به گزارش خودرونویس، فورد قصد دارد که تنها 68 دستگاه نسخه کبری جت از نسل جدید موستانگ را به تولید برساند. این کمپانی تمام تلاش خود را برای گرفتن توان بیشتر و عملکرد بهتر از پیشرانه 5.2 لیتری هشت سیلندر سوپرشارژ این خودرو کرده؛ به موجب تلاش‌های فورد موستانگ کبرا جت قادر شده طی هشت و نیم ثانیه از خط پایان درگ 400 متر با سرعتی در حدود 250 کیلومتر بر ساعت عبور کند.

 

نمای عقب فورد موستانگ کبری

اما فورد علاوه بر نسخه درونسوز موستانگ کبری جت، به تازگی یک نسخه پروتوتایپ مجهز به پیشرانه الکتریکی را نیز توسعه داده که در خصوص قدرت تولیدی آن فورد مطلب دقیقی را بیان نکرده؛ اما با توجه به انتخاب نام کبری جت 1400 متوجه می‌شویم که بیشینه قدرت تولیدی این اسطوره درگ چیزی در حدود 1400 اسب‌بخار است. در زیر کاپوت این خودرو خبری از پیشرانه‌ کایوت هشت سیلندر یا نسخه ارتقا یافته پیشرانه شلبی GT500 نیست، بلکه به جای نصب پیشرانه درونسوز، فورد اقدام به نصب سیستمی تمام الکتریکی برای این کبرا جت پروتوتایپ کرده که به موجب آن عملکردی بهتر از تمام نسخه‌های درونسوز این خودرو حاصل شده است!

موتور کبری جت 1400

مارک راشبروک مدیر جهانی فورد پرفورمنس اظهار کرده که این پروژه چالشی جدید و اساسی برای این کمپانی بوده است. به لطف توسعه موستانگ کبرا جت 1400، فورد پرفورمنس به صورت رسمی به توسعه پیشرانه های الکتریکی برای خودروهای مسابقه‌ای ورود کرده است. در این لحظه اطلاعات زیادی در خصوص موتورهای الکتریکی، باتری و مشخصات فنی این کبرا جت الکتریکی در دسترس نیست، اما فورد رسما بیان کرده که این خودرو یک کبرا جت مسابقه‌ای کاملا کاربردی است که قادر به انتقال 1491 نیوتن متر گشتاور آنی به چرخ‌های عقب است. به لطف بهره بردن از همین قدرت و گشتاور آنی موتورهای الکتریکی، این کبرا جت پروتوتایپ قادر است طی 8 ثانیه خط پایان درگ 400 متر را با سرعتی معادل 274 کیلومتر بر ساعت به پایان برساند که به مراتب نسبت به نسخه درونسوز کبرا جت عملکردی سریع‌تر دارد.

موستانگ کبری جت

در این لحظه، موستانگ کبری جت 1400 یک نسخه پروتوتایپ بوده و فورد هیچ مطلبی را در خصوص تولید رسمی آن بیان نکرده؛ اما تست‌های بیشتر کبری جت 1400 همچنان در دست انجام بوده و فورد قصد دارد این خودرو را به زودی در یکی از رویدادهای درگ آمریکا رسما رونمایی کند.