ترافیک پایتخت در اولین روز سال تحصیلی جدید

شنبه - ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
خواندن 5 دقیقه
ترافیک

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ وضعیت ترافیک پایتخت در اولین روز آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس را تشریح کرد.

به گزارش خودرونویس، سرهنگ محمد رازقی درباره وضعیت ترافیک پایتخت در روز اول بازگشایی مدارس گفت : امروز شنبه اولین روز بازگشایی مدارس است و پلیس راهور فاتب نیز بنابر وظیفه خود در تمامی معابر و خیابانهای شهر تهران به صورت صد درصدی حضور دارد .

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس روی ترافیک صبحگاهی شهر تهران تاثیر داشت، شد، گفت: امروز بار ترافیکی شهر تهران در ساعت 05:45 صبح همانند نواب در ابتدا و در ادامه محورهای بزرگراهی چون همت، حکیم ، شیخ فضل الله ، آزادراه کرج تهران ، بابایی و امام علی (ع)رفته رفته ترافیک در این محدوده ها بیشتر می شد به نحوی که ما در ساعت 07:00 صبح ترافیک مشهودی را در این محور ها شاهد بودیم.

وی افزود: این وضعیت تا ساعت 08:00 ادامه پیدا کرد و در ساعت 08:00 نیز وضعیت ترافیکی به حالت عادی خود بازگشت و نکته قابل تامل آنجا بود که ترافیک امروز صبح نسبت به روزهای عادی نیم ساعت زودتر آغاز شد و پلیس راهور فاتب ، بنا به تجارب گذشته قبل از شروع این ترافیک و زودتر در تمامی سطح معابر و خیابان ها حضور داشت و برای جذب بار ترافیکی اولین روز مدرسه و بار صبحگاهی آمادگی کامل را داشت.

به گفته وی، در حال حاضر ترافیک در سطح شهر تهران به صورت عادی و همانند روزهای گذشته است و در بزرگراههایی چون نواب ، حکیم ، امام علی (ع)، همت و بابایی که دارای حجم بار ترافیکی و در حال تردد خودروها در این معابر هستند، وضعیت کلی سطح شهر به حالت عادی باز خواهد گشت.

تا هفته آینده خبری از ترافیک در معابر نخواهیم داشت

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که تا هفته آینده خبری از ترافیک در سطح معابر پایتخت در پی بازگشایی مدارس نخواهیم داشت.

سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جلسه هماهنگی و نظارت بر ترافیک سطح شهر در روز آغاز سال تحصیلی جدید که امروز (شنبه پانزدهم شهریور ماه) برگزار شد، اظهار کرد: هرچند با اعلام دیر هنگام وزارت آموزش و پرورش نسبت به بازگشایی مدارس در روز 15 شهریور ماه شاهد باقی ماندن برخی از اقدامات در اطراف مدارس هستیم، اما با این حال در روز گذشته با مسئولان مناطق 22 گانه جلسه هماهنگی برگزار شد و پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که تا هفته آینده احتمالا حضور جدی در سطح معابر در پی بازگشایی مدارس نخواهیم داشت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: برنامه‌های جدی و زیادی برای آغاز سال تحصیلی پیش بینی شده بود که به دلیل آغاز زود هنگام مدارس برخی از این اقدامات باقی مانده که به سرعت پایان خواهیم داد.

احتمال افزایش نهایتا ۲۰ درصدی ترافیک در پایتخت

سردار حمیدی در جلسه هماهنگی و نظارت بر ترافیک سطح شهر تهران در روز آغاز سال تحصیلی که با حضور شهردار تهران برگزار شد، گفت: هر ساله در شش ماهه دوم سال به دلیل آغاز سال تحصیلی شاهد بودیم که حجم ترافیک، 30 تا 35 افزایش می یافت؛ اما امسال به دلیل شرایط کرونایی و محدودیت های طرح ترافیک شاهد حضور کمتری هستیم.

وی با بیان اینکه هر چند با اعلام دیرهنگام آموزش و پرورش برخی اقدامات مانده است، گفت: اما با توجه به سوابق گذشته آمادگی 100 درصدی داریم که با همکاری شهرداری ترمیم و خط کشی معابر هر چه سریعتر به اتمام برسد.

حمیدی افزود: نهایتا پیش بینی می شود با آغاز جدی سال تحصیلی نهایتا 20 درصد به حجم ترافیک پایتخت اضافه شود.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟