برسند. حتی در مقابل سرنشین جلو نیز یک نمایشگر 12.3 اینچی OLED قرار دارد. درون داشبورد نیز دریچه های سیستم تهویه مطبوعی دایره ای شکل با تریم کرومی براق با روکش گالوانیزه نصب شده اند.

مرسدس میباخ eqs

سخن پایانی

مرسدس قصد دارد که ابتدا در سال 2022 نسخه تولیدی اسیووی الکتریکی EQS را به بازار جهانی عرضه کند. مدل لوکس تر میباخ EQS با فاصله زمانی چند ماهه در مدل تولیدی معرفی و عرضه خواهد شد. مرسدس اظهار کرده که میباخ EQS در حالت شارژ کامل قادر به پیمایش 600 کیلومتر مسافت است.

 

منبع motor1