به گزارش خودرونویس، این خودروی مسابقه ای خودران بر پایه خودروی مسابقه ای Dallara IL-15 توسعه یافته و به گونه ای طراحی شده که برای استفاده خودران مناسب باشد. مهندسین این شرکت در خصوص جزییات این خودرو مطلب زیادی را بیان نکردند؛ ولی صرفا اظهار داشتند که کامپیوترها و سیستم های محاسباتی فوق پیشرفته، فناوری های ارتباطی بین دو خودرو، سیستم های ادراکی، پردازنده های گرافیکی پیشرفته و قابلیت کنترل از راه دور مجهز شده است.

خودروی مسابقه ای خودران Indy Autonomous و دالارا

این خودروی مسابقه ای داران پردازنده مرکزی بسیار قدرتمندی بوده که قادر به اجرای صحیح تمام نرم افزارهای رانندگی خودران طراحی شده توسط تیم های شرکت کننده مختلف است. این قلب چنین چالشی محسوب می شود؛ چراکه خودروهای مسابقه ای خودران نیاز به سناریوهای تصمیم گیرنده لحظه ای و فوق دقیق دارند که به طور ناگهانی در یک مسابقه رخ می دهد؛ یکی از این سناریوها پیشگیری از برخورد با موانع غیر منتظره در سرعت های بالا است که ممکن بوده طی یک مسابقه در مقابل خودروها قرار گیرند.

هدف نهایی این چالش این است که موجب پیشرفت تکنولوژی های رانندگی خودران شود و برنامه های تجاری سازی خودروهای تمام خودران و همچنین سیستم های ایمنی و کمکی راننده که موجب ارتقا سطح ایمنی و همچنین بهبود عملکرد خودروها می شوند را سرعت بخشد.

مراحل تولید خودروی مسابقه ای خودران Indy Autonomous و دالارا

پائول میچل که یکی از برنامه ریزان کمپانی Indy Autonomous محسوب می شود اظهار کرد که خودروی مسابقه خودرانی که بر پایه دالارا IL-15 توسعه یافته، سریع ترین و پیشرفته ترین خودروی تمام خودرانی است که تا به امروز تولید شده است. وی افزود که تامین کنندگان ما با نصب قطعاتی مانند رادار، سنسورهای لیدار، دوربین های اپتیکال و کامپیوترهای فوق پیشرفته ارزش هر یک از این خودروهای مسابقه ای را به یک میلیون دلار رسانده اند.

در این رقابت بیش از 500 دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله دکترا و همچنین استاتید و مربیان مختلفی شرکت می کنند تا بتوانند جایزه این رقابت که یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین مسابقات خودرویی در سطح دنیاست را به خود اختصاص دهند. در این رقابت 39 تیم شرکت می کنند که 14 تیم از آمریکا هستند؛ شرکت کنندگان این رقابت از 11 کشور مختلف هستند.

خودروی مسابقه ای خودران Indy Autonomous و دالارا

سخن پایانی

این رقابت قرار است که در تاریخ 23 اکتبر در پیست موتور اسپیدوی ایندیاناپولیس برگزار می شود و تیم برنده جایزه ای به ارزش یک میلیون دلار دریافت می کند.

منبع CarScoops