اخبار خودرو ایران

جنجال حذف سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی / سرنوشت رانندگان اسنپ چه می‌شود؟

سه شنبه - ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
خواندن 4 دقیقه

امروز خبر مهمی مبنی بر قطع سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی اعلام شد. با خودرونویس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص بخوانید.

امروز خبر مهمی مبنی بر قطع سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی اعلام شد. با خودرونویس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص بخوانید.

به گزارش خودرونویس، علی‌اکبر عرب‌عامری مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: طبق مصوبه‌های جدید اعلام شده است که این سهمیه امسال اختصاص پیدا نکند که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این باره مجری بوده و تصمیم‌گیر نیست.

این صحبت واکنش و جنجال‌های فراوانی در پی داشت و بعد از آن اعلام شد که این خبر جدید نبوده است.

ماجرای قطع سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی

جعفر سالاری‌نسب گفت: در خصوص جزئیات خبر مطرح شده مبنی بر عدم تخصیص سوخت به تاکسی‌های اینترنتی، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۸ با مصوبه وزارت کشور برای سوخت تاکسی‌های اینترنتی اعتبار درنظر گرفته شد، اما از مهرماه سال گذشته تاکنون هیچ بودجه‌ای در این راستا تخصیص پیدا نکرده است.

وی افزود: با توجه به نرخ پایین بنزین و یارانه‌ای که به این بخش تعلق می‌گیرد دیگر نیازی به تخصیص این اعتبار نبود، به همین دلیل از مهرماه سال قبل سهمیه این بخش حذف شد.

سالاری نسب با بیان اینکه تصمیم اتخاذ شده جدید نیست و چندین ماه است که اجرایی می‌شود، گفت: در طول این مدت نیز با مشکل جدی مواجه نبودیم و با توجه به ازدیاد مصرف بنزین دولت ناچار به اخذ تصمیمات مدیریت مصرف جدا از ابزارهای قیمتی است.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع ارتباطی با تاکسی‌های درون شهری ندارد و در این رابطه مصوبه‌ای اعلام نشده است، گفت: در راستای مدیریت مصرف و کاهش مصرف سوخت چنین تصمیمی از سوی وزارت کشور اخذ شده و شرکت پخش فراورده‌های نفتی تنها مجری است.

اثر قطع سهمیه بنزین

اما با توجه به این که سوخت گیری در آینده نزدیک فقط با کارت های شخصی انجام می‌شود و خبر قطع سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی می‌توان این احتمال را داد که شاهد افزایش کرایه تاکسی‌های اینترنتی باشیم. هر چند که در صورت استفاده از کارت سوخت شخصی و حذف کارت سوخت جایگاه‌داران دردسر رانندگان اسنپ و تپسی افزایش می‌یابد. چرا که ۱۶۰ لیتر بنزین قطعا جوابگوی نیاز رانندگان نخواهد بود.

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟

سایر دیدگاه ها

  • داوود | 25 فروردین 1403 - 11:49 ق.ظ

    راننده ها میخوان با دو ساعت رانندگی اندازه یک کارمند دربیارن. کرایه ها واقعا بالاس. تو اهواز مسیر بیست دقیقه ای رو میزنه 90 هزار تومن. فکر کن روزی 10 تا سفر ببرن ماهی نزدیک 20 میلیون در میارن. درامدشون از استاد دانشگاه بیشتره.