به گزارش خودرونویس،عباس علی‌‎آبادی در حاشیه مراسم تحویل خودرو‌های وارداتی ۱۴۰۲ گفت: همچنان فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه صورت خواهد گرفت به طوری که برای حفظ بازار این سامانه فعال است.

او گفت: در طول دو سه هفته آینده روند عرضه خودرو را توسعه خواهیم داد. امیدواریم عرضه خودرو به سرعت طی ماه‌های آینده شتاب بگیرد؛ این مطالبه ماست؛ این چیزی است که وزارت صمت از آن‌هایی که برای عرضه خودرو تعهد دادند مطالبه خواهد کرد.

وزیر صمت گفت: همه مردم باید به بهترین خودرو‌ها به خصوص خودرو‌های داخلی و با قیمت‌های مناسب دسترسی داشته باشند؛ ما به سمت برقی سازی خودرو‌ها در حال حرکت هستیم.

علی آبادی گفت: مردم خودرو‌های وارداتی را که ثبت نام کردند باید ظرف ۳-۴ ماه آینده تحویل بگیرند؛ این وعده‌ای است که به ما دادند و ما آن را مطالبه خواهیم کرد.

علی‌آبادی با اشاره به اینکه مسیر ساخت اتوبوس‌های برقی به‌صورت انبوه آغاز شده است، گفت: احتمالاً مردم تا آخر امسال تعداد قابل‌توجهی اتوبوس برقی در شهر مشاهده خواهند کرد و از این اتوبوس‌های برقی استفاده خواهیم کرد.

وی با اعلام اینکه سال آینده خودرو‌های برقی به‌صورت انبوه برای مردم عرضه خواهد شد، بیان داشت: ساخت موتورسیکلت برقی به‌صورت تجاری آغاز شده است و در زمینه تولید خودروی برقی نیز دو شرکت جلوتر از بقیه هستند، البته در ساخت موتورسیکلت به‌صورت تجاری بعضی از شرکت‌ها کار را شروع کرده‌اند.

وزیر صمت با اشاره به واردات، ادامه داد: واردات خودرو‌های برقی که قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای دارند، نیز در اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهند بود.

5 از 3 رای