بازدید معاون اقتصادی معاون اول رییس جمهوری از شرکت تیوان

یکشنبه - ۲۰ مهر ۱۳۹۹
خواندن 3 دقیقه
تیوان

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری با هدف بررسی وضعیت تولید و اجرای طرح‌های نیمه تمام صنعتی به قزوین سفر و از شرکت توسعه قوای محرکه تیوان در شهرک صنعتی کاسپین قزوین بازدید کرد.

به گزارش خودرونویس، سعید شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری از طرح در دست ساخت قوای محرکه تیوان بازدید کرد.
شیرکوند در این بازدید‌ در جریان مسائل و مشکلات این واحد و طرح تولیدی قرار گرفت و بر رفع موانع پیش روی آن از سوی دستگاه‌های مسئول تاکید کرد.

گفتنی است شرکت توسعه قوای محرکه تیوان با استفاده از توانمندی‌های داخل، به دنبال اجرای طرح تولید موتورهای کم مصرف تک سیلندر با میانگین قدرتی بین ۸۵ تا ۱۴۳ اسب بخار برای دستیابی به مصرف سوخت کم‌تر از پنج لیتر در هر صد کیلومتر پیمایش و سطح آلایندگی یورو ۶ است که با همکاری قطعه‌سازان بزرگ کشور و تلاش یک شرکت فناور داخلی در قالب طرح کلان ملی فناوری و نوآوری به ثمر رسیده است.

این اقدامات در شرایط تحریم‌های ظالمانه بین المللی بیانگر رویکرد هوشمندانه گروه بهمن در مقابله با تحریم‌ها به شمار می‌رود و با راه اندازی این طرح برای ۶۰۰ نفر اشغالزایی می‌شود.

تیوان دارای ظرفیت تولید ۵۰۰ هزار موتور در سال و پاسخگوی نیمی از نیاز خودروسازان است. این موتور مطابق با آخرین فناوری روز دنیا طراحی شده است و تولید آن سبب ایجاد جهش سه دهه‌ای فناوری تولید موتور خودرو در داخل کشور می شود.

موتور کم مصرف و پرقدرت تیوان دارای وجه تمایز برجسته ای با انواع موتورهای موجود در بازار خودرو است و مشابه آن تا کنون در هیچ یک از خودروهای تولید داخل کشور تولید و استفاده نشده و به روز بودن فناوری موتور یاد شده سبب ایجاد زمینه‌ تولید خودروهای هیبریدی در داخل کشور و لحاظ شدن نیازمندی های فنی در طراحی است که با توجه به سطح آلایندگی موتور یورو ۶، نقشی اساسی در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و بهبود کیفیت هوا خواهد داشت.

5 از 2 رای

دیدگاه شما چیست؟