فونیکس تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی e پلاس در حالی توسط شرکت مدیران خودرو به مشتریان تحویل داده شد که می‌توان این شرکت را یکی از خودروسازان پیشگام ایرانی در تغییر نسل خودروها در بازار ایران قلمداد کرد.

به گزارش خودرونویس، این در حالی است که پس از انتشار خبر اولیه برنامه مدیران خودرو برای عرضه تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی به بازار ایران، دغدغه‌هایی مبنی بر زیرساخت‌های شارژ این خودروها مطرح شد. اکنون به نظر می رسد اراده خودروسازان خصوصی برای عرضه نسل جدید خودروهای هیبریدی به نوعی می‌تواند محرک دستگاههای اجرایی ذیربط برای توسعه زیرساخت ها باشد.

 

ویدیو بررسی و معرفی تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی

 

جک لی مدیرعامل شرکت مدیران خودرو در مراسم تحویل فونیکس تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی e پلاس به مشتریان گفت: در سال های اخیر موضوع آلودگی هوا در سراسر جهان به یک مساله نگران کننده تبدیل شده و در ایران نیز این موضوع را به وضوح شاهد بوده‌ایم.

تحویل فونیکس تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی e پلاس مدیران خودرو به مشتریان

وی با بیان اینکه دنیا ناگزیر از حرکت به سمت خودروهای پاک و دارای آلایندگی کمتر است، افزود: بدون تردید جهان آینده متعلق به خودروهای هیبریدی و خودروهای الکتریکی خواهد بود و ما در تلاش هستیم در این مسیر تاثیرگذار باشیم.

وی ادامه داد: برند فونیکس با درک عمیقی از این وضعیت، ماموریت ویژه ای را برای خود ترسیم کرده تا کیفیت زندگی شهروندان را ارتقا داده و نیازهای آنان را تامین کند.

جک لی تصریح کرد: ما بر این باوریم که با توسعه خودروهای پاک و معرفی فناوری های جدید و محصولات نوآورانه با سوخت PHEV می توانیم در تغییر شرایط به بهترین شکل ممکن تاثیرگذار باشیم.

تحویل فونیکس تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی e پلاس مدیران خودرو به مشتریان

مشخصات فنی فونیکس تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی (e پلاس) تحویل شده

تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی دارای یک موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ با 156 اسب بخار قدرت و 230 نیوتن متر گشتاور در کنار دو موتور برقی با قدرت 55 کیلووات و 160 نیوتن متر و 70 کیلووات و 155 نیوتن متر است. این سیستم پلاگین هیبریدی در بهترین حالت و در زمانی که شارژ باتری این خودرو فول باشد قادر به تولید 326 اسب بخار قدرت و 510 نیوتن متر گشتاور بوده که به سادگی لقب قدرتمندترین عضو خانواده تیگو 8 را به خود اختصاص می دهد.

تحویل فونیکس تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی e پلاس مدیران خودرو به مشتریان

وظیفه تامین انرژی موتورهای برقی بر عهده یک پک باتری 19.27 کیلووات ساعتی قرار دارد که با توجه به ساختار الکتریکی 350 ولتی این خودرو قادر است طی 30 تا 40 دقیقه اتصال به شارژر سریع پر شود. در صورت اتصال به شارژر خانگی سطح یک نیز حدود سه تا چهار ساعت با توجه به دمای هوا زمان نیاز است تا باتری فونیکس تیگو 8 پرو پلاگین هیبریدی PHEV فول شارژ شود. این خودرو در حالتی که باتری ها فول شارژ باشند قادر است مسافتی معادل 75 کیلومتر را در حالت تمام برقی و بدون نیاز به موتور بنزینی طی کند. در حالتی هم که باک بنزین 60 لیتری و باتری ها فول شارژ باشند این خودرو می تواند مسافتی معادل 950 کیلومتر را طی کند.

مصرف بنزین تیگو 8 پرو e پلاس در بهترین حالت چیزی معادل 1.55 لیتر در هر 100 کیلومتر بوده و در حالتی که موتور بنزینی فعالیت کند مصرف سوخت این خودرو 6.5 لیتر در هر 100 کیلومتر است. متاسفانه در این خودرو خبری از سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک نیست و نیروی هر سه موتور به چرخ های جلو منتقل می شوند.

این خودرو به گیربکس DHT سه سرعته مجهز شده که با تمام گیربکس های اتوماتیکی که پیشتر تجربه کرده اید متفاوت است. عملا حس تعویض دنده را تجربه نمی کنید. این گیربکس سه ورودی دارد که شامل یک موتور بنزینی و دو موتور برقیست و نیرو را به چرخ های جلو منتقل می کند.

 

4.7 از 4 رای