حذف قبض جریمه با هوشمندسازی پلیس

چهارشنبه - ۳۰ مهر ۱۳۹۹
خواندن 3 دقیقه
خودرو توقیفی

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: برنامه هوشمند سازی پلیس با جدیت تمام در دستور کار است و به مرور زمان قبض جریمه دارد حذف می‌شود.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا صبح امروز چهارشنبه ۳۰ مهر ماه در رزمایش ارتقا توان و تحرک عملیاتی ضمن عرض تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: امروز افتخار داریم تا چهارمین مرحله رزمایش ارتقا توان و تحرک عملیاتی با مشارکت سازمان‌ها و نهادها و پلیس راهور در راستا کاهش آمار تصادفات برگزار کنیم.

او بیان کرد: از ابتدای سال ۹۸ موفق شدیم که در سه مرحله قبل بیش از ۶۸۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت و در این مرحله ۱۰۰ دستگاه خودرو و ۱۰۰ دستگاه موتور سیکلت را نوسازی کنیم‌.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بیش از دو هزار و ۴۰۰ دستگاه آماده سازی و تحویل به کار شده است و ۴۰۰ واحد گشت افزایش داشته که موجب افزایش توان عملیاتی پلیس راهور افزایش بوده است.

سردار هادیانفر گفت: پس از دو سال افزایش تصادفات در سال ۹۸ توفیق داشتیم که ۲۳۶ نفر جان باخته و ۲۰ هزار و ۱۳۲ نفر مجروح کمتر در تصادفات داشته باشیم.

رئیس پلیس راهور ناجا عنوان کرد: بر اساس شاخص‌های بین المللی سازمان بهداشت جهانی ۳.۳ دهم کاهش در ۱۰۰ هزار جمعیت و ۵.۸ درصد کاهش در ۱۰ هزار وسیله نقلیه داشتیم.

سردار هادیانفر افزود: به لطف الهی با تدابیر امسال شاهد ۱۶.۲ درصد کاهش جانباختگان در تصادفات بودیم و هزار و ۷۹۵ نفر کمتر جان خود را از دست دادند.

او تشریح کرد: اثر بخشی توسعه و این تقویت در بخش‌های مختلف و عمر مفید وسایل نقلیه پلیس را از ۱۰ سال به ۵ سال کاهش می‌دهد و استقرار گشت‌های ما از ۴۵ کیلومتر به ۳۰ کیلومتر کاهش پیدا خواهد کرد.

او با اشاره به اینکه این توان افزایی ۲۲ درصد بر توان پلیس افزوده است، افزود: همچنین توان افزایی پلیس، ۱۰ درصد تصادفات ما را کاهش داده و سه دقیقه زمان رسیدگی به تصادفات در شهر را نیز کاهش داده است.

سردار هادیانفر با اشاره به برنامه هوشمند سازی پلیس گفت: این موضوع با جدیت تمام در دستور کار است امروز بیش از ۵ هزار و ۹۰۰ از سربازان با دست افزار سپهر اعمال قانون می‌کنند و به مرور زمان قبض جریمه دارد حذف می‌شود.

او با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۸۷۷ دستگاه خودرو مجهز به GPS هستند، گفت: از سال جاری ارتباط با ۴۴ میلیون دارنده گواهینامه و ۳۶ میلیون مالک وسیله به وسیله پیامک عملیاتی شده است.

 

500040121

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟