5/5 - (1 امتیاز)

به گزارش خودرونویس، تا به این لحظه پورشه ۹۱۱ توربو اس سری ۹۹۲، پادشاه بی چون و چرای مسابقات درگ ریس گروه Carwow محسوب می شود. این خودرو قادر است طی ۱۰.۱ ثانیه از خط پایان درگ ۴۰۰ متر عبور کند که زمان بسیار معقولی برای یک سوپراسپرت شهری و مناسب استفاده روزمره است. اما یکی از محاطبان Carwow، این گروه را به چالشی دعوت کرد و از آنها درخواست کرد که با آئودی RS3 سدان تیون شده وی، درگ ریسی را برگزار کنند.

با وجود اینکه پورشه ۹۱۱ توربو اس با بهره بردن از سیستم کنترل کشش فوق العاده و اتکا به یک پیشرانه ۶۵۰ اسب بخاری بارها خود را در مسابقات درگ اثبات کرده، اما در این خصوص مطمئن نیستیم که آیا پورشه توان ایستادن در مقابل این آئودی RS3 تا دندان مسلح را دارد یا باید رقابت را به رقیب هم وطن خود واگذار کند؟

 

مشخصات فنی آئودی RS3 تیون شده

آئودی RS3 سدان تیون شده حاضر در این رقابت، از یک پیشرانه ۲.۵ لیتری پنج سیلندر توربوشارژ بهره می برد که به لطف تغییرات اعمال شده روی آن قادر به تولید بیشینه قدرت ۷۱۶ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۷۶۰ نیوتن متر شده است. بدین ترتیب این RS3 تیون شده یقینا قادر به شکست بسیاری از ابرخودروها در مسابقات درگ است. اما یکی از مشکلات این خودرو، استفاده از تایرهای نیمه اسلیک بوده که ممکن است باعث هرزگردی این خودرو در لحظه آغاز حرکت و لانچ شود.

با مقایسه صدای اگزوز این دو خروجی پیش از درگ ریس متوجه تغییرات اعمال شده روی پیشرانه پنج سیلندر آئودی و همچنین اختلاف فاحش قدرت آن با پیشرانه ساکت و پر بازده پورشه می شویم. هرچند می دانیم که آئودی RS3 از اگزوز افترمارکت استفاده کرده، ولی پورشه هم می بایست برای ابرخودرویی مانند ۹۱۱ از اگزوز با صدایی بهتر و جذاب تر استفاده می کرد.

 

 

رقابتی نفس گیر

همانطور که در ابتدا بیان شده تایرهای نیمه اسلیک این آئودی RS3 برای آن دردسر ساز شده و موجب شد که هنگام لانچ از پورشه ۹۱۱ توربو اس عقب بماند. حتی پس از چندین بار تکرار درگ نیز نتیجه تفاوتی نداشت و برنده درگ ریس، پورشه ۹۱۱ توربو اس باقی ماند.

در خصوص تست ترمز، باز هم برنده پورشه ۹۱۱ توربو اس بود، ولی اینبار اختلاف میان دو خودرو کمتر شده بود. اما در خصوص دو رولینگ ریس انجام شده میان آئودی RS3 و پورشه ۹۱۱ توربو اس، هر دو بار آئودی موفق شده از همان ابتدا پورشه را پشت سر بگذارد. پیش بینی می شود اگر آئودی RS3 از لاستیکی چسبنده تر استفاده می کرد و یا درگ ریس به جای ۴۰۰ متر تا ۸۰۰ متر ادامه داشت، آئودی به دلیل دارا بودن پیشرانه قدرتمندتر، پورشه ۹۱۱ را پشت سر می گذاشت.

5/5 - (1 امتیاز)