اخبار خودرو جهان
خودروهای عجیب در دنیای فیلم

فیلم های ترسناک همراه با ماشین های وحشتناک

شنبه - ۳ خرداد ۱۳۹۹
خواندن 6 دقیقه
شورلت COE ۱۹۴۱

فیلم های ترسناک روز به روز به شکل عجیب تری تولید می شوند و حتی در بعضی از این فیلم ها ماشین های ترسناک توسط آدم‌خوار‌های جهش‌یافته برای تعقیب قربانیان به کار برده می شوند و بعضی توسط قاتلین زنجیره‌ای برای شکار طعمه و بعضی از خودرو‌ها هم به تنهایی به عنوان نقش شر استفاده می‌ شوند.

به گزارش خودرونویس، در این فیلم ها خودرویی شیطانی که با وحشیگری مرگباری به دنبال کردن قربانی خود در مسیر بزرگ تاریک و خلوتی راه خود را دنبال می کنند.

تعداد زیادی خودروی وحشتناک و کامیون رعب‌آور که باعث به وجود آمدن کابوس‌های شبانه در افراد شده‌اند. تعدادی از کارمندان CarAdvice شبانه‌روز به تماشا و بررسی فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک پرداخته‌اند و خودرو‌های ترسناک را به تصویر کشیده‌اند. ۱۳ مورد برگزیده از این خودرو‌ها را در ادامه مشاهده می‌کنید.

 

شورلت COE ۱۹۴۱جیپرز کریپرز 2001

هرکس که این فیلم را دیده باشد، تصویر عجیب و غریب این کامیون را به خاطر دار. این فیلم که در سال ۲۰۰۱ به نمایش در آمد، در مورد گروهی از افراد است که توسط موجودی شیطانی که به شکل دراماتیکی به دنبال قربانیان خود مسافت‌های زیادی را طی می‌کند، شکار می‌شوند. شورلت COE 1941 (کامیون با اتاق سوار شده روی موتور) این نقش را به عهده دارد.

یکی از کارکنان CA ، که بازاریابی و ارتباطات اجرایی کاترین مارشال را برعهده دارد، تعریف می‌کرد که زمانی که این فیلم را دیده، ۱۴ سال داشته و تقریبا بعد از آن یک هفته ای خواب درست نداشته و هرشب کابوس می‌دیده که یک کامیون او را تعقیب می‌کند.

 

 پلیموث خشم ۱۹۵۸ – کریستین

یکی از فیلم‌های ترسناک مبتنی بر ماشین‌های کلاسیک، یعنی کریستین، امروز هم به همان اندازه ترسناک است که در سال ۱۹۸۳ برای اولین بار پخش شد. با کارگردانی جان کارپنتر و اقتباس از رمان استفان کینگ، کریستین خودرویی با طعم و مزه خشونت و انتقام است.

 

 

پلیموث خشم ۱۹۵۸

این نقش را خودروی زیبای پلیموث خشم ۱۹۵۸ که تخریب‌ناپذیر است بازی می‌کند. هربار که در فیلم آسیبی به او می‌رسد، تمامی فرورفتگی‌ها و خراش‌ها خود را ترمیم می‌کند. این زیبای انتقام‌جو یک شیطان در لباس مبدل است .

 

لینکلن کانتیننتال ام کی ۳ – ماشین

این ماشین یکی از ترسناک‌ترین ماشین‌های شناخته شده تاکنون است. این خودروی لینکلن کانتیننتال ۱۹۷۱، یک خودرو با طراحی اختصاصی جورج باریس است.

در ابتدای فیلم ماشین به یک شهر کوچک می‌رسد و شروع به کشتن تمامی افراد شهر می‌کند. کسی آن را رانندگی نمی‌کند، این خودرو تسخیر شده و بسیار آشوب‌گر است. جیمز وارد، کارمند CA اشاره کرد که این همان ماشینی است که شخصیت بندر (Bender) در فیلم هانکینگ (Honking) (فصل ۲، قسمت ۱۸) به آن تبدیل می‌شد.

 

لینکلن کانتیننتال ام کی ۳

بندر در این فیلم توسط نوعی عفونت یا نفرین که روی ربات‌ها اثر می‌کند، آلوده شده بود و شب‌ها به خودرو گرگینه تبدیل می‌شد. کریستین شبیه سازی شده (پلیموث) نیز در این قسمت ساخته شد.

 

 فورد F100 ۱۹۷۸ولف کریک 2005

ولف کریک یکی از استرسی‌ترین فیلم‌های جهان است. وقتی این فیلم در سال ۲۰۰۵ منتشر شد، ستایش‌ها و نقدهای بسیاری را برای صحنه‌های قتل وحشیانه، خشن و سردش به‌دنبال داشت. داستان فیلم ظاهرا اقتباسی از رویداد های واقعی بود.

جان جارات در نقش آدم بد فیلم، میک تیلور، شخصیتی شوم که یک فورد اف-۱۰۰ ۱۹۷۸ آبی روشن را می‌راند، ظاهر می‌شود. این فیلمی بود که مرا شب بیدار نگه داشت، اگرچه خودرو به تنهایی شیطانی نبود ولی ارتباط آن با این فیلم به تنهایی کافی است تا هر موقع فورد اف-۱۰۰ را می‌بینم تا خود ستون‌فقراتم لرزه بگیرد.

 

فورد F100 ۱۹۷۸

فیلم‌برداری فیلم در نقاط دور افتاده کشور استرالیا نه تنها باعث وحشت توریست‌ها است، بلکه باعث می‌شود تا قبل از هرگونه مسافرت جاده‌ای در این کشور به عواقبی که در پی دارد هم فکر کنید.

 

 هومر – خانواده سیمپسون۱۹۹۱

در سال ۱۹۹۱ هومر در دنیا در یک قسمت از سریال خانواده سیمپسون با عنوان ‘Oh Brother, Where Art Thou’ به نمایش در آمد (فصل ۲، قسمت ۱۵). اگرچه این قسمت ویژه هالووین که خانواده سیمپسون به خاطر این ویژگی شناخته شده اند، نبود، اما هنگامی که مایک استیونز آن را طراحی کرد باعث شوکه شدن بسیاری از فیلم‌دوستان شد.

طبق گفته مایک، کارمند caradvice، انتخاب این طرح برای این لیست به عنوان ماشین ترسناک انتخاب مضحک و غیر جدی‌ای است. این طرح دارای دو گنبد حبابی است، یکی از این حباب‌ها در پشت ماشین برای بچه‌های سرکش خانواده با امکانات جانبی مثل پوزه‌بند و زنجیر قرار دارد و سه شاخ دارد تا دیگر برای این‌که هنگام عصبانیت کجا ضربه بزنید نگرانی نداشته باشید. بهترین قسمت داستان هم جایی است که هومر فکر می‌کند صدای موتور باعث می‌شود مردم فکر کنند دنیا به آخر رسیده است.

 

خانواده سیمپسون

مایک می‌گوید: «هومر، ما همه تو را دوست داریم، اما از این‌که در دنیا کسی مانند هومر باشد، بیشتر خوشحال می‌شویم». متاسفانه در سال ۲۰۱۳ کسی آمد و نمونه واقعی آن را ساخت.

 

شورلت نووا ترسناک – ضد مرگ۲۰۰۷

کوئنتین تارانتینو حق اشتباه کردن را ندارد. ضد مرگ توسط کوئنتین تارانتینو نویسندگی و کارگردانی شده است و با درخشش کورت راسل به عنوان بدلکاری که مایک نام دارد و زنان را با ماشین خود در حین تصادف می‌کشد، به نمایش در آمد. خودرو‌ها به صورت جادویی راننده را از کشته شدن نجات نمی‌دهند اما بدلکار تصور می‌کند او در این خودرو‌ها کشته نمی‌شود اگرچه ممکن است جراحاتی داشته ‌باشد.

 

شورلت نووا ترسناک

در هر حال خودروهای این فیلم عالی هستند، شورلت نووا ۱۹۷۰ و دوج چارجر ۱۹۶۹. شووی نوای نمایش داده شده در عکس یکی از دو ماشین این فیلم است که جان سالم به در برد و در سال ۲۰۱۴ به طور کامل به همراه طرح جمجمه و رعد و برق روی کاپوت جلوی خودرو و لباس نقش اصلی فیلم یعنی مایک، به حراج گذاشته شد.

 

 دوج ۱۹۸۵ رهگیر – روح۱۹۸۶

روح در سال ۱۹۸۶ با درخشش چارلی شین وارد عرصه نمایش شد. به طور خلاصه، فیلم در مورد یک نوجوان به قتل رسیده است که در قالب راننده مسابقات درگ با رانندگی خودروی Dodge M4S Turbo Interceptor زنده می‌شود تا انتقام خود را بگیرد. خودرویی که در سال ۱۹۸۵ یک طرح مفهومی بود، توسط شرکت آمریکایی تولید و توسط باب آکرمن طراحی شد.

 

دوج ۱۹۸۵ رهگیر

پیتر کونگملوانگ مدیر اجرایی تبلیغاتی، این خودرو را به دلیل این‌که ترکیبی از داستان‌های علمی و فانتزی بود انتخاب کرد. تعداد بسیار زایادی تصادف در طی فیلم رخ می‌دهد، و هرکس که با روح مسابقه می‌دهد می‌میرد. او می‌گوید این خودرو خودش به طور عجیبی ترسناک است و از زمان خودش جلوتر است.

 

بیتل دست کاری شده – ماشین هایی که پاریس را خوردند 1974

فیلم ماشین‌هایی که پاریس را خوردند توسط تعدادی از کارمندان CA انتخاب شد اما بهتر است بدانید که این فیلم بیشتر از جنبه تماشاگر پسندی و جذب طرفدار، جنبه هنری دارد. یک فیلم بسیار عجیب که محصول سال ۱۹۷۴ است و بر اساس داستانی که توسط کارگردانش پیتر ویر نوشته شده است، در استرالیا ساخته می‌شود.

پاریس یک شهر کوچک در ایالت جنوبی استرالیا (NSW: New south Wales) است که دارای تصادفات رانندگی بسیار زیادی است. کسانی که در این شهر رانندگی می‌کنند اکثرا دچار سانحه رانندگی می‌شوند و کسانی که جان سالم به در نمی‌برند تبدیل به نمونه‌ای در آزمایشگاه‌ها برای تحقیقات مهم علمی می‌شوند. این خودرو‌ها را کاملا خراب کرده و دوباره تبدیل به وسایل وحشتناکی برای ترساندن مردم شهر می‌کنند.

بیتل

 

فیلم هر چه پیش می‌رود عجیب‌تر می‌شود و در آخر همه خودرو‌های عجیب باهم ظاهر می‌شوند. انتظار نداشته باشید که فیلم محشری باشد، اما اگر دوستدار فیلم‌های نسبتا خوب هستید حتما آن را ببینید.

 

فولکس واگن بیتل ۱۹۶۵- اشکال عشق 1997

آیا فکر می‌کنید این فیلم یک داستان بچگانه پر از رنگین کمان و درخشش نور خورشید است؟ باز هم فکر کنید. نه! یک فیلم تلویزیونی به نام The Love Bug در سال ۱۹۹۷ پخش شد و کینه جویی‌های هربی و دوقلوی شرورش، هوراس را به نمایش در آورد.

 

 فولکس واگن بیتل ۱۹۶۵

 

مندی تورنرکه یک طرفدار پروپاقرص VW است این فیلم را وارد لیست کرد. شما آن را ترسناک نمی‌بینید، اما هوراس  با بدنه پوشیده از روکشی سخت یک VW Beetle مدل ۱۹۶۵ با نیزه‌هایی بیرون زده از چرخ‌هایش است. همانطور که انتظار می‌رود فیلم در لحظه رقابت جاده‌ای بین خوب و بد داستان به نقطه اوج خود می‌رسد.

 

خودروهای معمولی – مسابقه مرگبار ۲۰۰۰ در سال 1975

مسابقه مرگبار ۲۰۰۰ یک فیلم به سبک نمایش واقعی تلویزیونی است که در سال ۱۹۷۵ پخش شد، ترکیبی است از ژانر‌های مختلف در ستیز با رقبایی با هیکل بزرگ در خودرو‌هایی که به شکل دیوانه‌وار اصلاح شده‌اند. خودرو‌هایی با نام فرانکشتاین که در رقابت قاره‌ای مرگبار باهم مسابقه می‌دهند و هر تعداد انسان که بتوانند در مسیر خود می‌کشند.

مسابقه مرگبار ۲۰۰۰

 

مدیر دفتر، مارکوس اسروبا می‌گوید ایده این فیلم به دلیل اینکه همه خودروها شبیه ماشین کشتار هستند در ذهن او آمده است.

 

 شورلت ایمپالا ۱۹۶۷- سریال ماوراءالطبیعه

پس از ورود به عرصه نمایش در تلویزیون در سال ۲۰۰۵، سریال ماوراءالطبیعه برای فصل دوازدهم تمدید شد. از همان آغاز این سریال ترسناک شورلت ایمپالا ۱۹۶۷ را به عنوان یک ویژگی شگفت‌انگیز به نمایش گذاشته‌است.

 

 شورلت ایمپالا ۱۹۶۷

در این سریال، دین وینچستر صاحب ایمپالا بوده و به همراه برادرش، سم، در سرتاسر آمریکا سفر کرده و با شیاطین، ارواح، فرشتگان و هرچیزی که شیطانی و ماوراءالطبیعه باشد، می‌جنگند. این انتخاب من برای این لیست است و این انتخاب به دلیل علاقه من به فیلم های ترسناک بوده و این سریال بیش از حد انتظار صحنه‌های غیرمنتظره را در طول سال‌ها نشان داده است.

 

الدزموبیل دلتا ۸۸ تولید ۱۹۷۳- مرده شیطانی 1981

این الدزموبیل دلتا ۸۸ تولید ۱۹۷۳ متعلق به نویسنده و کارگردان سم رایمی بوده و در تمامی فیلم های او حضور دارد. این خودرو در تمامی فصل‌های  مرده شیطانی درخشیده است، اولین حضورش در سریال اَش در مقابل مرده شیطانی که توسط سم رایمی در سال ۱۹۸۱ نوشته و کارگردانی شده و همچنین حضور خیره‌کننده‌ای در فیلم مرد عنکبوتی داشته است.

 

الدزموبیل دلتا ۸۸

این خودرو ماشین شخصی سم رایمی بوده و شایعاتی مبنی بر این که بروس کمپل که نقش اَش را بازی می‌کرد، از آن نفرت داشت و هر موقعی که می‌توانست با آن تصادف می‌کرد، وجود دارد. رایمی هم تعدادی از این خودرو را برای شرایط اضطراری نگه می‌داشت.

به خاطر دارید که این خودرو خاص، اَش و دوستانش را به کلبه جنگلی رساند و آن‌ها در آن کلبه کتاب مردگان را پیدا کردند و پس از آن شیطان بیدار شد و همه را کشت؟

 

ماشین قرمز بزرگ-ویگلز

مدیر تحریریه CarAdvice، این فیلم را به خوبی خلاصه کرده است. هر کس که در ۲۰ سال گذشته صاحب فرزند بزرگسالی بوده و یا خودش جوانی‌اش را گذرانده باشد، وحشتی که ویگلز را احاطه کرده می‌فهمد. ماشین قرمز رنگ بزرگ از انحناهای عجیب و پوشش رنگی تایرهایش تا بوق بیرون آمده از شیپورش، همگی نشان می‌دهند که ماشین قرمز رنگ بزرگ یک شیطان تمام عیار است.

ماشین قرمز بزرگ-ویگلز

 

این شیطان توسط چهار سرنشین همیشه خندان، که لباس‌های همرنگ ماشین پوشیده‌اند احاطه شده است. سرود اهریمنی که می خوانند در مغزتان رخنه می‌کند و در تمام طول روز در ذهن شما خواهد ماند و در غیر منتظره‌ترین لحظات در ذهنتان ظاهر خواهد شد.

3.7 از 6 رای

دیدگاه شما چیست؟