به گزارش خودرونویس، این صحبت ها توسط مدیرعامل فیات در نشستی خبری در کمپانی مادر یعنی استلانتیس برگزار شده است. شاید صحبت های مدیرعامل فیات تحت تاثیر جلسه با معمار برجسته یعنی استفانو بوئری شکل گرفته باشد؛ این معمار به طراحی برج های دوقلو مسکونی در شهر میلان به نام Bosco Verticale شهرت دارد که پوشیده از درختان و گیاهان مختلف است. بوئری و Francois هر دو در خصوص اعمال تغییرات گسترده در مناظر شهری و زندگی شهری صحبت هایی داشتند و اظهار کردند که بیش از 70 درصد گازهای گلخانه ای جهان توسط شهرهای بزرگ تولید می شود. این بیانیه در روز پنجم ژوئن یعنی روز جهانی محیط زیست منتشر شد.

فیات 500e

اولیور Francois مدیرعامل فیات بیان کرده که این وظیفه ماست که هرچه سریع تر خودروهایی الکتریکی را به بازار جهانی عرضه کنیم که قیمتی برابر با خودروهای درونسوز داشته باشند و همچنین باید راه هایی برای کمتر کردن قیمت و ارزش باتری ها برای نصب روی خودروهای الکتریکی پیدا کنیم. از این رو ما در حال بررسی حمل و نقل پاک هستیم و این بهترین و بزرگترین پروژه فیات طی سال های اخیر است. بدین ترتیب بین سال های 2025 تا 2030 تمام سبد محصولات فیات متشکل از خودروهایی الکتریکی خواهد بود که این یک تغییر بسیار بزرگ و رادیکال برای فیات محسوب می شود.

نمای عقب فیات 500e

همچنین مدیرعامل فیات اظهار کرد که پیست بدون سقف فیات که در روی کارخانه قدیمی Lingotto این کمپانی قرار دارد هم به زودی تغییراتی مهم در راستای انتشار آلایندگی کمتر به خود می بیند. در همین خصوص مدیرعامل فیات بیان کرد: در آینده نزدیکی منظور چند ماه آینده، من مفتخر هستم اعلام کنم که ما تبدیل این پیست افسانه ای روی سقف کارخانه Lingotto در شهر تورین ایتالیا را به بزرگترین باغ معلق در اروپا را شاهد شاهد خواهیم بود که متشکل از بیش از 28 هزار گیاه و درخت است. این یک پروژه بسیار مهم و بزرگ است که به احیای دوباره شهر تورین یعنی خانه و زادگاه فیات کمک شایانی می کند.

کابین فیات 500e

فیات 500e سریع تر از مدل های درونسوز

در خصوص محصولات الکتریکی فیات باید اظهار کنیم که 500e اولین خودروی پاک این برند ایتالیایی بوده که استایل ظاهری بسیار نزدیکی با نسخه های مجهز به پیشرانه درونسوز فیات 500 دارد. این اولین محصول فیات بوده که از صفر تا 100 با هدف تولید خودرویی تمام الکتریکی طراحی شده است.

سقف فیات 500e

فیات 500e در شهر تورین ایتالیا ساخته می شود که ازیک پک باتری 42 کیلووات ساعتی و یک موتور الکتریکی بهره می برد که قادر به تولید 118 اسب بخار قدرت است. شاید این میزان قدرت تولیدی چندان زیاد نباشد، ولی در تست های صورت گرفته مشخص شد که این خودرو سریع ترین نسخه استاندارد تولیدی فیات 500 در بین تمامی مدل ها در بازار جهانی است.

منبع motor1