خط تولید اتوبوس برقی e آتروس ایران خودرو دیزل امروز با حضور وزیر صمت، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و شهردار کرج و رییس کمیسیون صنایع مجلس به همراه اصحاب رسانه افتتاح شد. بدین ترتیب تولید انبوه این اتوبوس برقی رسما آغاز شده و نخستین 20 دستگاه آن توسط شهرداری کرج برای استفاده در این شهر خریداری شده است.

 

 

 

به گزارش خودرونویس، در اسفند سال 1400 بود که ایران خودرو نسخه پروتوتایپ و پیش تولید اتوبوس برقی e آتروس را رونمایی کرد و حال با گذشت بیش از 18 ماه ایران خودرو دیزل موفق شد زیرساخت تولید انبوه این اتوبوس برقی را در ایران فراهم کند و امروز خط تولید انبوه این اتوبوس برقی رسما افتتاح شد.

خط تولید انبوه اتوبوس برقی e آتروس ایران خودرو دیزل

ایران خودرو دیزل ضمن تولید اتوبوس برقی e آتروس، نسخه معمولی دیزلی آن را نیز تولید می کند. این شرکت ظرفیت تولید 1500 دستگاه از نسخه دیزلی و همچنین 1500 دستگاه از نسخه برقی این اتوبوس را در سال داشته که روی هم رفته تعداد سه هزار دستگاه می شود. بدین ترتیب نیازهای کشور در خصوص نوسازی ناوگان اتوبوس های مسافری درون شهری به طور کامل تامین می شود.

خط تولید انبوه اتوبوس برقی e آتروس ایران خودرو دیزل

مشخصات فنی اتوبوس برقی e آتروس ایران خودرو دیزل

آتروس E یک اتوبوس برقی 12 متری مناسب استفاده درون شهری بوده که توسط ایران خودرو دیزل به عنوان اولین اتوبوس الکتریکی متکی به باتری ایران بدون نیاز به شبکه برق بالاسری رونمایی شده است. این اتوبوس دارای یک موتور الکتریکی بوده که قادر به تولید 470 اسب بخار قدرت و 3500 نیوتن متر گشتاور آنی است. موتورهای الکتریکی گشتاور و قدرت را به صورت آنی در اختیار راننده قرار می دهند و همین موضوع سبب شتابگیری اولیه و بهتر نسبت به نمونه دیزلی می شود. همچنین شروع حرکت در سربالایی نیز به دلیل قدرت بالاتر موتور برقی نسبت به بنزینی و همچنین انتقال لحظه قدرت و گشتاور به مراتب بهتر است.

خط تولید انبوه اتوبوس برقی e آتروس ایران خودرو دیزل

وظیفه تامین نیروی موتور اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل آتروس e بر عهده یک پک باتری 350 کیلووات ساعتیست. این باتری ها دارای استاندارد IP68 بوده و 6 عدد آنها در محفظه موتور و 4 عدد دیگر روی سقف اتوبوس آتروس برقی جانمایی شده اند. این اتوبوس برقی در حالت حمل حداکثر سرنشین توان بالارفتن از شیب 20 درصدی را داشته و با وجود جانمایی بخشی از باتری ها روی سقف قادر است تا در شیب عرضی 30 درجه نیز پایداری خود را حفظ کند و واژگون نشود. اتوبوس برقی e آتروس ایران خودرو دیزل قادر است به نهایت سرعت 90 کیلومتر بر ساعت دست یابد که برای اتوبوس های درون شهری کاملا کفایت می کند. یکی از ویژگی های مثبت این اتوبوس داشتن سیستم بازیابی نیروی ترمز بوده که با فشردن پدال ترمز، نیروی جنشی آزاد شده در باتری ها ذخیره می شود.

خط تولید انبوه اتوبوس برقی e آتروس ایران خودرو دیزل

طول، عرض و ارتفاع اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل e آتروس به ترتیب معادل 12100، 2500 و 3450 میلی متر بوده و ارتفاع داخل کابین آن نیز 2532 میلی متر است که سرنشینان در حالت ایستاده نیز اصلا با کمبود فضای سر مواجه نخواهند شد. اکسل جلو و عقب این اتوبوس قادر به تحمل بیشینه وزن 7 و 13 تن بوده و حداکثر وزن ناخالص این اتوبوس برقی با در نظر گرفتن وزن خود آن چیزی در حدود 19500 کیلوگرم اعلام شده است.

خط تولید انبوه اتوبوس برقی e آتروس ایران خودرو دیزل

اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل e آتروس در حالت شارژ کامل باتریها و در حالت حرکت با حداکثر وزن ناخالص قادر به پیمایش مسافتی در حدود 380 کیلومتر بوده که در صورت روشن بودن سیستم تهویه و حرکت به صورت فول لود میزان پیمایش این اتوبوس برقی به چیزی در حدود 250 کیلومتر کاهش می یابد. همین میزان پیمایش نیز از مسافت طی شده توسط اتوبوس های مسافری درون شهری طی یک روز بیشتر بوده. بدین ترتیب باید اظهار کرد که این اتوبوس برقی e آتروس هیچ مشکلی از نظر میزان پیمایش برای استفاده در ناوگان اتوبوسرانی درون شهری نداشته و کاملا از استانداردهای وضع شده توسط شهرداری شهر تهران و سایر کلانشهرها بالاتر است. باتری های اتوبوس های برقی آتروس e ایران خودرو دیزل چیزی معادل 8 سال یا 500 هزار کیلومتر گارانتی دارند.

خط تولید انبوه اتوبوس برقی e آتروس ایران خودرو دیزل

امکانات ایمنی و رفاهی

درحالیکه نسخه کانسپت این اتوبوس برقی دارای دوربین 360 درجه به جای آینه های جانبی با قابلیت دید در شب بود، این نسخه تولیدی همچنان با آینه های جانبی به بازار عرضه می شود. این موضوع می تواند ناشی از عدم امکان تامین دوربین 360 درجه در این تعداد یا مشکلات ناشی از استانداردی باشد. صندلی راننده قابل تنظیم، نمایشگر دیجیتالی پشت فرمان، نمایشگرهای دیجیتالی مالتی مدیا و سرگرمی درون کابین با قابلیت اعلام لوکیشن های مهم، سیستم کاهش و افزایش ارتفاع خودرو برای سوار و پیاده شدن ساده تر، رمپ برای عبور و مرور معلولین، جداکننده کابین راننده، سیستم صوتی با درگاه یو اس بی، چراغ روشنایی در روز، بخاری سقفی و یخ زدای شیشه جلو وسیستم تهویه مطبوع، نورپردازی کابین و خروجی USB برای شارژ در قسمت های مختلف کابین از جمله امکانات اتوبوس برقی e آتروس ایران خودرو دیزل محسوب می شوند.

 

4.9 از 8 رای