اخبار خودرو ایران

شایان دیزل با کامیونت دافران و محصولات جدید به شیراز می آید

جمعه - ۱۸ خرداد ۱۴۰۳
خواندن 3 دقیقه

شرکت شایان دیزل به عنوان یکی از تجاری سازان پیشرو در بازار ایران، در نمایشگاه خودرو شیراز برنامه های ویژه ای دارد.

شرکت شایان دیزل به عنوان یکی از تجاری سازان پیشرو در بازار ایران، در نمایشگاه خودرو شیراز برنامه های ویژه ای دارد.

به گزارش خودرونویس، نمایشگاه امسال از تاریخ بیست و دوم الی بیست و پنجم خرداد ماه در محل نمایشگاه های بین المللی پارس برگزار می گردد و شایان دیزل با طیف کاملی از محصولات خود حضور می یابد. کشنده دافران 480 نیو فیس، کامیون باری ده چرخ، کمپرسی اتومات، کامیونت برقی و کامیونت دافران از مهم ترین این محصولات هستند.

کامیونت 5.5 تن دافران

جدیدترین محصول شایان دیزل که روز اول نمایشگاه در شیراز رونمایی می شود، محصولی از شرکت کینگ لینگ چین است که سابقه همکاری طولانی با ایسوزو ژاپن را دارد. شباهت به ایسوزو را از ظاهر کامیونت دافران هم به خوبی می توان دریافت کرد. اما علاوه بر اشتراکات ظاهری، نقطه قوت این محصول، موتور یورو 6 نصب شده روی آن است که به ایسوزو تعلق دارد. این موتور 3 لیتری دقیقا 118 اسب بخار قدرت و 290 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. از ویژگی های این پیشرانه می توان به وجود توربوشارژ، اینتر کولر، سیستم تزریق پر فشار، سیستم کنترل آلایندگی و سیستم خفه کن اشاره کرد.

حتی قطعاتی همچون گیربکس، اکسل و شاسی هم تماما از ایسوزو قرض گرفته شده اند. در بحث ایمنی، کامیونت جدید شایان دیزل از سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک، سیستم کنترل پایداری، رادار هشدار برخورد از جلو و رادار خط خوان بهره می برد. گیربکس کامیونت دافران از آرایش 6 دنده جلو و 1 دنده عقب برخوردار است. مخزن سوخت این کامیونت هم در حدود 100 لیتر گنجایش دارد.

از لحاظ امکانات رفاهی، کامیونت دافران به کروز کنترل، سنسور نور و باران، چراغ های روزتاب، پاور ویندوز، چراغ های مه شکن جلو و عقب، هشدار دهنده صوتی دنده عقب، کیت گاز دستی موتور، کپسول اطفا حریق، جک بالابر، جعبه ابزار، لاستیک زاپاس، گرمکن سوخت و قابلیت نصب PTO مجهز شده است.

 

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟