به گزارش خودرونویس، گروه بهمن به منظور شناسایی شرکت های فعال و توانمند در عرصه بومی سازی قطعات خودرو و استفاده از تمام ظرفیت های صنعت قطعه سازی، نمایشگاهی از قطعات و مجموعه های مورد نیاز پروژه هاي جديد گروه بهمن از پنجم بهمن به مدت چهار روز برگزار می کند.

این هلدینگ خودروسازی بستری مناسب برای بومی‌سازی قطعات خودروهای جدید فراهم کرده تا با تکیه بر دانش مهندسان ایرانی و زیرساخت‌های موجود در صنایع قطعه‌سازی کشور، علاوه‌ بر توسعه زنجیره تامین و خودکفایی در تولید خودرو، سهم به‌سزایی درمیزان اشتغال‌زایی داشته باشد.

نمایشگاه توسعه زنجیره تامین قطعات خودروهای سواری و تجاری از ساعت 10 الی 16 روز پنجم لغایت هشتم بهمن ماه جهت بومي سازي قطعات برقی و الکترونیکی، قوای محرکه، تزئینی، پلیمری و ایمنی و عملکردی خودرو دایر می باشد. شرکت های توانمند و قطعه سازانی که تمایل دارند جهت تحقق خودكفايي و شكوفايي در صنعت خودروسازی همکاری کنند، می توانند در تاریخ مذکور به محل نمایشگاه واقع در کارخانه بهمن موتور مراجعه نمایند.

در گام نخست، تولید قطعات مورد نیاز در کشور امکان‌سنجی می‌شود و سپس کیفیت قطعاتی که قرار است توسط تامین‌کنندگان داخلی به ‌خودکفایی برسد، مورد ارزیابی قرار می گیرد چرا که مهم‌ترین اصل در انجام این پروژه، حفظ کیفیت در کنار خودکفایی و تامین قطعات مورد نیاز خطوط تولید است.

گفتنی است گروه بهمن مشارکت با قطعه سازان داخلی در زمینه بومی سازی قطعات را آغاز کرده و در حوزه خودروهای تجاری به سهم 56.3 درصدی در تولید کامیونت شیلر دست یافته است، در حوزه خودروهای سبک نیز عرضه محصولات جديدي را قطعی کرده و با برگزاری این نمایشگاه قصد افزایش سهم داخلی سازی محصولات سواری و تجاری را دارد.