دولت واردات خودرو را تعیین‌تکلیف کند

مدت مطالعه: 3 دقیقه
نویسنده: تیم تحریریه خودرونویس|۳ مهر ۱۴۰۲
واردات-خودرو

نماینده نیشابور در مجلس با بیان اینکه ما سه سال برای به ثمر رسیدن قانون واردات خودرو جنگیدیم، گفت: مجلس به وظیفه خود در حوزه خودرو با تصویب واردات خودروهای نو و کارکرده عمل کرد و اکنون دولت باید هرچه سریع‌تر آیین‌نامه واردات را تدوین کند.

به گزارش خودرونویس، نماینده نیشابور گفت: مجلس به وظیفه خود در حوزه خودرو با تصویب واردات خودروهای نو و کارکرده عمل کرد و اکنون دولت باید هرچه سریع‌تر آیین‌نامه واردات را تدوین کند.

احسان ارکانی با اشاره به ضرورت تسریع در تصویب آیین‌نامه واردارت خودروهای کارکرده، گفت: انتقادی که این روزها به برخی از دولتمردان داریم، این است که مشکلات مردم مانند آیین‌نامه واردات خودرو بلاتکلیف مانده است در‌حالی‌که مردم به‌شدت پیگیر ابلاغ این آیین‌نامه هستند تا بازار ار رکود خارج شود.

نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از معطل ماندن آیین‌نامه واردات خودرو در هیات وزیران، ادامه داد: از دولتمردان خواهش می‌کنم که موضوعات را اولویت‌بندی کنند و براساس آسیب‌شناسی صورت‌گرفته معضلات روز کشور را رفع کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به مشکلات کنونی، باید هر روز شاهد این باشیم که در هیات وزیران یک مصوبه امیدآفرین مانند تعیین‌تکلیف واردات خودرو تصویب شود.

با توجه به اینکه به نیمه دوم سال وارد می‌شویم امیدواریم تصمیمات مناسبی در هیات وزیران اخذ شود.عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مجلس کار خود در حوزه خودرو را با تصویب واردات خودروهای نو و کارکرده تمام کرد، افزود: مجلس سه سال برای به ثمر رسیدن این قانون جنگید؛ از مخالفت‌هایی که در دولت و وزارت صمت وجود داشت تا هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت.

این نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه دولت باید پاس گل مجلس در واردات خودرو را هرچه سریع‌تر گل کند، تصریح کرد: واردات خودرو موجب می‌شود که خودروسازان نیز انگیزه بیشتری برای ارتقای کیفیت و کاهش هزینه تمام‌شده تولید خودرو داشته باشند

5 از 1 رای

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید