به گزارش خودرونویس، توجه به مبحث آلایندگی خودروها با توجه به وضعیت آلاینده بحرانی کلان شهرهای کشور در سال های اخیر در کشور ما نیز مورد توجه قرار گرفته و قطعا خودروسازان در جهت منافع ملی و ارزش های اجتماعی باید اقدامی موثر را در این باره انجام دهند .

یکی از شرکت هایی که همواره اساس کار خود را با همین شعار آغاز کرد، شرکت مدیران خودروست. همه ما اواسط دهه 80 را به یاد می آوریم که شرکت مدیران خودرو فعالیت خود را با عرضه خودروی ام وی ام 110 با شعار کم مصرف ترین خودروی تولید کشور آغاز کرد. امروز کلیه محصولات این شرکت دارای استاندارد آلایندگی یورو5 بوده و مدل های جدید که در راه هستند خود را برای کسب استاندارد آلایندگی یورو 6 آماده م یکنند تا نشان دهند اهمیت به محیط زیست و سلامت ملی به عنوان یک اصل مهم برای این خودروساز شناخته می شود.

پیشرانه کلیه محصولات مدیران خودرو توسط شرکت مهندسی معروف اتریشی به نام AVL  طراحی شده که خود یک شرکت بزرگ و صاحب تکنولوزی در زمینه تولید پیشرانه های پاک، کم مصرف ، پر بازده و دوستدار محیط زیست است.

قطعا تولید خودروهای پاک و کم مصرف در شرایط بحرانی آلودگی می تواند به سلامت جامعه و اقتصاد کشور کمک کند. به امید آنکه با حمایت های دولتمردان محترم و توسعه امکانات و زیرساخت ها، امکان تولید و عرضه خودروهای برقی نیز هرچه زودتر مهیا شود تا شاهد بهبود و تغییرات در آلایندگی کلان شهرها و زندگی شاد و سالم تری باشیم.