به گزارش خودرونویس، اگر مرسدس بنز را اولین رهبر در صنعت خودرو باشد، چری اولین پیشرو  در بین برندهای چینی است. لذا می توان گفت داشتن فناوری و ارتقا آن دلیل اصلی پیشرو بودن می تواند باشد.

به عنوان نمونه ، برند چری اخیراً مدل تیگو8 پرو را معرفی کرده است. این مدل به عنوان اسیووی پرچمدار از نظر طراحی و کیفیت محصول به ارتفاعات جدیدی برای برندهای چینی رسیده است. به نوعی این خودرو دارای پختگی  و اعتبار بوده که حتی خود را یکی از رقیبان مرسدس بنز GLC می داند و به نوعی در مقابل این نام خود را بازنده نمی بیند .

همه ما خودروهای وارداتی را دوست داریم چون کیفیت آنها در طول زمان توسط برند و مدل های گوناگون برای ما اثبات شده و به نوعی در مقابل برندهای جدید اطمینان بیشتری داریم . اما تیگو8 پرو در واقع یک خودروی جهانی است که آزمایش خود را به خوبی پس داده و اثبات کرده است. این خودرو برای مطابقت با استانداردهای تست آب و هوا در مناطق مختلف، نیاز به سازگاری محصول هدفمند بر اساس محیط های مختلف در بازارهای مختلف در سراسر جهان، به ویژه در شرایط شدید مانند سرمای شدید و گرمای شدید، دارد. چری تیگو8 پرو در روسیه، عربستان سعودی، برزیل و دیگر مناطق فروش خوبی داشته که همگی نمایانگر سه محیط شدید سرما، گرمای شدید و رطوبت شدید هستند. می توان گفت که این خودرو آن کاملاً در برابر محیط های سخت مقاومت کرده است.

 

طراحی ظاهری پخته

حتی برای برند مرسدس بنز نیز بسیار سخت است که تمامی محصولات آن درجه یک در نظر گرفته شوند و برای رسیدن به این هدف گام به گام حرکت می کنند. اما شرکت چری برای رسیدن به هدف تولید محصولات ممتاز تلاش های بسیار داشته و پلتفرم های جدیدی را تولید کرده که نمود آنرا در تیگو8 پرو می توان دید که از جدیدترین سبک طراحی خانواده چری با نام LIFE IN MOTION 3.0 استفاده کرده که با ظاهری خاص و پخته و توجه به جزئیات حس مصرف کننده را به طور قابل توجهی ارتقا می بخشد .

در یک خودروی لوکس توجه به جزئیات از اهمیت ویژه ای برخوردار است که می توان آن را در تیگو8 پرو دید. به عنوان مثال جلوپنجره ماتریسی نقطه ای جدید به صورت شعاعی و از طرحی شبیه به الماس استفاده می کند و علاوه بر حس طراحی بالا، یک سبک لوکس منحصر به فرد را به ارمغان می آورد.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن اشاره کرد، طراحی مجموعه نورپردازی است. چراغ های جلوی LED جدید با چراغ های روشنایی روز و چراغ های راهنمای داینامیک با نوارهای داخلی که به شکل تیغه های تیز شکل شده اند و نوارهای نور داخل چراغ های عقب در یک آرایه الماس کریستالی چیده شده اند، حس ظریفی را از بیرون ایجاد می کنند. در طول سفر، درجه و درجه تمایز عالی بی عیب و نقص است؛ چه زمانی که چراغ پیچ روشن است یا چراغ های جلو در شب روشن هستند.

 

فضای داخلی لوکس

تجمل خودروهای لوکس فقط یک تجربه بصری نیست. اغلب شامل یک تجربه دلپذیر چند حسی، مانند حس شنوایی و حس لامسه است. لوکس بودن فضای داخلی تیگو8 پرو هنوز می تواند در برابر بررسی دقیق مقاومت کند. اول از همه، از نظر جلوه های بصری، از یک طرح اتصال متقابل سه صفحه ای بسیار آوانگارد با مساحت زیادی از چرم استفاده می کند و باعث می شود حس کلی تکنولوژی لوکس عملاً از صفحه خارج شود.

با نگاه به داشبورد تیگو8 پرو از یک طرح اتصال متقابل سه صفحه ای بسیار آوانگارد با مساحت زیادی از چرم استفاده می کند و باعث می شود حس کلی تکنولوژی لوکس بودن پدید آید.

کابین چری تیگو8 پرو

در تجربه لمسی، کل خودرو از چرم در مقیاس بزرگ استفاده می کند که پنل درها، کنسول وسط و صندلی های داخل خودرو را در بر می گیرد. تقریبا همه مناطقی که مسافران می توانند بیشتر اوقات با آن تماس بگیرند در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، صندلی همچنین دارای یک فرآیند فوم مناسب یک طرح اسفنجی راحت است که به بالشتک پشت اجازه می دهد تا جلوه بهتری داشته باشد.

این مدل همچنین مجهز به تکیه گاه سر  مدل هواپیمای منحصر به فرد است که در نوع خود استرس و فشار را تسکین می دهد و از تنظیم چهار جهت-جلو ، عقب و هر دو طرف و همچنین تنظیم زاویه پهلو صندلی پشتیبانی می کند. این امر پشتیبانی چند جهته از گردن را در اختیار مسافران قرار می دهد و باعث راحتی بیشتر سوار می شود.

 

مشخصات فنی تیگو8 پرو

به عنوان برندی که موتور خود را زودتر توسعه داد، چری به طور طبیعی موتور درجه یک خود را روی بدنه این اسیووی پرچمدار قرار داده است. این موتور 1.6 لیتری TGDI دارای پنج فناوری اصلی است: سیستم احتراق iHEC (هوشمند) ، سیستم مدیریت حرارتی با گرمایش سریع ، فناوری شارژ سریع با سرعت بالا، فناوری کاهش اصطکاک و فناوری سبک. حتی در سال 2019 در بین ده موتور برتر “قلب چین” قرار گرفت.

پیشرانه چری تیگو8 پرو

تنها از داده های ظاهری می توان دریافت که محتوای فنی آن زیاد است. این موتور حداکثر قدرت 197 اسب بخار و حداکثر گشتاور 290 نیوتن متر را تولید می کند. ارقامی که از موتور 2 لیتری توربوشارژ ب ام و 320 بسیار فراتر رفته است و حداکثر قدرت آن در حد مرسدس بنز GLC260 است. این خودرو به گیربکس 7 سرعته دو کلاچه GETRAG (7DCT) مجهز شده تا راننده بتواند اعتماد به نفس مخصوص به خودروهای لوکس را احساس کند.